">Dohady skončili! Šefčovič bude kandidovať za prezidenta | PICUS Capital
Image default

Dohady skončili! Šefčovič bude kandidovať za prezidenta

Dohady skončili! Šefčovič bude kandidovať za prezidenta
Dohady skončili! Šefčovič bude kandidovať za prezidenta
 
 
 
 

Prezidentské voľby sú čoskoro tu

Prezidentské voľby sú čoskoro za dverami. Poznáme konečne oficiálne mená, ktoré budú bojovať o kreslo kandidáta. Pravica spoznala už dávnejšie mená ako Robert Mistrík, Zuzana Čaputová či František Mikloško. Práve túto trojicu favorizuje aj súčasný prezident Andrej Kiska, ktorý by najradšej opäť zvolil eurooptimistu. Favoritom s tejto pravicovej trojice je práve vedec a zakladateľ strany SaS Robert Mistrik, ktorý do volieb ide ako nezávislí kandidát a však s podporou SaS.

Alternatíva bude pravdepodobne podporovať sudcu najvyššieho súdu Štefana Harabina, ktorý si dokazal vybudovať základňu fanúšikov na socialnej sieti Facebook ale taktiež si vybudoval veľmi dobrý a kritický youtube kanál kde kritizuje nie len súčasnú koalíciu ale taktiež opozíciu.

 
 

 

Dlhodobo sa čakalo na kandidáta, ktorý bude obhajovať a reprezentovať najsilnejšiu stranu na Slovensku SMER-SD. Najprv to mal byť Kažimír a neskôr Lajčák. Lajčák však síce v preferenciách bol favoritom nakoniec sa však vyjadril celkom jasne. SMER-SD však vybral dalšieho silného kandidáta Maroša Šefčoviča. Ten dnes ( 18.1.2019 ) svoju kandidatúru oficiálne oznámil.

Dohady skončili! Šefčovič bude kandidovať za prezidenta

Podľa Šefčoviča potrebuje Slovensko dobrého a nadstranického prezidenta a celospoločenský zmier. Práve Maroš Šefčovič patrí dlhodobo medzi významné mená Európskej komisie. V súčasnosti je Šefčovič podpredsedom Európskej komisie pre Energetickú úniu. Šefčovič tak má dlhodobé skúsenosti zo zahraničnou politikou ako aj Miroslav Lajčák, ktorý však kandidatúru odmietol.

“Celý život som zastupoval Slovensko a bojoval za jeho záujmy. Vždy som to robil s cieľom, aby bolo Slovensko rešpektované a so sebavedomým hlasom. Dnes pred vami stojím ako kandidát na prezidenta SR,” vyhlásil Šefčovič.

“Otázka dnes nestojí tak, či potrebujeme koaličného alebo opozičného prezidenta. Nepotrebujeme ustavičný trvalý konflikt. Je to neproduktívne a oslabuje nás to. Slovensko potrebuje prezidenta všetkých občanov, ktorý bude vláde nastavovať rovné zrkadlo,” uviedol Šefčovič s tým, že je odhodlaný to robiť za ľudí.

Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca.

zdroj: infovojna,sk/article/eurokomisar-sefcovic-oznamil-kandidaturu-na-prezidenta
Šefčovič bude kandidovať za prezidenta

Súvisiace články

Čo robí Dzurinda v súčasnosti?

Andrej

Minister Kažimír a jeho daňové opatrenia

Andrej

Hríb- Amerika udusila japonský militarizmus, nemeckú rozpínavosť a ruských boľševikov…video vo vnútri

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..