streda, 1 decembra, 2021

Definitívny LOCKDOWN na Vianoce? TOTO môže rozhodnúť!

Posledné články

Definitívny LOCKDOWN na Vianoce? TOTO môže rozhodnúť!

Zdroj: SITA/ÚRAD VLÁDY

Do Vianoc ostáva mesiac ale už teraz je jasné známe, že sviatky už nebudú také ako boli doteraz. Môže za to pandémia, ktorá ani zďaleka nie je na ústupe. Igor Matovič a celá vláda rokuje, akým smerom sa bude Slovenskom v najbližšom období uberať. Ďalšie testovanie však pravdepodobne nebude.

Pred par dňami sa hovorilo o celoplošnom testovaní, ktoré malo prebiehať v 3 kolách. Opäť by išlo o dobrovoľné očkovanie v podobe certifikátou. To sa však odborníkom nepozdáva a na testy by nasli iné využitie. K téme sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá by volila dobrovoľné testovanie.

Ako píše Denník N, ak by Slovensko pristúpilo k iba dobrovoľnému testovaniu, podľa premiéra nemáme šancu priblížiť sa k výsledkom, ktoré by naša krajina chcela dosiahnuť. Pri 30-percentnej účasti ľudí, aká bola v predošlom kole, by sa totiž želaný efekt nedostavil. Lepší by už bol potom vraj lockdown, ktorý aktuálne zažívajú vo viacerých krajinách Európy. V akom duchu sa teda bude niesť predvianočný a vianočný čas, je zatiaľ otázne.

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články