">Odklon od západného smerovania môže Slovensko poškodiť
Image default
Slovensko

Cséfalvayová: Odklon od západného smerovania môže Slovensko poškodiť

Cséfalvayová: Odklon od západného smerovania môže Slovensko poškodiť.

Cséfalvayová:Odklon od západného smerovania môže Slovensko poškodiť
Cséfalvayová:Odklon od západného smerovania môže Slovensko poškodiť
 
 
 
 

 

Problém v smerovaní Slovenskej republiky?

Katarína Cséfalvayová je členkou vládnej stredopravej koalície a patrí medzi špecialistov strany zaoberajúcich sa zahraničnou politikou. V súčasnosti je Cséfalvayová si drží pozíciu šéfky Zahraničného výboru. Jej smerovanie je jednoznačné a dlhodobo známe. Prozápadnosť je pre Cséfalváyovú veľmi dôležitá. Netreba zabúdať, že šéfka zahraničného výboru bola taktiež za pakt OSN o migrácii.

 
 

Podporila ho taktiež zo šéfom strany MOST-HID Bélom Bugárom. Sama priznala, že sa obáva odchodu Miroslava Lajčáka. Cséfalvayová patrí medzi stálice politikov pre ktorých je západná orientácia na prvom mieste. Jednoducho si nevedia predstaviť byť inak orientovaný. Západ je proste na prvom mieste. Práve odchodom Miroslava Lajčáka sa smerovanie môže skutočne zmeniť. Stále je však otázne či Lajčák skutočne odíde. Stále sa nevie či demisiu prezident Slovenskej republiky príjme.

Jadro Európskej únie

Čo predstavuje jadro Európskej únie v skutočnosti nikto nevie. Jadro sa spomínalo dlhšie. Jadro spomínal predovšetkým bývalí premiér Robert Fico. Po smrti Jána Kuciaka a jeho priateľky sa postupne jadro z úst čelných predstaviteľov vyparilo. V súčasnosti by ho však častejšie mohla spomínať práve Cséfalvayová.

“Často sa ako naša ambícia skloňovalo jadro Európskej únie (). Za posledný rok sa však zahraničnopolitický konsenzus akoby stále viac vytrácal,” uviedla séfka zahraničného výboru.

Cséfalvayová: Odklon od západného smerovania môže Slovensko poškodiť

Cséfalvayová by bola “rada, aby sa všetci relevantní aktéri slovenskej politiky, politické strany, aj najvyšší ústavní činitelia, vrátili k princípom” Ide o princípy na ktorých stojí práve slovenská zahraničná politika. Koaličná poslankyňa taktiež pripomenula, že záväzky  voči spojencom, ale aj Programové vyhlásenie vlády SR, spoločné vyhlásenie prezidenta, predsedu parlamentu a predsedu vlády SR k EÚ a NATO, bezpečnostná a obranná stratégia schválená vládou SR sú pre ňu rámcom, v ktorom má Slovensko vykonávať svoju zahraničnú politiku.

To ako bude zahraničná politika vyzerať a či sa bude viac spomínať Jadro Slovenskej republiky naozaj je vo hviezdach. Práve demisia Lajčáka je významný problém v zahraničnej politike Slovenskej republike. Najmä v západnej orientácii.


Zdroj: http://www.infovojna.sk/article/csefalvayova-tvrdi-ze-odklon-od-zapadneho-smerovania-moze-slovensko-poskodit
Odklon od západného smerovania môže Slovensko poškodiť

podpor nás
podpor nás

Súvisiace články

HLASOVALO SA! Smer-SD nepodporil Fica

Daniel

Poliačik šokuje- Niektorí poslanci netušili, že budú zarabať tak málo

Andrej

Mistrík:“Vyzývam demokratické sily, aby sme spojili svoje sily

Andrej

Zanechať komentár