Svet

Džihádisti vtrhli počas omše do kostola. Brutálne popravili 14 kresťanov vrátane detí

Džihádisti vtrhli počas omše do kostola. Brutálne popravili 14 kresťanov vrátane detí. Agresivita skupín blízkeho východu sa, čoraz častejšie stupňuje. Sú známe...

Napísal Daniel · >
Džihádisti vtrhli počas omše do kostola. Brutálne popravili 14 kresťanov vrátane detí

Džihádisti vtrhli počas omše do kostola. Brutálne popravili 14 kresťanov vrátane detí. Agresivita skupín blízkeho východu sa, čoraz častejšie stupňuje. Sú známe útoky na kresťanské menšiny či kostoly na blízkom východe a v Afrických štátoch. Dňa prvého decembra malo desať ľudí vtrhnúť do protestanského kostola na východe afrického štátu Burkina Faso. Pri tomto útoku boli zabitné deti ako aj príslušníci duchovenstva. Masmédia svetového ako aj domáceho formátu tieto správy úplne odignorovali.

 

Džihádisti vtrhli počas omše do kostola. Brutálne popravili 14 kresťanov vrátane detí

Táto chladnokrvná vražda sa mala stať v meste Hantoukoura okolo popoludnia. Pri celebrovaní svätej omše do kostola vrthlo desať ťažko ozbrojených džihádistov, ktorý brutálne zabiali.

Agentúra AFP:

„chladne popravili veriacich, vrátane duchovnénstva a detí,“

Celý incident mal trvať niekoľko minút, po ktorých džihádistli ušli na motorkách. Bezpečnostné zložky z provincie Foutouri ich prenasledovali. Agentúra neposkytla žiadne bližšie informácie o tom či sa podarilo zadržať páchateľov.

Takéto útoky majú časté prepojenie na al-Kájdu či troristov zIslamského štátu (IS).
V Máji mali teroristi zaútočiť trikrát v rozmedzí dvoch týždňov, kde opäť zabíjali v kostole. O život v tedy malo prísť štrnásť ľudí. K obetiam opäť patrili deti, ženy a príslušníci cirkvi. Ďalšie útoky boli namierené na dva kostoly a náboženský sprievod.

 

 

Burkina Faso už vyše štyri roky bojuje s nárastom vraž kresťanskej menšiny obyvateľstva. Medzi kritické oblasti patri najme časti východu a severu tejto krajiny. Úrady, ktoré vyšetrujú tieto vraždy si nevedia pomôcť s týmto typom násilia a vraž. Za páchateľov označujú najme inslamské militarizované skupiny či príslušníkov Islamského štátu. Tí sa majú do krajiny dostávať cez pohraničné oblasti so štátom Mali.

 

Na začiatku novembra bolo zabitých 39 zamestnancov kanadskej ťažobnej spoločnosti.
Agentúra AFP uvádza, že od začiatku roka 2015 zomrelo v Burkina Faso viac ako 700 obetí. Výsledkom je presun vyše pol milióna občanov do iných regiónov a štátov.

Tieto problémy napomáhajú ilegálnej migrácií.

 


Zdroj: afp,com/en
Foto: khabar12,news
Džihádisti vtrhli počas omše do kostola. Brutálne popravili 14 kresťanov vrátane detí

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *