Ekonomika

ECB sa opäť chystá tlačiť peniaze

ECB sa opäť chystá tlačiť peniaze. Európska centrálna banka (ECB) chce v septembri predstaviť nový monertárny systém uvoľňovania. Tento krok by mal...

Napísal Daniel · >
ECB sa opäť chystá tlačiť peniaze

ECB sa opäť chystá tlačiť peniaze. Európska centrálna banka (ECB) chce v septembri predstaviť nový monertárny systém uvoľňovania. Tento krok by mal obsahovať zníženie sadzieb a odchod od záporných depozitných sadzieb čo by malo pomôcť bankám. Dnes o tejto správe informoval investičný portál investicne.sk
Portál píšem o tom, že by malo dôjsť k opätovnému výkupu dlhopisov. Výsledkom toho by mala byť podpora ekonomiky v EÚ a stimulácia inflácie.

Investicne:

“Tento „holubičí“ výhľad pravdepodobne opäť vyvolá honbu za výnosmi. Očakávame, že dopyt sa zvýši najmä po európskych korporátnych dlhopisoch so silnými fundamentami a pozitívnym výnosom.”

Európska centrálna banka taktiež plánuje zaviesť odstupňovanie sadzieb a to k želanému zníženiu dopadu nízkych sadzieb na bankový sektor. Je možné že sa budú dramaticky nakupovať dlhopisy so všetkých sektorov. Pôjde hlavne o vládne dlhopisy (QE), ale aj výkup dlhopisov so súkromného sektora (CSPP).
Napriek nátlaku verejnosti prezident ECB Mario Draghi neposkytol verejnosti žiadne záruky ani jasné vyhlásenie.

 

ECB sa opäť chystá tlačiť peniaze

Dnes je zrejme, že EÚ chce za pomoci ECB bojovať proti inflácií, ale pocítia to aj Slováci. Na slovensku nefungujú trhové mechanizmy a Slovensko je spomedzi V4, krajinou kde cena potravín rastie najrýchlejšie.
Investicne:

“ECB sa snaží odpovedať na zmiešaný obraz stavu európskej ekonomiky zásadnými a rozhodnými krokmi. Ekonomika eurozóny sa teraz zdá byť silná. Nezamestnanosť klesá relatívne rýchlym tempo, mzdy rastú, sektor služieb a spotreba vyzerajú stabilne.”

 

Táto veta síce vyzerá pekne, ale platí len pre západnú Európu. Problémom Európskej únie je rastúci export, ale stagnujúci domáci priemysle. Preident ECB vidím problém v raste ekonomiky Čínskej ľudovej republiky. Znepokojuje ho situácia v ekonomickej vojne medzi USA a Čínou situácia je podľa neho „horšia a horšia“
Problémom je najme možné zavedenie ciel na export automobilového priemyslu do USA. Donald Trump sčínsky prezidentom nedodržal svoj sľub a ekonomická vojna medzi USA a Čínou pokračuje.

 


Zdroj: https://www.investicne.sk/2019/08/06/ecb-v-septembri-zrejme-opat-zapne-tlaciarne-penazi
ECB sa opäť chystá tlačiť peniaze

ECB sa opäť chystá tlačiť peniaze
ECB sa opäť chystá tlačiť peniaze 2

ECB sa opäť chystá tlačiť peniaze. Európska centrálna banka (ECB) chce v septembri predstaviť nový monertárny systém uvoľňovania. Tento krok by mal obsahovať zníženie sadzieb a odchod od záporných depozitných sadzieb čo by malo pomôcť bankám.

Editor's Rating:
5
Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *