piatok, 21 januára, 2022

Fico si servítku pred ústa nedal! Tvrdý odkaz mimovladkam a médiám!

Posledné články

Fico si servítku pred ústa nedal! Tvrdý odkaz mimovladkam a médiám!

Parlamentné voľby sú za nami a Slovensko si vybralo novú zmenu v podobe pravicového lídra Igora Matoviča. Práve Matovič masívnym vplyvom emócií priam rozhecoval ľudí k voľbám. Po voľbách sa však neočakávalo, že do parlamentu nepostúpi KDH či koalícia PS/Spolu. Dnes je realita v skutku úplne odlišná ako pred voľbami. Niekdajší outsider Matovič je dnes lídrom pravice. Naopak Kiska sa po voľbách lídrom pravice nestane. Vládu bude pravdepodobne tvoriť OĽaNO, Sme Rodina, SAS a Za Ľudí.

V tomto prípade by išlo o ústavnú väčšinu. Smer-SD bude tentokrát najsilnejšou opozičnou stranou. K aktuálnej situácii sa vyjadril predseda strany Smer-SD Robert Fico, ktorý porážku priznal. Na druhej však poukázal, že prehrali tak isto média a mimovládky. Fico si servítku pred ústa nedal! Tvrdý odkaz mimovladkam a médiám!

Fico si servítku pred ústa nedal! Tvrdý odkaz mimovladkam a médiám!

Fico na tlačovke dodal, že strana Smer-SD ma ambíciu byť silným subjektom v opozícii. „Prehrali sme. Uznávam porážku, zdôraznil Fico. Potom však prišlo to, čo na konferencii Smeru nikto nečakal.
„Prehrali ste vy, tretí sektor a Smer-SD. Vyhral niekto, o kom ešte uvidíme, ako sa bude správať na slovenskej politickej scéne a, čo to vlastne znamená, uviedol Fico.

Fico zdôraznil, že chce viesť ľavicovú stranu. Budúcnosť strany Smer-SD však preberú členovia na sneme. Dlhodobo najsilnejšej strane na Slovensku má v parlamente pripadnúť 38 mandátov, čo im zabezpečuje zvolávanie mimoriadnej schôdze.

Fico sa tak isto poďakoval všetkým voličom, ktorí dali hlas Smeru-SD. Pozrite si celú tlačovú konferenciu lídra Smeru-SD

Zdroj: https://www.infovojna.sk/article/video-fico-vyhlasil-ze-volby-prehrali-media-mimovladky-a-smer-sd-a-upratal-pellegriniho-na-miesto,

Zdroj foto: Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič, https://dennikn.sk/1780158/smer-caka-pellegriniho-pokus-vymenit-fica-ale-aj-defenziva-napatie-a-frustracia/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. 38 mandnátov Smeru je v súčasnom rozložení politických síl v parlamente je ako kvapka v mori. Nemá žiadnu politickú silu. K ničomu ani nebude pripustený ! Toto jednoduché Fico nechápe? Musí prestať robiť „ramená“. Smer má pred sebou 4 roky očisty a programovej zmeny. Zmeniť musí aj svoj postoj k médiam. Ak nie, musí pred média ísť hovorca, ale podpredseda. Fico nie, nevie to s nimi. S mimovládkami mal urobiť dávno poriadky a nie ich finančne masívne podporovať a dokonca sa nechať personálne vydierať. Pokiaľ ani to nepochopí Fico, tak jeho politická kariéra definitívne skončila. V súčasnosti je jednotkou v Smere Pellegrini. Ten zachraňoval „česť“ Smeru. Smer musí stanoviť úplne jasnú, politickú cestu. Nemôže lavírovať medzi ľavicou a pravicou. Žiadne lavírovanie. Ak sa Pellegríni bude chcieť vydať vlastnou cestou, napriek veľkej ľútosti, treba mu nechať svoju vlastnú voľbu. Smer sa musí jasne profilovať ako ľavicová strana, čo mu najmä posledné roky robili vážne problémy ( najmä s politikmi ako Lajčák, Beňová, Maďarič, spolupráca s ultravicovou stranou Most – Hít…). V Smere zakotvil pravicový oportunizmus, plíživým spôsobom, že si toho vo vedení ani nevšimli. Nejde teraz o čistky, no v každom prípade sa musí Smer zbaviť všetkých, ktorí narobili ekonomické svinstvá, politické svinstvá aj organizačné. Len tak na margo veci. Fico mal dávno zreorganizovať štátnu správu a samosprávu. Mal zrušiť nepotrebné VÚC ako odkladisko politikov, ktorí sa nezmestili do parlamentu…Úplne zmeniť systém odmeňovaní politikov tak, aby sa i služba nestala lukratívnou zárobkovou činnosťou ako je tomu v súčasnosti atď. atd. V každom prípade držím Smeru palce, aby sa s novými úlohami, ktoré pred nich postavil život dôstojne a dôkladne vysporiadal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články