utorok, 18 januára, 2022

Ex-premier varuje! Zneužívanie politickej moci? Tento zákon môže ohroziť právny štát!

Posledné články

Ex-premier varuje! Zneužívanie politickej moci? Tento zákon môže ohroziť právny štát!

Bývalý premiér a súčasný líder opozičnej strany SMER-SD Robert Fico sa obáva, že najnovšia novela zákona o prokuratúre môže ohroziť právny štát.

Fico na sociálnej sieti Facebook priznal, že sa jeho strana zaoberá nie len sociálnymi otázkami.

Poslanecký návrh zmeny zákona ma podľa Fica 2 mimoriadne závažné body.

Prvým bodom je možnosť uchádzať sa o post generálneho prokurátora neprokuratorom. Fico tak poukázal, že zákon je šitý na mieru právnikovi Lipšicovi s ktorým by premiér Matovič problém nemal. Na druhej strane by s tým problém mala prezidentka Čaputová či ministerka vnútra Mária Kolíková.

Zdroj: Tasr/ Martin Baumann

Fico a strana Smer-SD odmieta prijať takýto zákon. Fico dokonca hovorí o zneužívaní právnej moci.

„KAUČUKOVÁ NOVELA ZÁKONA O PROKURATÚRE JE OHROZENÍM PRÁVNEHO ŠTÁTU

Strana SMER – SD sa okrem sociálnych otázok musí venovať aj ohrozeniu právneho štátu. Súčasná vládna moc to urobila už viackrát, naposledy špicľovacím zákonom, ktorý sme napadli na ústavnom súde a ten nám dal zapravdu.

Na budúci týždeň nás čaká ďalšia etapa boja za právny štát. Poslanecký návrh zmeny Zákona o prokuratúre obsahuje dva mimoriadne závažné body. Prvým je možnosť uchádzať sa o post generálneho prokurátora neprokurátorom. Zákon je ušitý na mieru Danielovi Lipšicovi, osobe právoplatne odsúdenej za trestný čin. Druhým bodom je možnosť odvolania generálneho prokurátora slovenským parlamentom.

Odmietame takéto zneužívanie politickej moci, odmietame takýto návrh zákona a poslanci za stranu SMER – SD za neho nikdy nezahlasujú“ vyjadrenie Roberta Fica

Ex-premier varuje! Zneužívanie politickej moci? Tento zákon môže ohroziť právny štát!

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články