sobota, 22 januára, 2022

Dostane niekedy odpoveď? Po slovách známeho spisovateľa bude Matovič zúriť! „Neohrozuje nás vírus korona, ale skôr vírus s názvom blbosť“

Posledné články

Dostane niekedy odpoveď? Po slovách známeho spisovateľa bude Matovič zúriť! „Neohrozuje nás vírus korona, ale skôr vírus s názvom blbosť“

Slovenský spisovateľ a diplomat Jozef Banáš sa vo svojom fejtóne zamýšľa nad otázkami. Na ktoré nedostal žiadnu odpoveď. Podľa známeho spisovateľa Jozefa Banáša nám vláda Slovenskej republiky dáva čas na premýšľanie. Podľa autora známych diel je premýšľanie veľmi nebezpečná vec, pretože vďaka nemu si ľudia kladú mnoho otázok. Medzi nich patrí aj Jozef Banáš, ktorý momentálne na otázky nedostal žiadnu odpoveď.

Jozef Banáš má pocit, že Slovensko neohrozuje až tak koronavírus ako vírus s názvom blbosť

 

Zdroj: TASR/Martin Baumann
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Celé vyjadrenie Jozefa Banáša

Nedávno som písal, že vláda tým, že nás uzavrela, dala nám čas, ktorý mnohí z nás využívajú na premýšľanie. Premýšľanie je nebezpečná vec, pretože vďaka nemu kladieme otázky.
Na tie moje som dodnes nedostal odpoveď…

Korona, rúška a polovodiče

Hoci som sa opakovane pýtal a pýtam, dodnes nikto nevysvetlil v čom spočíva nebezpečenstvo koronavírusu, keď sa podľa oficiálnych štatistík na Slovensku z 1.500 nakazených 1.400 vyliečilo a z nich umrelo 28, aj tí na kombináciu diagnóz.

Úmrtnosť na Slovensku je 1,8 percenta, vo svete z celkového počtu nakazených 9,369 milióna umrelo 480,095 čiže úmrtnosť je 5,1 percenta. A vraj pandémia…

Tiež som nezaznamenal informáciu o veku, sociálnom statuse a diagnózach tých 28 „obetí“ vírusu. Rovnako nerozumiem, načo nám bude sérum proti vírusu, keď sa tých 1.400 vyliečilo aj bez neho. Jediným vysvetlením je, že vlády za veľké peniaze sérum nakúpia a o to predsa ich výrobcom ide…

V televízii riaditeľka domova dôchodcov s ľútosťou konštatovala, že jej umreli chovanci. Na rozdiel od pani riaditeľky som mal doposiaľ pocit, že do starobincov sa chodí umierať. Znie to cynicky, ale nepočul som o tom, že by niekto zo starobinca odišiel živý.

Foto: Facebook/Jozef Banáš
Foto: Facebook/Jozef Banáš

Mám nedobrý pocit, že nás ani tak neohrozuje vírus korona, ale vírus blbosť. 
Rezervoval som si stôl. Keď som vošiel do reštaurácie, v ktorej, podotýkam, nebol nikto, a vykročil k stolu, čašníčka ma upozornila, aby som si nasadil rúško. Ukázal som na stôl vzdialený tri metre od vchodu a pokračoval som bez rúška.

Prosila ma, aby som si rúško nasadil, pretože bude pokutovaná ona aj podnik. Uľútostilo sa mi jej, vrátil som sa ku vchodu, rúško som si nasadil, vrátil sa k stolu a sňal som si ho. Čašníčka bola spokojná. Deň predtým som v lese obiehal mladú dámu – bežala s rúškom. Nedalo mi a spýtal som sa jej prečo má rúško v lese. Dáma sa urazila.

Človek je obdivuhodný, dokáže vymyslieť úžasné veci. Jednou z nich je hlúposť, expresívnejšie blbosť.

Prezident Miloš Zeman delí blbosť na tri stupne:

Prvý – najnižší, je nevedomosť, sem patríme vlastne všetci, lebo niet nikoho, kto by vedel všetko.

Druhý stupeň označuje ako osprostenosť (pitomost), čo je duchovný stav človeka, ktorý nevie, že nevie. Táto kategória má ešte šancu sa vyvíjať.

Najvyšší stupeň je blbosť sama. Blbec nielenže nevie, že nevie, ale je presvedčený, že to musí ostentatívne dávať najavo a presviedčať iných.

Tieto tri stupne blbosti ilustrujem na príklade polovodičov. Nevedomec prizná, že nevie, čo je to polovodič, osprostený sa pýta – kto je na vine, že to vedie len spolovice a blbec urazene vyhlási, že on sa s ničím polovičatým zaoberať nebude…
V epoche rúšok ma utešuje doktrína Marka Twaina: Čím je spoločnosť sebavedomejšia, tým viac blbcov si môže dovoliť.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články