sobota, 22 januára, 2022

DEFINITÍVNY KONIEC? „Nemá zmysel to TAJIŤ! Nedokážem v čase, keď sa Slovensko nachádza v najťažšej situácii…“

Posledné články

DEFINITÍVNY KONIEC? „Nemá zmysel to TAJIŤ! Nedokážem v čase, keď sa Slovensko nachádza v najťažšej situácii

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Bod zlomu?

Premiér Igor Matovič šokoval verejnosť statusom na socialnej sieti Facebook. Pred celým Slovenskom sa priznal, že ak sa situácia nezmení, nemá viac chuť a síl pokračovať. V statuse sa verejne ospravedlnil aj svojim voličom a podporovateľom.

Zmení sa situácia lídrov a nastane zlom?

Alebo sa koalícia skutočne rozpadne ako domček z karát?

Celé vyjadrenie premiéra Matoviča, ktorý neskrýva obrovské sklamanie.

„Ťažká doba. Ospravedlnenie.

Nemá zmysel to tajiť. Na včerajšej predpolnočnej koaličnej rade som svojim kolegom povedal, že ak sa situácia nezmení, nemám viac síl a chuť takto pokračovať ďalej. Nedokážem v čase, keď sa Slovensko nachádza v najťažšej situácii od ll. svetovej vojny a stojí zrejme pred najťažšími troma mesiacmi v tomto boji, neustále striehnuť na výpady od brata v zbroji.

Vláda a koalícia musí v tejto dobe ťahať za jeden povraz a všetci koaliční partneri sa musia byť schopní postaviť aj za nepopulárne kroky a rozhodnutia … lebo teraz nejde o percentíčka popularity kohokoľvek z nás, ale naozaj o životy a zdravie najmä tých najzraniteľnejších z nás – chorých a starších ľudí. O pomoc absolútne vyčerpaným zdravotným sestrám a lekárom v nemocniciach na Covid oddeleniach.

Áno, ľuďom sme pred voľbami sľúbili úplne otvorené vládnutie, a preto je fajn, že ľudia vedia o všetkom, čo sa v koalícii deje. Na druhej strane, úprimne uznávam, že som úplne zbytočne späť reagoval na každý podpich pod rebro. Nedokázal som sa cez to preniesť, lebo to bolo zraňujúce a nepovažoval som to za fér voči mne, nášmu hnuutiu a ostatným dvom koaličným partnerom. Ale uznávam, mal som radšej mlčať, nereagovať, odkusnúť si jazyk a ľudia by si urobili úsudok sami. Ospravedlňujem sa za svoje konanie, prepáčte.

Ako ďalej? Dohoda znie, že od dnešného dňa, ak bude chcieť niekto verejne spochybňovať rozhodnutia svojich koaličných partnerov, tak im to najprv povie do očí na koaličnej rade, presne tak, ako sa na dobrú a funkčnú rodinu patrí. A keďže verím, že dobré dohody robia dobrých priateľov … postupne sa, dúfam, opäť z nás s Rišom stanú priatelia, presne tak, ako som ho, aspoň ja, dlhé roky bral“ vyjadril sa Igor Matovič

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

7 KOMENTÁRE

  1. nie priatelia, psychopat nikdy neodíde, on sa bude takto vyhrážať zažil som to v práci, psychopat riaditeľ odchádzal tri krát!! Až ho napokon dozorná rada odvolala a myslím, že mal „čosi za ušami“ ak vviete čo tým myslím

  2. on potrebuje aby ho riťolízači poklepávali po ramene a prosili ho aby ostal, ak to neurobia, tak jednoducho povie, napíše, že situácia vyžaduje aby nemyslel na seba, ale na zodpovednosť ktorú má. Toto je učebnicový príklad psychopata. Pre takýchto ľudí má jeho auto, pes, väčšiu hodnotu ako ľudia

  3. v TEJTO SUVISLOSTI PODPORUJEM PLNE KOMENT LACA ! Za seba len dodám zmenené porekadlo – sľuby sa sľubuju a “ opice “ sa raduju a tie opice sa ani psychopatovi a NADOVI odpustiť nikdy nedaju–časom snád, ale zabudnuť-to nie!!!

  4. v žiadnom prípade ho nikam nepustiť! to nemôžte dovoliť. naopak od dzurindu všetkých politických zločincoch tvrdo trestať a dlhé roky basy a mnohým nekompromisné doživotia! ak sa nepotrestajú zločinci, ktorí zrujnovali Slovensko od 89teho, tak sa situácia veľmi ľahko zopakuje. ak ich potrestáme, bude to pozitívne ponaučenie pre budúce generácie, že všetko je možné!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články