pondelok, 6 decembra, 2021

Čo ma spoločné Havran, Hríb či Smatana?

Posledné články

Čo ma spoločné Havran, Hríb či Smatana?

Kritickosť alebo jednotvarnosť?

Kaviarenská smotánka vytvára dojem nepretržitej vízie ponúknuť Slovensku správnu alternatívu, ktorá má vytvárať určite demokratické hodnoty. Názor, pocity ci odlišné reakcie sú u týchto mien iba jednoduchým hoaxom, klamstvom čí falošnou informáciou. Príkladom sú aj rôzne jednotvárne diskusie, ktoré si títo pani medzi sebou organizujú. Poprípade si nájdu nejakého martyra, ktorého neustále obviňujú z odlišných informácií. Typickým príkladom dlhodobého mediálneho lynchu je Tibor Eliot Rostas. Jeho alternatívny časopis Zem a Vek lezie na nervy kaviarenskej smotane už dlhodobo. Prestali ho dokonca predávať v Tescu čí v Bille. Týmto sa len mediálny lynch preukázal do praxe.

Pokračuje cenzúra aj nadalej?

V 21 storočí zažívame cenzúru mesačníku, ktorý podáva informácie trošku inak ako ostatné média. Netreba zabúdať ani na diskusiu, kedy bol Havran moderátor a Smatana bol v diskusii proti Rostasovi. Dokonca aj diváci v Havranovej diskusii boli len ukážkou jednostrannosti. Je smutné že sa s televízii vytratilo kritické myslenie. Na druhej strane priestor dostávajú kaviarnici, ktorý môžu otvorené rozprávať o svojich liberálnych hodnotách.

Základom kaviarenskej spoločnosti je obhajovanie jednotlivých zásad pro-západnej politiky. Hríb sa dlhodobo zaujímavá o prozapadné hodnoty, ktoré veľmi často diskutujúci si navzájom spomínajú v relácii Lampa. Podobnosť kaviarenskej spoločnosti je predovšetkým v ohraničenom často nekritickom názore na danú problematiku.

Čo ma spoločné Havran, Hríb či Smatana?

Proti sebe nestoja 2 odlišné názory ale diskusia je naopak vedená jednotvárnosťou, ktorá má evokovať pocit kritickej debaty. Práve tento typ jednotvárnosti je dlhodobo tvorený menami ako je Hríb, Havran, Šimečka, Korda ale aj Monika Todova. Vytváranie zla a negatív na jednu stranu. Čí sa to týka politických strán, názorov čí problematika Ruska vs Ameriky. Liberálna jednotvárnosť jednotlivcov sa v súčasnom svete zmenila na trend novodobej kritiky. Kritiky všetkého čo sa vyvoleným jednotlivcom nepáči. Všetko čo povedia vyvolený je aj mediálnou pravdou a diktátom pre ľudí. Sú však všetky tieto informácie pravdivé?

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ONr6uHAD-hM&t=25s,https://www.youtube.com/watch?v=Ohpzsdr_nYY,

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články