utorok, 30 mája, 2023

Falošné účty na Facebooku ničia politickú konverzáciu a porušujú zákony?

Posledné články

Falošné účty na Facebooku ničia politickú konverzáciu a porušujú zákony?

Márča Eugenická Demkova: rusofilov do gulagu a náckov to tábora
Márča Eugenická Demkova: rusofilov do gulagu a náckov to tábora

Len ďalší zo stoviek údajne „falošných“ profilov na Facebooku za účelom pošpiniť náboženstvo, kultúru, našej dejiny ale najme oponovať v politických diskusiách a to samozrejme nie pod vlasným menom. Pred páru dňami sme vám priniesli článok o Rudolfovi Botekovi, ktorý napísal na sociálnej sieti vetu: „Že ten Blaha nevie zdochnúť“. Hneď po uverejnení nášho článku si pán Rudolf Botek odstárnil svoj Facebook profil. Čo môžete vidieť aj na obrázku nižšie.

Rudolf Botek odstránenie fb profilu
Rudolf Botek odstránenie fb profilu

 

Falošné účty na Facebooku ničia politickú konverzáciu a porušujú zákony?

Zjavne si pán Botek uvedomil vážnosť svojho činu. Nuž niektorý používatelia na sociálnych sieťach zachádzaju skutočne ďaleko. Dokonca ešte ďalej než spomínaný pán. „Liberáli“ a „slniečkári“ nedokážu faktami arguemntovať tak svoju váhu slova nahradzujú, alebo sa skôr snažia nahradiť počtom komentárov, nádávok a falošných profilov. Rozoznať falošný profil od skutočné je niekedy problém, ale väčšina z nich sa dá indetifikovať hneď na prvý pohľad.

Medzi jedným z falošných profilov patrí aj profil pod názvom: „Márča Eugenická Demkova“. Na tomto profile by v skutku nebolo nič podstatné. Veď ak sa naň pozriete tak je tam v podstate skoro nič nieje.

Márča Eugenická Demkova profil
Márča Eugenická Demkova profil

 

Avšak zaujímavý je daný komentár v ktorom ide zrejme o porušenie zákona. Keďže „vyhrážať sa“ niekomu za názor a posielať ho do táborov smrti je zrejme proti zákonné?

Márča Eugenická Demkova: „rusofilov do gulagu a náckov to tábora“

Márča Eugenická Demkova
Márča Eugenická Demkova

Táto Marča má v priateľoch profil (mačka): Vladislav Fekete. Ide zrejme o skutočný profil a používateľa Facebook site. Avšak nemá žiadné reálne fotky čo môže indikovať opäť falošný profil. Keďže tento profil má v priateľoch desiatky falošných facebook profilov. Je zrejme že ide o tvorcu mnohých z nich. Aj keď jeho počet priateľov je k dnešnému dňu (12.1.2019) 949 používateľov.

Väčšina z prieteľov sú falošné účty, ale aj reálne účty Angličanov a Američanov.

 

Je zrejmné že podľa nižšie uvedených obrázkov, aj používatelia facebook skupín prišli na to že sa jedná o tvorcu týchto falošných profilov.

Vladislav Fekete facebook
Vladislav Fekete facebook

Vladislav Fekete
Vladislav Fekete

 

Ale zrejme si tento používateľ neudomuje čo publikuje.

Vladislav fekete prianie k vianociam
Vladislav fekete prianie k vianociam

 

Po dlhšom vyhľadávaní a menšom skúmani sme našli v jeho priateľoch spomínané účty. Ale aj dosť známe účty, ktoré šíria propagandu USA, liberalizmus, LGBT ale najme porušujú etický kódex facebooku a niekedy aj zákony.

O aké falošné účty ide?

falosne facebook ucty
Falošné facebook účty

Zjavná názorová zhoda je v profile „Ján Golián“ kde je táto titulná fotka: 

 

Jána Golián facebook
Jána Golián facebook

 

Názorovo podobnú fotku nájdeme v príspevku Vladislava Fekete, ktorý zdielal obrázok s prianím pekných sviatkov bez fašistov a nackov. Čo Vladislava Fekete opäť spája z falošným účtom je titulná fotka.

Podobnosť facebook profilov
Podobnosť facebook profilov

Opäť som našiel určité pdoobnosť v týchto falošných účtoch čo môže nazančovať že ich robil jeden človek.

Stefan Pecen zhoda
Stefan Pecen zhoda – Falošné účty na Facebooku ničia politickú konverzáciu a porušujú zákony

Všetky tieto tri profili majú rovnaké názory presne také isté ako všetky predošlé falošné facebok účty. A to že Rusko je najhoršie a Amerika je najlepšia. Tieto tri účty nespájajú len názorová rovina, ale aj opäť použité obrázky v galérii a na profilových fotkách.

stefan pecen
Stefan Pecen

 

 

Márča Eugenická Demkova profil fb
Márča Eugenická Demkova profil fb

A zároveň má profil „Márča Eugenická Demkova“ v priateľoch falošné účty presnie tie ako Vladislav Fekete. A tie sú: Tomas Kovacs, Juraj Soros.. a Zvyšné falošné účty. Prišom tento profil má len 38 priateľov.
Tajto sú zjavne prepojené rôzne účty.

Ako piatý dôkaz falošných profilov:

Je aj jeden z najnámejších profilov a to Sergej Horvát. 

Sergej Horvát
Sergej Horvát

 

Opäť tri falošné účty, kde niesu takmer žiadný pritelia a len sem tam nejaký príspevok. Aj to niekoľko rokov starý. A ako vidíte tieto účty sú prepojené URL a aj týmto príspevkom nižšie.

Sergej Horvát facebook
Sergej Horvát facebook

Nveril som, ale máme tu ešte niečo.

Peter Výborný
Peter Výborný

Falošný profil Peter Výborný ma v priateľoch opäť ďalšie spomenuté falošné účty ako: Tomas Kovac, Robert Fratrič, Robert Fratric, Robert Fratric, Sergej Horvath, Juraj Soros, Juraj Golian, Tomas Kovacs, Vladislav Fekete a ďalších.

 

Ďalšie prepojenie:

Robert Fratric
Robert Fratric

Opäť spoločné účty a opäť rovnaký falošný priatelia.

A tu je opäť to isté, ašvak účty narozdiel od prvého sú absolútne neaktívne.

Vladislav Fekete
Vladislav Fekete

 

A celý tento začarovaný kruh končí pri reálnom užívateľovi

Peter Greš!
Ak sa pozriete na dve užívateľské profili tak zistíte že sú ako väčšina rovanké. Opäť spájajú pofiderné účty, ale tu je podstatná vínimka. Ide o zjavné prepojenie spomínaných účotv.

 

Peter Greš profily
Peter Greš profily

Môžete si všimnúť že ide o rovnakého človeka.

Peter Greš
Peter Greš

Eozdiel jeho falošné a pravého fb profilu je ten že v reálnom má reálnych kamrátov a priateľov z okolia Humenného. Nakoľko Peterg Greš je údajne z okolia dedinky Ľubiša. Čo nám potvrdzujú aj naší sledovatelia, užívatelia facebok skupín ale aj ľudia, ktorý ho osobne poznajú.
Nemenovaný pán z Hankoviec sa o ňom vyjadril že je „kretén a kus hovada“.

To čo potrvdzuje pravosť tohto účtu sú aj rodiný príslušníci a priatelia.

Greš Ľubiša
Greš Ľubiša

 

Podľa ďalších informácií zo skupiny „Dopravný servis hranica UBĽA / UA tel.0961 *** ***“ je vidieť že Peter Greš je aktívny v tejto skupine a cestuje zrejme na ukrajinu vo svojom Volkswagen passate zo roku (odhad) 1992. Čo dokazuje fotka nižšie a opäť potrcdzuje pravosť profilu.

Peter Greš skupina
Peter Greš skupina

 

Ak sa teda jedná o jedného reálneho užívateľa týchto desiatok falošných účtov. Je možné to že posieľa ľudí do vyhladzovacích táborov a údajne porušuje zákony Slovenskej Republiky. Taktiež ani Facebook pravidlá nedovoľujú mať desiatky účtov. Pričom sú takýmto používateľom pravidlá Facebook komunity veľmi naklonené.

Po nahlásení a zablokovaní účtu, takýmto používateľom Facebook vráti falošné účty. Na rovnakej IP adrese si takýto ľudia robia desiatky účtov. Ale prečo to robia a čo ich k tomu motivuje?

Falošné účty na Facebooku ničia politickú konverzáciu a porušujú zákony

Falošné účty na Facebooku ničia politickú konverzáciu a porušujú zákony

Ak si pozriete niektoré nami uvedené falošné účty. Môžete si všimnúť jednonázorovosť nimi publikovaných správ. Zväčša ide o falošné správy (hoaxy), ktoré majú za cieľ pošpiniť určité názory a osoby či štáty. V tomto prípade sa tento používateľ snaží pošpiniť Ruskú Federáciu a jeho lídra.

V skutočnosti mu to vôbec nevychádza, keďže ostatný používatelia si všimli prepojenia týchto účtov a ich zjavnú spojitosť.  Ak máte nejaké skúsenosti, alebo informácie o tomto užívateľovi. Tak nám ich neváhajte poslať e-mailom (admin@picuscapital.sk), alebo ich uverejnite nižšie v komentári.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články