pondelok, 24 januára, 2022

Cséfalvayová: EÚ je najobdivuhodnejší projekt 20.storočia

Posledné články

Cséfalvayová: EÚ je najobdivuhodnejší projekt 20.storočia

Eú je najobdivuhodnejší projekt 20. storočia
Eú je najobdivuhodnejší projekt 20. storočia

Podľa súčasnej poslankyne Kataríny Cséfalvayovej je Európska únia najobdivuhodnejším projektom 20. Storočia.

Suhlasiť alebo nie? 

Na jednej strane s poslankyňou Cséfalvayovou môžem len súhlasiť. Projekt Európskej únie je významným projektom. Práve projekt Európskej únie je významné prehĺbenie jednotlivých štátov a významná spolupráca medzi nimi. Dá sa povedať, že Európska únia spája jednotlivé krajiny. Taktiež v minulosti spojila niekedy najväčších súperov Nemecko a Francúzsko.

Vybudovanie tohto spoločenstva dnes mnohým krajinám zabezpečuje významný ekonomický rast či vyšší globálny význam. Na druhej strane však netreba zabúdať, že každé jedno spoločenstvo má aj svoje negatíva. Ide predovšetkým o západný diktát, ktorí nám určuje čo je správne a nesprávne. Práve krajiny po vstupe postupne strácajú vlastnú suverenitu a význam. Sú iba členské krajiny, ktoré musia načúvať tých starších. Krajiny postupne strácajú význam sebestačnosti a jediným možným prežitím je dovoz potravín či rôznych druhov výrobkov. Príkladom je aj Slovensko, ktoré je priam ukážkou skoro nulovej sebestačnosti. Jediným čím sa Slovensko môže v skutočnosti pochváliť je automobilový priemysel.

Vďaka otvorenému západnému trhu je Slovensko automobilovou veľmocou. Na druhej strane pozitívne ekonomické výsledky obyvatelia vôbec nepociťujú. Ľudia pracujú za minimálne mzdy a na východnom Slovensku postupne vznikajú hladové doliny vďaka obrovskému odchodu ľudí do zahraničia. Ľudia môžu konečne cestovať. Nie však za dovolenkou ale za prácou. Síce Slováci využívajú benefity únie. Ide len o krok k tomu aby mohli skutočne pracovať. Európska únia je spoločenstvom diktátu jednotlivých krajín. Stačí si pozrieť Macrona či Merkelovú, ktorí diktujú krajinám ako má vyzerať migračná politika v jednotlivých krajinách. Ak neposlúchneš eurofondy nedostaneš. Európska únia sa postupne zmenila na samozvaný spoločenský diktát, ktorý už v žiadnom prípade nemá nič spoločného s priateľským spoločenstvom štátom, ktorý drží po hromade.

Kto môže za súčastný stav Európskej únie?

Ide predovšetkým o lídrov, ktorý sú priam zaslepený umelohmotnou solidaritou, ktorá bola niekedy priam bezhlavá a bez žiadneho skutočného zmýšľania. Začala s tým Merkelová a dokončuje to globalistický Macron, ktorý mal byť novým významným reformátorom pre Francúzsko a tak isto ťahúňom spoločnej európskej politiky. Na druhej strane otvorená migračná politika zabezpečila významnú a trvalú krízu. Štáty sú rozhádané a únia postupne prestáva mať charakter spoločenstva. Európska únia bola najobdivuhodnejším projektom 20 storočia. 21 storočie však v súčasnosti predstavuje masívny diktát únie, ktorý sa môže postupom času zmeniť v pád celého spoločenstva. Bude naozaj zaujímavé ako sa únia zmení po voľbách 2019. Európska únia však stráca význam jednotnosti a prehlbuje sa v ňom významnejšia problematika jednotlivého diktátu.

zdroj: https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-2018/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články