utorok, 30 mája, 2023

Cséfalvayová: Slovensko malo mať v Marakéši zástupcu.

Posledné články

Cséfalvayová: Slovensko malo mať v Marakéši zástupcu.

Cséfalvayová: Slovensko malo mať v Marakéši zástupcu.
Cséfalvayová: Slovensko malo mať v Marakéši zástupcu.

Pakt OSN o legálnej migrácii patrí medzi najkontroverznejší dokument, ktorí rozvíril vlnu diskusii na internete čí v politických debatách. Práve tento pakt, rozdelil ešte viac krajiny, ktoré v súčasnosti riešia ilegálnu migráciu. Krajiny, ktoré pakt nepodpísali sa predovšetkým obávali straty suverenity. Práve tento 34 stranový dokument nepodpísali nakoniec krajiny V4, Izrael, Bulharsko ale aj USA na ktorú sa valí významná vlna migrácie z južnej Ameriky. O tento typ migračného paktu sa postaral aj náš súčasný minister Lajčák. Na strane druhej sa už Lajčákovi pakt podpísať nepodarilo.

Lajčák podal demisiu a Slovensko sa rozhodovalo ci tam niekoho poslať alebo nie. Nakoniec Lajčák stiahol demisiu ale zástupca Slovenská nebol nikto. Na druhej strane veľmi tvrdo a razantne s krokmi súčasnej stredopravej koalície nesúhlasí súčasná predsedníčka zahraničného výboru Katarína Cséfalvayová, ktorá hlasovala za podpísanie paktu. Stala si za Lajcakom a taktiež by do Marrakešu niekoho poslala.

Išlo o konšpirácie?

Podľa Csefalvayovej išlo predovšetkým o rôzne konšpirácie, ktoré nakoniec mohli za fakt, že jednotlivé krajiny pakt nakoniec nepodpísali. Veľmi názorne sme to videli 17. decembra, keď Slovensko bez problémov zahlasovalo za obdobný dokument, ktorý sa týkal utečencov.

Ten sa v skutočnosti týkal ľudí cestujúcich za prácou, teda napríklad aj tisícov Slovákov v zahraničí,“ povedala Cséfalvayová.

Cséfalvayová: Slovensko malo mať v Marakéši zástupcu.

Som presvedčená, že keby sa globálny rámec pre migráciu schvaľoval celý v New Yorku a protokol, ktorý bol jeho prílohou by mal iný názov, tak by bol zostal podobne nepovšimnutý ako rámec o utečencoch. Napokon, svedčí o tom i fakt, že len málokto venoval pozornosť konečnému hlasovaniu o kompakte 19. decembra v New Yorku.

https://www.youtube.com/watch?v=BIY57AlKwEU

Aj to je dôkazom, že v dnešnej dobe, žiaľ, viac ako na faktoch záleží na symboloch, ktoré s realitou často majú len pramálo spoločné upozornila Cséfalvayová V tomto prípade je preukázateľne jasne, že stredoprava koalícia nie je v žiadnom prípade jednotná. Je to práve naopak. Zatiaľ čo čisto ľavicový Smer je proti migrácii a za podpísanie akéhokoľvek dokumentu Spojeného s. Migráciu . Strana Most-Híd na čele s Bugarom je jednoznačnou ukážkou západnej orientovanosti a ak by mali väčšinu pakt OSN by bol už dávno podpísaný

zdroj:http://www.infovojna.sk/article/csefalvayova-slovensko-malo-mat-v-marakesi-zastupcu-migracny-pakt-osn-zneuzili-konspiratori-aj-niektori-politici

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články