Image default
Zahraničie

Emanuel Macron prezident iba pre bohatých ?

Keď sa vyberalo medzi Marine Le Pen a Emmanueom Macronom množstvo obyvateľov Francúzska sa obávalo „ťažkého“ nacionalizmu Le Pen. Opačný kandidát mal byť novým reformátorom a silou, ktorá bude Francúzko ťahať k výšinám.

Historické dno Macrona
Historické dno Macrona

Skutočná situácia je však ukážkou rečí Macrona, ktorý nesplnil vôbec nič. Macron absolútne nepočúva obyvateľov a väčšina z nich ho volá Prezidentom bohatých. Práve podľa obyvateľov Francúzka je Macron len prezidentom bohatých, ktorí jednoducho povedané vyhadzujú chudobných na ulicu. Práve Macronové vládnutie je panické a niekedy až nepochopiteľné. Macron spolu s Merkelovou nevyriešili imigrantskú krízu a taktiež Francúzka ekonomika už dávno nie je ťahúňom Europskej únie ako bola v minulosti.

Rapídna priam neznášanlivosť Macrona vyvrcholila slabučkými percentami v prieskumoch. Macronovi v súčasnoti dôveruje 19 až 29 % obyvateľstva Francúzka. Ide viac ako o 30 % prepad voličskej základne Macrona, ktorý sa spolu s Merkelovou a ďalšími členmi solidárnej Európy dostávajú postupne do úzkych.  Voľby do Európskeho parlamentu v roku 2019 ukážu, ako bude únia ďalej pokračovať. Ukričaný Macron je len ukážkou zlého a nefunkčného výberu, ktorý je možno pre naivnú solidaritu v súčasnom svete dobrí. Reformátor Macron podľa množstva analitikou nedokázal vytvoriť reálne reformy, ktoré by naozaj rozbehli ekonomiku Francuzka.

Naopak išlo len o kozmetické prvky, ktoré nespravili s posunom ekonomiky krajiny absolútne nič.  Verejné výdavky dosahujú 56,4 percenta HDP a sú tak najvyššie v Európe. Sociálny rozmer únie na dobrotu a solidaritu postupne upadá. Úpadok je spôsobený predovšetkým nedostatočným  vládnutím a nepochopením obyvateľstva. Hlavy štátu tak nechápu obyčajné a základné problémy nespokojného obyvateľstva. Byrokracia, islamizácia a oligarchia je spojitosť sociálnych demokratov v únii. Medzi nich patrí aj Macron.

Práve májové voľby v roku 2019 môžu zmeniť zmysel únie a vymeniť zastaralosť princípov umelohmotnej humannosti a solidarity. Europská únia by mala byť solidárnou a suverénnou. V skutočnosti je únia ako schátralí dom plný neistoty, že vám spadne strecha na hlavu. Líder sa musí predovšetkým postaviť a rozumieť obyvateľstvu. Macron však z vysoka „kašle“ na názor väčšiny. Aj týmto si jednoducho povedané vyslúžil prezývku „prezident bohatých“

Reformátor alebo len marketingový ťah ?

Je Macron posledným prezidentom „sociálne cítiacich lídrov“ ?

zdroj : https://www.napalete.sk/popularita-macrona-dosiahla-historicke-dno/

Súvisiace články

Stojberg-Imigranti v našej krajine podvádzajú, klamú a zneužívajú dôveru úradov…video vo vnútri

Andrej

Ukrajina ma vraj tank, ktorý zničí nepriateľské tanky

Daniel

Sankcie proti Rusku sa zrušia ak nastane prímerie na Ukrajine…video

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..