piatok, 21 januára, 2022

Erdogan bez servítky o Macronovi! Ste v stave mozgovej smrti!

Posledné články

Erdogan bez servítky o Macronovi! Ste v stave mozgovej smrti!

Tak toto pravdepodobne svet nečakal. Turecký prezident Erdogan si servítku pred ústa nedal a kriticky zhodnotil tvrdenie francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Macron tvrdo zhodnotil stav Severoatlantickej aliancie a prirovnal ju k „Mozgovej smrti“. Podľa Tureckého prezidenta je to trošku inak. Podľa Erdogána „Mozgovú smrť“ Zažíva samotný francúzsky prezident Macron.

Erdogan bez servítky o Macronovi! Ste v stave mozgovej smrti!

„Hovorím k francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi a poviem to aj v NATO. Po prvé, dajte si vyšetriť svoju vlastnú mozgovú smrť. Takého tvrdenia sú vhodné len pre ľudí, ako ste vy, ktorí sa nachádzajú v stave mozgovej smrti, povedal Erdogan počas prejavu odvysielaného v televízii. Macronovi vyčítal, že „vie, ako sa predvádzať, ale „nevie ani poriadne platiť (príspevky) do NATO.

Podľa Erdogana je Macron neskúsený politik, ktorý absolútnej nemej potuchy o čom je boj proti teroru. Aj, preto sa podľa Erdogana rozmohlo hnutie žltých viesť.
Erdogan už pred tým označil Macronové výroky za neprijateľné. Netreba zabúdať, že sa Macron posťažoval na nedostatočnú koordináciu medzi Európou a Spojenými štátmi v rámci NATO. Macronovi sa tak isto nepáčia agresívne kroky v Sýrii podnikané Tureckom.

„To, čo práve zažívame, je mozgová smrť NATO,“ povedal Macron v rozhovore s časopisom The Economist.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/erdogan-kritizoval-vyjadrenia-macrona-nato/1972041, https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/531885-macron-nato-sa-nachadza-v-stave-mozgovej-smrti/

Foto zdroj: https://narodnenoviny.sk/erdogan-vyzval-zahranicnych-turkov-na-masivnu-podporu-vo-volbach/ Erdogan

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články