piatok, 21 januára, 2022

Ďalšia humanitárna pomoc pre migrantov? Uhrík opäť vystúpil v parlamente a servítku pred ústa si nedal

Posledné články

Ďalšia humanitárna pomoc pre migrantov? Uhrik opäť vystúpil v parlamente a servítku pred ústa si nedal

Ilegálna migrácia

je v súčasnosti globálnym problémom, ktorý nenašiel dlhodobé riešenie. Pred 4 rokmi sa Andrea Merkelova rozhodla im grantov vítať a niektorí európski politici tvrdili, že imigrantov potrebujeme. Príkladom bol aj nás ex-minister financií Ivan Miklos, ktorí zahviezdil vetou nebláznite migrantou potrebujeme. V praktickosti cele bývalé vedenie Európskej únie bolo za migrantov. Merkelova a Macron maximálne pritvrdzovali a hlásali o prerozdeľovaní migrácie.

Koniec koncov naivita prešla až do takých výšin, že k prerozdeľovaniu muselo prísť aj keď násilným spôsobom. Macron sa vyhrážal Eurofondami. A bývalý Belgický premiér hovoril, že ak Slovensko nechce prijať migrantov malo by mu byt zrušené právo Schengenu. Problém migrácie rozdeľoval politikov do dvoch skupín. Jedných migrantov hájila a háji doteraz. Ta druha chce migrantom pomôcť, ale za hranicami Európskej únie.

K tomuto tvrdeniu sa dokonca pridal aj líder liberálnej strany na Slovensku bývalý europoslanec Richard Sulik. Po tomto kolobehu rozhodnutí a hádok 150 krajín prijalo pakt OSN o migrácii. Ten by mal tak isto pomôcť riešiť migráciu. O pretrvávajúcej migrácii a konfliktoch migrantov, ktorí už žijú na území Európy médiá mlčia. Migrácia akoby skončila.

V Európskej únii sa však naďalej hovorí o migrácii. Po novom sa začala riešiť nová humanitárna pomoc pre nelegálnych migrantov iducich z Afriky do Európy. Okrem toho sa v Europarlamente riešila otázka chranenia slonov v tropickej savane a sliepok pri kamiónovej preprave. Aj takéto veci rieši Európsky parlament. K novej huanitarnej pomoci pre ilegálnych migrantov sa vyjadril aj europoslanec za LSNS Milan Uhrik, ktorý si servítku pred ústa v žiadnom prípade nedal.

Ďalšia humanitárna pomoc pre migrantov? Uhrik opäť vystúpil v parlamente a servítku pred ústa si nedal

Vazení kolegovia, som novo zvolený člen zo Slovenska, ale musím povedať, že som naozaj zdesený tým, ako veci fungujú. Európska únia a jej inštitúcie ani riadne nezačali súčasne parlamentné obdobie, Prvá vec, o ktorú sa však Európsky parlament stará, je, ako pomôcť ešte väčšiu poctu prisťahovalcov dostať sa do Európy. Z toho, čo som doteraz videl, rôzne príčiny, ktoré sa šíria medzi členmi EP. Zamerať sa na zlepšenie liečby zvierat počas prepravy alebo na zvýšenie ochrany slonov v Afrike. Ale väčšina sa netýka – našej európskej populácie.
Začal svoj prejav Milan Uhrik a poukázal, že sa Európska únia nezaujíma o väčšinu problémov Europanov.

cely prejav tu

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=hBbKhcIx_DA, https://www.infovojna.sk/article/video-tvrda-reakcia-milana-uhrika-na-plan-eu-zvysit-pomoc-pre-imigrantov

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články