Ekonomika

Ekonomická vojna medzi USA a Čínou sa stupňuje

Ekonomická vojna medzi USA a Čínou sa stupňuje. Spojené štáty americké podnikli nové kroky voči Čínskej ľudovej republike v ekonomickej vojne. Spojené...

Napísal Daniel · >
Ekonomická vojna medzi USA a Čínou

Ekonomická vojna medzi USA a Čínou sa stupňuje.
Spojené štáty americké podnikli nové kroky voči Čínskej ľudovej republike v ekonomickej vojne. Spojené štáty pripravili radu ciel, ktoré by mali rázne oslabiť čínsku ekonomiku a dotknúť sa exportu čínskeho tovaru. Tento krok z poza veľkej mláky, mal žiadaný účinok a oslabil jüan. Jüan je dnes na desať ročnom minime. Čínska ľudová republika požiadala svoje štátny firmy aby pozastavili dovoz štátnych poľnohospodárskych produktov z USA.

Americký prezident oznámil uvalenie desaťpercentných ciel na všetok tovar z Číny. Toto rozhodnute bude platiť od prvého dňa v Septembri. Tieto clá sa dotknú tovaru vo výške 300 miliárd dolárov ročne.

Trumpové rozhodnutie bolo veľkým prekvapením pre globálnu politiku a trhy. Nakoľko sa USA a Čína dohodli o obchode a ukončení ekonomickej vojny. No Donald Trump to zrejme nerešpektoval a pokračuje v ekonomickej vojne.

Ale bol to skôr premyslený plán z USA.
Na trhu najprv narástli výpredaje potom Trump zmenil názor a situácia sa ešte viac zhoršila. Výsledkom bolo, že investori kupovali Japonsky jen a americké štátne dlhopisy a zlato.
Taktiež Čína v tomto obchode môže hrať značnú úlohu. Čína po 11 rokoch nechala Jüan padnúť na hodnotu sedem jüanov za dolár.

To však môže vyzerať ako podpora pre svojich vývozcoch, ktorý dostanú viac za jeden dolár. Ale taktiež aj využiť devalváciu vlastnej meny ako silnú zbraň voči Washingtonu.

 
 

 

Ekonomická vojna medzi USA a Čínou sa stupňuje

Žiaden platený expert a analytik vám nepovie pravdu prečo sa USA pustilo do ekonomickej vojny proti EÚ, ktorá sa skončila víťazstvom pre USA. Následne sa stupňujú sankcie proti Rusku ale stále prebieha silná ekonomická vojna proti Číne.
Povedzme si to rovno!

USA je najzákladnejšia krajina na svete. Aby dokázala platiť dlhy tak zničila svoj vlastný sociálny systém. Teda už žiaden ani nemá. Výsledkom narastajúcich ekonomických problémov v USA je problém splácať dlhy. Na to aby USA dokázalo splácať dlhy tak vedie zahraničné invázie proti štátom, ktoré majú nerastné suroviny.
No Obamovi a Trumpovi nevyšla vojna v Sýrii a taktiež ani terajší konflikt vo Venezurele, ktorý im prekazilo Rusko a Čína.

Preto ak nevyšli vojny a prevraty v týchto krajín tak sa USA snaží vykryť finančné straty v ekonomických vojnách.
Taká ja pravda.

 


Zdroj: https://www.napalete.sk/menova-vojna-nova-zbran-ciny-proti-usa
Ekonomická vojna medzi USA a Čínou

Ekonomická vojna medzi USA a Čínou sa stupňuje
Ekonomická vojna medzi USA a Čínou sa stupňuje 2

Ekonomická vojna medzi USA a Čínou sa stupňuje. Spojené štáty americké podnikli nové kroky voči Čínskej ľudovej republike v ekonomickej vojne. Spojené štáty pripravili radu ciel, ktoré by mali rázne oslabiť čínsku ekonomiku a dotknúť sa exportu čínskeho tovaru. Tento krok z poza veľkej mláky, mal žiadaný účinok a oslabil jüan. Jüan je dnes na desať ročnom minime. Čínska ľudová republika požiadala svoje štátny firmy aby pozastavili dovoz štátnych poľnohospodárskych produktov z USA.

Editor's Rating:
5
Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *