streda, 1 decembra, 2021

Dvadsať faktov, z ktorých RUSOFÓBOV porazí!

Posledné články

Opozičný poslanec (SMER-SD) pripomenul, že sa blíži 75.výročie konca druhej svetovej vojny v Európe. Blaha otvorene prehlasuje, že Európu oslobodila Červená armáda. V statuse sa tak povenoval Rusofilom, ktorý si myslia niečo úplne iné

Blíži sa 75.výročie konca druhej svetovej vojny v Európe a nášho oslobodenia Červenou armádou. A tak samozrejme v proamerickej liberálnej tlači pribúda lacných útokov na Rusko.

V DENNÍKU N ÚTOČIA NA MOJU KNIHU STATUSOV, LEBO PÍŠEM PRAVDU O NAŠICH RUSKÝCH OSLOBODITEĽOCH

Je to úbohé, ale čo je dôležité – nepomáha to. Ľudia nezabúdajú, kto nás oslobodil a kto nás v Mníchove zradil. A vždy budeme s úctou spomínať na obetu ruských osloboditeľov.

V Denníku N dnes dokonca útočia na moju knihu Nové statusy Ľuboša Blahu, pretože v nej uvádzam fakty o tom, že za slobodu vďačíme Rusom a bez Sovietskeho zväzu by fašistické Nemecko nebolo nikdy porazené.

Berlin 1945 | History, Red army, Soviet art

Zdroj: Pinterest/ History of Russia, Ordinary people, World War 2

Ja len, že ďakujem za reklamu.

DVADSAŤ FAKTOV, Z KTORÝCH RUSOFÓBOV PORAZÍ

Tak rusofóbom nasypeme trochu soli do rán – stačia len základné fakty:

1. Slovensko oslobodila Červená armáda a dodnes je u nás pochovaných približne 60 tisíc jej vojakov. Pri oslobodzovaní Slovenska a Česka padlo takmer 150 tisíc Sovietov. Len pre porovnanie: Američanov u nás padlo ani nie 150 – nie tisíc, ale kusov.

2. Za našu slobodu bojovali hrdinovia v SNP, ktorým ZSSR prišlo riskantne na pomoc Karpatsko-duklianskom operáciou, v ktorej zomrelo obrovské množstvo sovietskych vojakov. Za nás. Zaslúžia si vďaku, nie spochybňovanie svojho hrdinstva.

3. To, že nás oslobodil ukrajinský front, nijako nesúvisí s etnickým zložením našich osloboditeľov, ale s miestom pôsobenia tohto frontu – žiaden sovietsky front sa kvôli geografickým vektorom nevolal „ruský“, z čoho zrejme magorkovia z kaviarní vyvodzujú, že vo vojne nebojoval jediný Rus.

4. Pravda je, že prevažná väčšina našich osloboditeľov boli Rusi a boli to etnickí Rusi, ktorí vo vojne prišli o 14 miliónov ľudí – najviac zo všetkých národov. Takže áno, za porážku hitlerovského Nemecka vďačíme v prvom rade ruskému národu.

5. Nástupníckym štátom ZSSR je Ruská federácia, čiže naša vďaka patrí Ruskej federácii. A áno, v čase nášho oslobodzovania na čele ZSSR stál Stalin a dnes na čele Ruskej federácie stojí Putin. Slniečka sa môžu aj rozkrájať, ale také sú fakty.

6. Stalinovi sa vyčíta pakt Molotova s Ribbentropom, ale nepovie sa, že ZSSR sa roky snažilo o spojenectvo s Francúzskom a Britániou, no tie nemali záujem a komunistov považovali za väčšiu hrozbu ako Hitlera.

7. Churchill obdivoval Mussoliniho a mnohí západní kapitalisti považovali nacistov za spojencov v boji proti komunizmu. Hitlera prakticky vytvoril nemecký veľkobiznis, lebo sa bál komunistov.

8. V španielskej občianskej vojne, ktorá predchádzala druhej svetovej vojne, pomohli republikánom proti fašistom iba Sovieti – všetky tie úžasné demokratické vlády z Francúzska, Británie a USA republikánov zradili a nechali Španielov v štichu. Toľko k našim západným „hrdinom“.

9. Čo sa týka paktu z augusta 39, ZSSR sa nemalo ako inak vyhnúť okamžitému zničujúcemu útoku nacistického Nemecka a takto ho aspoň oddialilo, aby si dobudovalo armádu. A vyšlo to. Vďaka tomu bol Hitler porazený.

10. Vraj sú Rusi zlí, lebo v spomínanom pakte si uchmatli časť poľského územia, ale nepovie sa, že vďaka tomu toto územie nedostalo nacistické Nemecko, čo uchránilo životy mnohých Poliakov a Židov. Stalin si takto navyše vytvoril obrannú zónu pred nemeckým útokom.

11. Rusom sa vyčíta, vraj sa do vojny proti Nemecku zapojili neskôr, ale nepovie sa, že Američania boli neutrálni ešte dlhšie a v 30.rokoch s nacistami veselo obchodovali. Keby ich Japonsko nenapadlo, Američania by možno boli neutrálni dodnes, ach, naši morálni hrdinovia.

12. Rusom sa vyčíta pakt Molotov-Ribbentrop, ktorý z hľadiska vojenskej taktiky v konečnom dôsledku umožnil víťazstvo Červenej armády, ale nepovie sa, že Mníchovský diktát bol praktickým začiatkom druhej svetovej vojny, kedy nás západné mocnosti obrali o územie a z hľadiska vojenskej taktiky neprispeli k ničomu, len k našej okupácii Nemcami.

13. Dookola sa spomínajú nacistické zverstvá na Židoch a Rómoch a áno, je dobré, že odsudzujeme rasizmus. Ale prečo sa nespomína rasové vyvražďovanie slovanských národov? Prečo sa nespomína, že prvých poslali do plynu v Osvienčime ruských vojakov?

14. Prečo sa nespomenie, že vo vojne zomrelo vyše 32 miliónov Slovanov, čo je viac než 5-násobok židovských obetí? A mnohí z nich boli vyvražďovaní na základe tej istej zvrhlej nacistickej ideológie, ktorá chcela vykántriť a zotročiť nielen Židov či Rómov, ale aj Slovanov.

15. V Prahe dnes poniektorí slniečkari dokonca ani nevedia poďakovať Rusom za slobodu a stavajú pomníky fašistickým vlasovcom, ktorí u nás vypaľovali obce a vraždili Slovákov. Je to urážkou slovenského národa.

16. To isté na Ukrajine – oslavujú banderovcov, ktorí u nás vraždili ľudí a hádzali malé deti o skaly. Je to neuveriteľne cynické a hlúpe. Akosi zabúdajú, že ak niekto obhajuje nacistických vrahov, sám je od nich na nerozoznanie.

17. Áno, Rusi oslobodili časť strednej Európy aj preto, lebo taká bola dohoda mocností. Túto dohodu neuzavrel Stalin sám so sebou, ale s Churchillom a americkými prezidentmi, čiže zodpovedný za to je rovnako ZSSR ako Západ.

18. Z druhej strany – nebyť geopolitických dohôd, komunisti by sa pravdepodobne dostali spontánne k moci v Grécku či Taliansku, pretože mali väčšiu podporu ako pravica. Osobitne v Grécku pravičiari s podporou Američanov a Britov po vojne komunistov neľudsky masakrovali – veľkí „demokrati“.

19. Faktom je, že kľúčovú zásluhu na víťazstve nad nemeckým nacizmom majú komunisti. Sovietsky zväz ovládali komunisti, u nás v SNP tvorili komunisti podstatnú časť odboja, v Nemecku ich do koncentrákov Hitler zatváral ešte pred Židmi a osobitné zásluhy na porážke fašistov mali komunisti v Juhoslávii, Grécku, Taliansku aj Francúzsku. Taký je historický fakt a je našou morálnou povinnosťou komunistom poďakovať.

20. Rusom sa vyčíta všetko možné, ale ľudia nezabúdajú. Boli to oni, kto dobyl Berlín, oni, kto pri Stalingrade otočili vojnu, oni, kto porazil fašizmus, oni, kto nás oslobodil. A za to im patrí naša nehynúca vďaka!

A ak si slniečkar, ktorý kope do Rusov a dočítal si sa až sem, daj si facku.

ĎAKUJEME RUSKÉMU NÁRODU – ZA SLOBODU!

Priatelia, vysvetľujme dejiny našim deťom, lebo už zase chce niekto prepisovať históriu a z Rusov budú robiť zloduchov a z Američanov hrdinov.

Nesmieme to dopustiť.

Bráňme pravdu a ďakujme bratskému ruskému národu za slobodu!

8. a 9.mája položme kvietok na Slavíne. Ako prejav úcty a vďaky.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články