utorok, 18 januára, 2022

Čo spraví Slovenské hnutie obrody ak vyhrá voľby?

Posledné články

Čo spraví Slovenské hnutie obrody ak vyhrá voľby? Takmer každá jedna politická strana či hnutie má program alebo stanovy. Každý takýto program sa skladá z bodov a priorít strán, ktoré väčšina strán sľubuje naplniť po zvolení. No aké priority si stanovilo Slovenské hnutie obrody a aké ma šance?

 • Bude to len ďalšia strana s nenaplnenými sľubmi?
 • Nezmení sa charakter členov po zvolení?
 • Budú držať slovo?
 • Nebude to len ďalší hrob Slovenského štátu ako to bolo pri prezidentských voľbách?

 

[lwptoc]

Čo spraví Slovenské hnutie obrody ak vyhrá voľby?

V programe strany uvádzajú body ako zahraničná politika, právo a spravodlivosť, rodinná politika, naša vlasť a identita, zdravotníctvo, dane a odvody, poľnohospodárstvo, školstvo, umenie a kultúra.
Veľmi identické body no je ich možné splniť?

Budúca vláda môže vyzerať rôzne. Ak dostane mandát na zostavenie vlády Progresívne Slovensko tak je so skutočnou Slovenskou štátnosťou koniec. Nenaplnia sa vlastenecké a národné hodnoty na ktorých bol postavený tento štát. No ak vyhrá Smer-SD bude to iné? To dnes nikto s nás nevie povedať.

Strana SHO nesúhlasí so smerovaním krajiny stranou Smer-SD. No povedzme si pravdu!
Ak nevyhrá Smer-SD tak vyhrá PS. Chceme Slovensko liberálne? Smer-SD pre národnú identitu nie je riešením. Príkladom môžu byť činy liberálneho Miroslava Lajčáka s Americkými základňami na Slovensku.

 

Avšak ak Smer-SD vyhrá voľby tak zoskupenie strán môže byť rôzne. Napríklad:

 • Smer-SD, Most-Hís, SNS, ĽSNS
 • Smer-SD, SNS, ĽSNS, Smer Rodina
 • Smer-SD, SNS, Sme Rodina, SHO?

SHO dokáže naplniť svoje predvolebné sľuby iba ak bude vo vláde. Na strane kde sa tvoria a schvaľujú zákony. Zo strany opozície to bude len veľmi ťažké.

 

Prečo tie body?

 • Bude to len ďalšia strana s nenaplnenými sľubmi?
 • Nezmení sa charakter členov po zvolení?
 • Budú držať slovo?
 • Nebude to len ďalší hrob Slovenského štátu ako to bolo pri prezidentských voľbách?

Mnohí naši čitatelia sú prívržencami, členmi alebo možnými budúcimi voličmi strany SHO. Zrejme ich znepokojili vyššie uvedené body v tomto článku. No je veľmi rozumné a legitímne sa pýtať či môžeme veriť tejto strane. Odpoveď môže byť veľmi jednoduchá.

Strana alebo predchádzajúce hnutie je už s nami dobrých šestnásť rokov. Za tie roky pomohli ľudom fyzickou prácou, rôznymi akciami či podporovaním odkazu pravého skutočného a nefalšovaného odkazu Ľudovíta Štúra. Strana o sebe hovorí ako o dobrej voľbe, že už voliči nemusia voliť menšie zlo.
Podporuje odkaz skutočnej národnej identity a oponuje aj Maďarským extrémistickým skupinám.

 

Podotknem už len tento bod: „Nebude to len ďalší hrob Slovenského štátu ako to bolo pri prezidentských voľbách?“

 

Nájdime ako národne sily kompromis aj vo vrcholovej politike. Vstupom do parlamentu sa mnohým politikom zdvihlo ego. My v Picus Capital veríme v to, že politika a ego sú nezlučiteľné body.
Národné sily nemôžu zlyhať tak ako zlyhali v prezidentských voľbách.

 

Program – Čo spraví Slovenské hnutie obrody?

Strana odmieta centralizáciu moci v rámci Bruselu, tak ako takmer každý národne cítiaci občan.

Zahraničná politika:

„Sme presvedčení, že budúcnosť našej vlasti nemožno stavať na postupnom odovzdávaní suverenity do rúk akéhokoľvek nadnárodného zoskupenia, ale na spolupráci s ostatnými európskymi národmi a štátmi na princípe rovného s rovným.“

„Odmietame všetky formy centralizácie Európskej únie a odovzdávanie národných kompetencií Bruselu.“

 

Bezpečnosť a obrana:

„Servilný postoj NATO voči agresívnej politike USA vnímame ako jednu z hlavných prekážok udržateľnosti mieru v Európe a vo svete. Zotrvávanie Slovenska v NATO považujeme preto za súčasných podmienok za neakceptovateľné.“

SHO podporuje hmotnú zodpovednosť politikov čo by umožnilo vytvoriť skutočný bič na politikov.

 

Vlasť a identita:

„Budeme sa usilovať o národne orientovanú a prorodinnú politiku kladúcu dôraz na ochranu rodiny a života od počatia po prirodzenú smrť.“

„Našou snahou je budovať solidaritu a spolupatričnosť medzi všetkými občanmi našej vlasti a zároveň vytvárať a posilňovať pozitívny vzťah k národným hodnotám postavených na sociálnej etike, kresťanských zásadách a demokratických princípoch.“

Daňe a odvody:

„V prvom rade podporíme slovenských živnostníkov a podnikateľov.“

„Budeme podporovať zavedenie digitálnej dane. Nadnárodné firmy, ktoré vytvárajú zisky na Slovensku, musia na Slovensku platiť aj dane.“

 

Má SHO šancu uspieť? To je veľmi otázne. No neverme zmanipulovaný a kúpeným preferenciám, ktoré majú za cieľ znížiť preferencie skutočným stranám, ktoré to myslia vážne. Slovensko na prvom mieste, nie Brusel, nie Washington.

 


Foto: SHO.sk
Čo spraví Slovenské hnutie obrody

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články