streda, 1 decembra, 2021

Európska Únia na pokraji konca?

Posledné články

Európska Únia na pokraji konca?

Pokraj konca ?
Pokraj konca ?

Význam a dôležitosť Európskej únie

je v časoch pretrvávajúcich kríz obrovským balvanom, ktorý ťaží krajiny čoraz viac a viac. Na jednej strane sú pre krajiny európske fondy motiváciou vstupu. Na druhej strane neuveriteľné kritériá, ktoré musí krajina splniť pred vstupom. Krajina sa kritériami postupne unaví. Viac sa však globalizuje. Tak ako Slovensko v minulosti vyrábalo, stávalo a sadilo bez žiadnych investičných stimulov.

Dnes sa hráme ako fondy a únia pomáha k ekonomickému rozvoju krajiny.

Diaľničné úseky sú nedokončené, zdravotníctvo, školstvo je v katastrofálnom stave a koniec koncov zo Slovenska uteká čoraz viac ľudí. Ekonomická migrácia je poslednou pomocou nezamestnanosti v hladovych dolinach. Nehovorím, že projekt únie je zly. Na druhej strane okrem Schengenu v ňom nevidím skutočne nič. Dokonca eurofondy prinášaju určitú dávku zvysenia korupcie do štátov. Hlavne postkomunistických, kde sa politický lidry nemôžu finančné nabažiť.

Problém únie?

Ľavicový liberalizmus je v skutočnosti šokujúcim trendom, ktorý naozaj za posledné roky rozdelil ľudí na dva časti. Práve ilegálna migrácia je problematika, ktorá otvorila oči niektorím zaslepeným. Maximálna miera multikultúri a prerozdeľovania nikdy nezabezpečí pokoj v jednotlivých krajinách. Práve krajiny by si mali zanechať právo na bezpečie, kultúru a taktiež suverenitu. Príchodom do únie štát stráca akúkoľvek suverenitu a musí počúvať najsilnejších lídrov, ktorí v súčasnosti nemajú žiadny návod k zlepšeniu ilegálnej imigracie. Media sú ticho Media mlčia a ilegálna vlna pokračuje. Problémové su talianske, španielske ci francúzske prístavi. Síce sa štatistický počet ilegálnej migrácie znížil. Problémy stále pretrvávajú.

Vnucovať, vnucovať a ešte raz vnucovať

Súčasný lídri Európy, ktorí sú viac za multikultúru ako za reálne riešenia. Typickym príkladom je stretnutie Emanuela Macron s Andrejom Kiskom, ktorý sa sním stretol včera. Macron určite poukázal na pozitívne vzťahy francúzska a slovenská, ktoré sa budú v budúcnosti určite dobre rozvíjať. V jazyku reálnych ľudí bude Kiska aj s Macronom s určitosťou riešiť otázku prijímania ilegálnej migrácie a zvyšovania multikulturalizmu. Nemám nič proti multikultúre. Nikdy som nemal nič voči cudzincom a ich kultúre.

Na druhej strane vnucovať bezhlavo a tlačiť migráciu do krajín je proti demokratickej vôli občanov a samotného štátu. Rozhodovať by mali ľudia nie lídri krajín. Referendum by rozhodlo

Skončí únia? Alebo začne nový začiatok?

Európska únia čoraz viac stráca celistvosť. Krajiny sa rozchádzajú v názoroch a vznikajú skupiny, ktoré sa chceju postupne do politiky vmiešavať liberálnym lídrom. V máji 2019 budú môcť ľudia rozhodnúť o demokratickej revolúcii, ktorá môže nastať príchodom Orbána, Salviniho ci Le Pen.

Kiska na summite V4
Kiska na summite V4

Populizmus = riešenie ?

Orbán, Salvini a Le Pen majú názor ako polovica kritického obyvateľstva. Sú patriotmi a myslia viac nacionálne ako Európsky. Stále však v hlave vzniká otázka či trojica lídrov by skutočne množstvo problémov v únii tak jednoducho vyriešila ako o tom rozprávajú. Únia potrebuje zmenu, ktorá vráti priateľstvo do postupne znepriatelených krajín. Ak však nenastane zmena nenastane vôbec nič. Európska únia je s časti perfektnou myšlienkou na papieri. Všetko krásne vypadá no v skutočnosti ide o súčasnú rozhadanu partiu štátov, ktoré medzi sebou nevedia nájsť správny konsenzus zjednotenia a vytvorenia podmienok, ktoré by našli skutočne riešenia problémov. Unia ako diktát Ukážkové diktatorstvo sa ukázalo proti Maďarsku.

Taliansko pristupuje k razantným postupom
Taliansko pristupuje k razantným postupom

Ak nesúhlasíš s väčšinou budeš časom potrestaný. Nová liberálna solidarita v praxi Spoločenstvo štátov ma v skutočnosti najťažšiu úlohu. Nie je to ilegálna imigrácia ci finančné problémy jednotlivých štátov. Je to predovšetkým celistvosť únie, ktorá stráca rovnováhu.

Ak bude únia naďalej pokračovať v takýchto vnucovacich rozhodnutiach môžme očakávať ďalší exit jednotlivých krajín.

zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/1826027-francuzsky-prezident-macron-pride-na-slovensko, http://www.infovojna.sk/juncker-potvrdil-nove-kvoty-pre-utecencov-tu-je-presne-rozdelenie

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články