utorok, 30 mája, 2023

Dosť antibiotikám GMO potravinám a pesticídom

Posledné články

Dosť antibiotikám GMO potravinám a pesticídom

Dosť antibiotikám GMO potravinám a pesticídom
Dosť antibiotikám GMO potravinám a pesticídom

 

Žijeme v dobre kedy je už absolútne normálne jesť potraviny, ktoré obsahujú pesticídy, geneticky modifikované organizmy takzvané GMO a ďalšie úpravy. V podstate sa chemici harajú na bohov pri vytváranie takzvanej „super potraviny“. Potravina, ktorá by mala spĺňať určité vlastnosti.

Napríkald ako odolnosť voči škodcom, voči nadmernej vlkhosti, malému obsahu vody v pôde, vetru a iným externým činiteľom, ktoré vyplývajú na rast plodiny. No v skutočnosti vám nie každý povie aké sú nevýhody týchto potravín. A aký majú dosah na naše zdravie ale aj ako ničia životé prostredie. Na obale pradajky a ani uhoriek to nepíše! Veď prečo by si kazili s týmto veľkosť predaja no nie?
Dosť antibiotikám GMO potravinám a pesticídom na Slovensku.

Antibiotiká

Každému známy pojem z farmácie a oblasti, ktorá nám zachaňuje životy, ale naopak nám ho aj berie. Farmaceutický priemysel sa stal jedným z najväčších biznisov na planéte. Dnes je už jedno či mám 3 mesiace alebo 78 rokov. Farameceutickému priemyslu a jeho produktom sa proste už nedá vyhnnúť. Hneď ako sa narodíme nám do hláv tlačia to že potrebujeme očkovanie a vakcínu na rôzne ochorenia aby sme sa im bránili a boli zdravý do budúcna.

Aby posílili náš organizmus a ochránili nás. No je to v skutočnosti pravda? Ale zabudnú nám pvedať že to zaťaží organizmus a zväčša je to nám k ničomu. Keďže mi necestujem každý mesiac do Afriky a Ázie.

 

Antibiotiku čiže inak povedané anti-bios znamená slovo anti proti a slovo bios život.
Takže tieto lieky sú proti životu?

Samozrejme netreba veriť konšpiráciám medicína je potrebná a farmaceutický priemysel má svoje aj kladné stránky.
Avšak doslova nás očkujú k závislosti na liekoch. Bolí vás hlava zoberte si tabletku. Bolí vás žalúdok zoberte si prášok z vodou. Bolia vás zuby dajte si tabletu! Mnohé postupy dnešnej medicíny neriešia problém ale ho len odsúvajú. Potom sa nečudujem že umierame mladší ako by sme v skutočnosti mali.

Bolesť je príčinou alebo reakciu na zmenený stav či už v žalúdku, v hlave alebo zuboch. Správny lekár vám odporučí prevenciu tomu aby vás žalúdok, hlava alebo zuby neboleli. Ten zvyšok lekárov vám dá proste lieky a choďte domov. Zarobil sme a je to vybavené.

Vy ste šťastný lebo vás nič nebolí a my sme šťastný lebo sme zarobili.

Dosť antibiotikám GMO potravinám a pesticídom

Jednoduchá logika dnešného zdravotného systému.
Ja osobne mám lekára, ktorý hľadá riešenie problému prečo ma niečo bolí. Než to aby mi predpísal lieky a poslal ma domov. Pýta sa ma na môj jedálničke, celkovú stravu, či som nezmenil jedálničke v tom a tom, kedy raňajkujem, ako dlho spím, či som náhodou nejedol to a to. A iné skvelé otázky.

U môjho nového obvodného lekára som bol dvakrát. Prvýkrát som mu dal kartu a druhýkrát som riešil bolesť so žalúdkom. Dlhšie ma bolel žalúdok a opakovalo sa to najme v letných mesiacoch. Bývalý lekár mi odporučil lieky. Ten nový mi odporučil postupy ako sa vyhnúť bolestiam a ako ich prírodne liečiť.
Ten starý má plne čakárne ľudí lebo sa tam dlho nečaká, keďže vám len hodí lieky a idete domov. A ten pre mňa nový lekár ma menej pacientov keďže vás vyšetruje dlhšie avšak o to kvalitnejšie.

Máme skvelých a vzdelaných lekárov, avšak mohí z ních radšej idú tou ľahšou cestou.

 

prírodné antibiotiká
Prírodné antibiotiká – Dosť antibiotikám GMO potravinám a pesticídom

 

A tou cestou sú napríkald prírodné antibiotiká o ktorých ste už iste počuli. A najme o ich vhodných účinkoch. No odpovedzte si teraz na otázku, kto z vás ich aj reálne pri nádche používa. Alebo rovno pri horúčke a nádche alebo bolestiach bežíte k lekárom. Prípadne siahate po tabletkách?

O mede, cesnaku a cibuli počul už hádam každý, ale pužívate aj ocot, kokosový olej a iné prírodné látky. Ktoré bez problémov vedia nahradiť ulemé antibiotikum.

 

Pesticídy

Už na základnej škole nám hovorili že pesticídy sú nedzravé a zhoršujú nám zdravie. Nemali by sme ich používať pri pestovaní a prípadne dbať na ich kvalitným uskladnením. Ak ich už teda používame.

No na druhej strane nám v škole dávali jedlo, ktoré je pestované za pomoci pesticíd. Viete hovoriť niečo a robiť druhé je dosť falošné. Ja viem že učitelia za to nemôžu. Majú dané osnovy a to musia učiť. Taktiež školy majú obmedzené rozpočty, ktoré musia dodržať tak sa nemože variť z organických a raw plodín.

No nebolo by na škodu ak by stredné a zákaldne školy pestovali na svojej pôde nejaké tie rastiliny ako tomu bolo za socializmu. Samozrejem že sa to nedá vždy a najme nie školám, ktoré sú v mestách. Avšak kázať vodu a víno piť je proste nepekné.

GMO

Asi najväčšie „svinstvo“, ktoré dávamé do úsť a mnoho o ňom nevieme. Skratka GMO znamená genetcký modifikované rastliny. Viac menej aj tak neznámy pojem.

Ide o rastlinu, ktoré bolo do jej DNA génu vložená vlastnosť inej potraviny taktiež vzatá z DNA génu. Tomu hovoríme genetické modifikovanie, takzvané genetické inžinierstvo.
Nechcem znevažovať GMO, keďže ľudia v Afrike vďaka nemu môžu pestovať pešnicu a tým sme vlastne zastavili hladomor. Ja viem že sa to pekne počúva ale je to prospešené.

 

Avšak to čo vám nepovedia je to že takéto rastliny sú nezdravé a mnohokrát sa pri pokusných myšiach objavili nádory. A to dosť nemalé.

Geneticka modifikacia
Geneticka modifikacia

 

Nám sa samozrejme nádory nebojavia, len máme skôr rakovinu. Nádory v mozgu o ktorých mnohokrát nevieme v predstihu.
Táto informácia vám na obale nepíše. Samozrejem nie každý môže tak bezplatne získať nádor. Zhoršené zdravie si vypýta svojú daň načomkoľvek. Ako sa hovorí aj tak musíme umrieť, ale nemusíme umierať v 60 rokoch. Máme právo aj my Slováci sa dožívať viac rokov než je len nejaký priemer.

A čo je hlavné nechceme umierať v krčoch a bolestiach.
Teraz si možno hovoríte že som to trocha prehnal a že je to pritiahnuté za vlasy. Môže sa vám to tak zdať, ale povedze si koľko ľudí vo vašom okolí umiera na poruchu srdca, kardiovasklárne problémy, zľčník, pečeň, rakovinu alebo iné ochorenia.

A výhovorkou nieje vek 65 rokov. Umieralo niekedy toľko maldých ľudí ako dnes? Nie nikdy!
A práve tieto látky ako antibiotiká, ktoré zabíjajú aj vaše zdravé bunky. Pesicídy, ktoré vám ničia imunitu a organizmus a GMO, ktoré vám doslova vyplavuje a pretrháva bunky.
To všetko dávame jesť naším deťom. Dobrú chuť!

Teraz sa zamyslite či to tak v skutočnosti je alebo nie?

A ako to môžete napraviť? A výhnúť sa tomu?

  • Pri chorobe nesiahajte hneď po liekoch a hľadajte a pýtajte sa svojho lekára o náhradu liekov.
  • Snažte sa pestovať. A to nejde kupujte od lokálnych pestovateľov. Ak ani to pozerajte sa na kvalitu plodín a všímajte si skadial su dovozené. A najme ich zloženie.
  • Pozrite sa na obal produktu a všímajte si E-čka a iné svinstvá a plnivá. Preštdujte si pridané látky a ich význam. Taktiež berte do úvahy to že BIO označenie je len marketing. To čo si myslíme že je BIO je v skutočnosti označenie ORGANIC (organické) alebo RAW (čerstvé, surové).

Čítaj o stabilizátoroch v jede.

 


Zdroj: 
sk.wikipedia,org/wiki/Antibiotikum, Dosť antibiotikám GMO potravinám a pesticídom

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články