pondelok, 24 januára, 2022

Eduard Chmelár by s prijatím Istanbulského dohovoru nemal problém

Posledné články

Jeden z najpopulárnejších politických analytikov na Slovensku sa v nedávnom rozhovore pre appDay.tv vyjadril aj k ostro sledovanému Istanbulskému dohovoru .

 

Ak by voľby vyšli podľa Chmelárových predstáv a stal by sa prezidentom SR, chcel by hlavne uplatňovať právomoci zahraničnej politiky v plnom rozsahu. Právomoci zahraničnej politiky by mu umožnila Ústava SR.  Týmto kriticky poukazuje na fakt, že predchádzajúci prezidenti tieto kompetencie odovzdali vláde.

 

Ak by bol Chmelár prezidentom SR

 

  • zabránil by prijatiu takých obchodných dohôd, ktoré by vážne poškodzovali naše sociálne výdobytky a environmentálne štandardy
  • podpísal by zmluvu o zákaze jadrových zbraní
  • chcel by preskúmať možnosť otvorenia Vatikánskych zmlúv

 

V ďalšej časti rozhovoru prišlo aj k téme Istanbulský dohovor, ktorý súčasná „stredo-ľavá“ vláda bývalého premiéra Róberta Fica po tlaku verejnosti odmietla . Aj keď, Chmelár priznáva, že 3 bod Istanbulského dohovoru je kontroverzný, no pozitíva výrazne prevyšujú negatívne stránky dohovoru .

 

„My nemôžeme kvôli tomuto bodu celú agendu boja proti násiliu na ženách zmiesť zo stola“ povedal Chmelár pre appDay.tv

 

Ak by sa Chmelár stal novým prezidentom, tak by chcel najprv rozprávať s vládou, aby postupne splnila splnila sľuby o sprísneniach legislatív proti násiliu na ženách.

 

 

Chmelár sa vyjadril k súčasnému dianiu
Chmelár pochybuje o „slušných ľudoch“ hovorí, že žiadnu slušnosť momentálne neukázali

 

“Takže by som vyzval vládu, aby tento problém legislatívne urýchlene riešila. Ak áno, potom sa nemusíme baviť o Istanbulskom dohovore. Ak vláda nebude konať, tak je potrebné riešiť to tak, ako to riešia všetky európske štáty.”

Podľa zákonov Slovenskej republiky je akékoľvek násilie trestne stíhateľné. Preto nevidím zmysel podpisovať Istanbulský dohovor podporujúci gender-ideologiu . V nasledujúcich mesiacoch však uvidíme, či toto vyhlásenie Chmelárovi pomôže vyzbierať podpisy na svoju kandidatúru .

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články