pondelok, 24 januára, 2022

Čo si myslí Lajčák o Šefčovičovej prezidentskej kandidatúre?

Posledné články

Čo si myslí Lajčák o Šefčovičovej prezidentskej kandidatúre?

Čo si myslí Lajčák o Šefčovičovej prezidentskej kandidatúre?
Čo si myslí Lajčák o Šefčovičovej prezidentskej kandidatúre?

Prezidentské voľby sú čoskoro tu

Prezidentské voľby sú už predodvermi a postupom času poznáme oficiálnych kandidátov, ktorí si to rozdajú v prezidentských debatách. Prezidentské voľby budú ponúkať široké spektrum kandidátov,  ktorí si to rozdajú v prezidentských debatách. Prezidentské voľby budú ponúkať široké spektrum kandidátov, ktorích názorovosť je celkom odlišná. Pravicový volič si hneď nájde veľký počet kandidátov, ktorí proti sebe v prezidentských voľbách zabojujú. Ide napríklad o Zuzanu Čaputovú či Roberta Mistríka. Netreba zabudnúť ani na Františka Mikloška či Bélu Bugára. Práve títo dvaja páni maju vysoké politické skúsenosti. Favorit pravice však ostáva eurooptimista Mistrík, ktorý svoju kampaň rozbehol už v lete.

Favorit Mistrík? 

Mistrík je aj spoluzakladateľom strany SaS. Vo voľbách však kandiduje ako nezávislí. Čaputová je naopak v strane Progresívne Slovensko. Silným kandidátom bude aj sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin, ktorý otvorene vo videách kritizuje aj pravicu aj ľavicu. Stále sa však očakáva kandidát z SNS, Oľano ale taktiež najsilnejšej strany na Slovensku SMER-SD. Smeráci dlhodobo prosili Miroslava Lajčáka. Ten v preferenciách dosahoval magické čísla. Práve preto ho poniektorí pasovali za veľkého favorita. Lajčák sa však rozhodol nekandidovať.

Čo si myslí Lajčák o Šefčovičovej prezidentskej kandidatúre?

S preferencii by mu možno ubralo aj jeho posledné rozhodnutia podpísania paktu OSN, kedy Lajčák išiel prakticky proti parlamentu a proti názoru väčšiny obyvateľov na Slovensku. Nakoniec sa pakt nepodpísal a Lajčák podal demisiu. Nakoniec sa však nič neudialo a Lajčák na poste Ministra zahraničných vecí pokračuje aj naďalej. Po novom však má dostať šancu další člen diplomacie, ktorí v súčasnosti pracuje ako Eurokomisár. Maroš Šefčovič by s prezidentskou kandidatúrou aj súhlasil. Samotný Lajčák považuje eurokomisára Šefčoviča za výborného kandidáta za prezidenta.

„Bez ohľadu na to, ako sa v dohľadnom čase rozhodnem, som presvedčený, že Slovensko potrebuje jasne povedať, že patrí do modernej, vyspelej a sebavedomej Európy,“  doplnil Šefčovič

Bude nakoniec Šefčovič takým favoritom akým bol Lajčák v preferenciách?

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/lajcak-povazuje-eurokomisara-sefcovica-za-vyborneho-kandidata-na-prezidenta

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články