utorok, 30 mája, 2023

Čínsky minister dnes ráno komentoval najväčšie vojenské cvičenie od studenej vojny VOSTOK 2018.

Posledné články

Čínsky minister dnes ráno komentoval najväčšie vojenské cvičenie od studenej vojny VOSTOK 2018.

Vostok 2018 - Wej Feng-che
Vostok 2018 – Wej Feng-che

 

Podľa jeho slov sa Vostok 2018 stal akousi demonštráciou dôvery a partnerstva Ruska a Číny postavenom na tradícií. Prehlásil to

minister obrany Čínskej ľudovej republiky.
Šéf obrany ČLR je súčasťou delegácie v plygonu Cugol, kde prebiehajú cvičenie Vostok 2018 a to ako zástupca predsedy ČLR Si Ťin-pchinga. A to za účasti Vladimíra Putina a Sergeja Šojguema.

Wej Feng-che prehlásil:
“ Cvičenie v plnej miere ukázalo vysokú úroveň Rusko-Čínskeho všeobecne obsiahleho strategického partnerstva a stala sa demonštráciou strategickej vzájomnej dôvery, pragmatické spolupráce a tradičného priateľstva,“ uviedol Čínsky obranný rezort z odvolaním sa na slova ministra.
Ako sa tvrdí cvičenie ukázalo odhodlanie a oddanosť Ruska a Číny spoločne k spoločnej ochrane a mieru a bezpečnosti v regióne.

„Obe strany majú aj naďalej upevňovať strategickú spoluprácu a nepretržite rozvíjať vzťahy medzi armádami oboch štátov“.

Tieto slová len dokazujú úzku spoluprácu Ruska a Číny vo vojenskom ale aj ekonomickom poňatí. Keďže armádny priemysle je najlukratívnejší biznis pre tieto mocnosti. Západ môže závidieť týmto mocnostiam ich spoluprácu a armádnu techniku. Ktorá je bezpochyby najlepšou na svete.

Táto spolupráca sa samozrejme nepáči USA a ale taktiež organizácií NATO, ktoré sú rozhorčené s toho že sa VOSTOK 2018 uskutočnil. Je ale treba povedať že Ruská Federácia a Čína ale taktiež aj iné štáty ktoré sa zúčastnili tohto cvičenia. Majú plné právo si robiť čo len chcú na svojich územiach.
NATO a ani žiadny iný štát sa nemá právo starať do interných záležitosti týchto mocností.

O Vostoku 2018 sme taktiež informovali v tomto článku: Rusko začalo jedno z najväčších vojenských cvičení


Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201809148067443-vostok-cviceni-rusko-cina/
Foto:

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články