utorok, 7 decembra, 2021

Europoslancov odkaz Matovičovej vláde a SLOVÁKOM! „Som presvedčený, že keď dám propagovať tento môj status, tak, ako niektoré iné moje statusy, FB zablokuje“

Posledné články

Europoslancov odkaz Matovičovej vláde a SLOVÁKOM! „Som presvedčený, že keď dám propagovať tento môj status, tak, ako niektoré iné moje statusy, FB zablokuje“

Europoslanec Radačovský sa na socialnej sieti vyjadril k súčasnej kauze plagiátorstva a následne odoslal odkaz Slovákom.

Slováci, Slovenky, vážení priatelia!

Vyrastal som v rodinnom prostredí, kde sme si v podstate mohli dovoliť veľa vecí, ktoré by sme si aj možno nemali dovoliť. Rodičia, povedal by som, boli liberálni (nemyslím tým Biháriovcov). Jediné, čo sme si nemohli dovoliť, je neučiť sa. Môj nebohý otec a mama nám donekonečna vtĺkali do hlavy „uč sa, nadobudni vzdelanie, aby si v živote niečo znamenal, aby sme mohli byť na Vás hrdí, aby ste pre spoločnosť a štát, vtedy Československo, boli prínosom“.

Zdroj: anc
Zdroj: anc

A niekedy to aj bolelo. Tak sa z nás postupne stali doktor medicíny, doktor veteriny, doktor práv a doktor spoločenských vied. Boli sme na seba hrdí, boli na nás hrdí nebohí rodičia a niečo sme pre spoločnosť zo svojich vedomostí aj odovzdali.

Keby teraz môj otec žil a videl, s akým dešpektom a pohŕdaním sa „ústavní činitelia“ stavajú k vzdelaniu, akým spôsobom ho získali, tak určite, keď už nič iné, tak by ich môj otec opľul. Alebo neopľul. On bol hrdý Slovák a bál by sa, aby si nepošpinil sliny. Mali by odstúpiť. A hovorím aj o súčasných aj predchádzajúcich ústavných činiteľoch.

Ale všetci vieme, že neodstúpia. Môj nebohý otec by povedal, veď je tu ešte prezident republiky, ktorý reprezentuje našu slovenskú vlasť, mal by byť patriot a zaujať jednoznačné stanovisko. Buď odstúpite Vy alebo odstúpim ja. Či sa zachová takto prezident našej republiky, neviem. Možno áno, možno nie. Ale potom slina si nevyberá. A všetci ostanú len ako slintoši a im podobní „kumpáni“, ktorých slintanie sa využilo na to, aby sa zaslinení dostali k moci.

Vážení priatelia, všetci tí, ktorí nadobudli vzdelanie čestným spôsobom, a je jedno, či ide o výučný list, maturitné vysvedčenie alebo vysokoškolský diplom, ba aj pilčícky alebo zváračský preukaz. Sú Vás milióny a viete, o čom hovorím. Neútočte na zlodejov vzdelania, na podvodníkov, nevažiacich si tých, ktorí vzdelanie získali poctivo a tvrdou prácou.

Škoda slín, ale aj slova. A predovšetkým Slováci a Slovenky, buďte patrioti, neútočte na seba navzájom, neurážajte sa, aj keď máte na vec rozličné názory, pretože zapadnete medzi tých, ktorí si nezaslúžia úctu.

Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Som presvedčený, že keď dám propagovať tento môj status, tak, ako niektoré iné moje statusy, FB zablokuje
. Ale to je jedno, slina k sline sadá.

Slováci a Slovenky, hlavu hore!

S úctou JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý slovenský europoslanec

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články