Image default
Slovensko

Dzurinda: Štáty ktoré nesúhlasia s prerozdeľovaním porušujú pravidlá..

Dzurinda: Štáty ktoré nesúhlasia s prerozdeľovaním porušujú pravidlá

Dzurinda: Štáty ktoré nesúhlasia s prerozdeľovaním porušujú pravidlá..
Dzurinda: Štáty ktoré nesúhlasia s prerozdeľovaním porušujú pravidlá..

Migračná kríza

Je dlhodobým problémom, ktorý sa po všetkých pokusoch nedarí zastaviť. Práve prílev nelegálnej migrácie je stálym globálnym problémom číslo 1. Významným problémom sú predovšetkým jednotliví lídri, ktorí priam ešte stále veria v prerozdeľovanie ilegálnych imigrantov. Donedávna dokonca dvojica Macron a Merkelová naivne verila, že prerozdeľovanie je jediným možným spôsobom, ako vlastne zlepšiť ilegálnu migráciu.

Týmto spôsobom by sa však migrácia vôbec nezlepšila práve naopak. Macron mal byť novodobým lídrom. Nakoniec je však vernou kópiou Angely Merkelovej, ktorá 3 roky naivne verila v umelohmotné a skoro žiadne riešenia ilegálnej migrácie. Nakoniec sa len zrodil diktát v podobenstve Macron a Merkelová, ktorí sa vyhrážali jednotlivým krajinám. Spoločentvo sa zmenilo na jeden obrovský diktát dvoch lídrov, ktorí sú absolútne nepodporený v domácej politike. Merkelová v politike končí a Macron je podľa Francúzov len prezidentom pre bohatých.

Dzurinda: Štáty ktoré nesúhlasia s prerozdeľovaním porušujú pravidlá

Migračnú krízu ma vyriešiť práve pakt OSN o migrácii, ktorý podporoval aj Miroslav Lajčák. Nakoniec však parlament jasne rozhodol, že pakt nepodporí. Pakt by podporil napríklad Belá Bugár či Csefalvayová. Pakt nepodpísali ani USA, Izrael, Rakúsko či Bulharsko.

Tak, ako Bugár taká aj ďalšie známe mená by problém podpísať pakt OSN nemali. Dzurinda by naopak nemal žiadny problém pakt podpísať, ale taktiež by mu nevadilo ani prerozdeľovanie migrantov. Podľa neho krajiny, ktoré odmietajú prerozdeľovanie migrantov porušujú pravidlá právneho štátu.

 

 

Práve suverénny a právny štát by sa mal rozhodnúť či migrantov prijať alebo nie. Na druhej strane Miloš, Bugar či Dzurinda sú jednoznační a adekvátni prozápadní politici, ktorí by radi prikývli pravdepodobne všetkému, čo je západné a proeurópske. Práve politici musia konečne pochopiť, že o všetkom musia rozhodnúť buď ľudia alebo parlament. Tak, ako pri pakte OSN tak aj pri prerozdeľovaní. Ak by opäť prišlo k otázke prerozdelenia veľmi dôležité by bolo práv referendum, ktoré by jasne ukázalo či ľudia migrantov chcú alebo nie. Slovensko má mať názor a silu aj v Európskej únii. Pritakávať vie každý.

zdroj: https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-2018/

Súvisiace články

Eduard Chmelár by s prijatím Istanbulského dohovoru nemal problém

Andrej

Boj medzi Ficom a Kiskom pokračuje

Andrej

Miroslav Beblavý by rád spolupracoval s Andrejom Kiskom

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..