pondelok, 24 januára, 2022

Europoslanci sa pri hymne EÚ otočili chrbtom

Posledné články

Europoslanci sa pri hymne EÚ otočili chrbtom a boli to najme poslanci za Veľkú Britániu pod vedením Nigela Farage. Farage je najdlhším odporcom a jej centralistickej politiky.
Jeho politika priviedla Veľkú Britániu pred otázku Brexitu, ktorá stále trvá. Europoslancovi Farage sa najme nepáčilo to ako Európska únia diktuje a tlačí nezmyslené zákony, ktorými okliešťuje práva občanov . Medzi nezmyslené zákony patrí najem regulácia odberu elektrickej energie pre rýchlovarné kanvice. Nezmyselné ekologické riešenie, ktoré sa preukázali viac škodlivé ako prospešné, ale aj nezmyselné a neopodstatnené regulovanie v každom odvetví.

 

Europoslanci sa pri hymne EÚ otočili chrbtom

Je zvykom pri zasadaní novozvolených poslancov do Európskej komisie zahájiť volebné obdobie hymnou Óda na radosť. No táto óda zrejme veľa radosti nerozdala.
Mnohí poslanci ostali sedieť alebo sa otočili chrbtom. Sedieť ostali niektorý poslanci za Francúzsko, Taliansko ale aj Český poslanci z SPD. No poslanci Veľkej Británie sa postavili chrbtom. Pričom Farageová skupina europoslancov za Veľkú Britániu je jena z najsilnejších hnutí za národne strany. Pričom toto hnutie obsadilo až 29 kresiel.
Hneď po tomto čine sa zdvihla kritika z vlastných rád Veľkej Británie. Kritika prišla najme od predsedu Antonia Tajaniho.

SPD Tomio Okamura:

„Nepovažujeme EU za stát a Beethovenovu Ódu za radost nepovažujeme za hymnu státu,“

„Do Evropského parlamentu naši zástupci nešli, aby se přizpůsobovali a kolaborovali s elitami EU a jejich záměry,“

 

Nigele Farage sa v tejto udalosti vyjadril aj pre televíziu Sky News:

„Pokiaľ to tak chcete brať, bol to veľmi tichý akt vzdoru,“

 

Ostro kritizoval Nigela Farage Richard Corbett, označil tento počin za „trápny“. Avšak niektorí poslanci v spomínaných štátoch to brali humorne po prípade sa im tento čin páčil.
Napríklad liberálna frakcia za Veľkú Britániu sa obliekla do žltých tričiek s popisom „stop brexit“ a „bollocks brexit“.

Čo raz viac štátov sa pridáva na stranu reformácie a žiada zmenu smerovania a výmenu lídrov. Anglicko už pred pár rokmi povedalo svoje nie a stále je to beh na dlhú trať. Pridajú sa niektoré štáty k Veľkej Británií a taktiež vystúpia, alebo sa skôr pokúsia vystúpiť z ? Budeme svedkami ďalších Brexitov? Pôjde touto cestou aj Slovensko?

 


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/europarlament-brexit-farange-spd.A190702_183356_domaci_vlc

Europoslanci sa pri hymne EÚ otočili chrbtom

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články