štvrtok, 27 januára, 2022

Fico začína boj s bankami?! Predseda Smeru odoslal tvrdý odkaz všetkým bankám!

Posledné články

Fico začína boj s bankami. Predseda Smeru odoslal tvrdý odkaz všetkým bankám!

Zdá sa, že bývalí trojnásobný premiér ešte nepovedal svoje posledné slovo. Fico začína ostrý boj proti bankám. Podľa Roberta Fica sú banky priam v nehorázne v zisku. Fico a strana Smer chce proti tomu zakročiť.

Fico začína boj s bankami. Predseda Smeru odoslal tvrdý odkaz všetkým bankám!

„Na nehoráznu ziskovosť, na nehoráznu poplatkovú politiku slovenských bánk, na to, že namiesto toho, aby zarábali cez dobre poskytované úvery zdierajú ľudí, musí sociálna demokracia reagovať. A my ideme reagovať,“ uviedol.

Robert Fico odhaduje, že zisk bánk pôsobiacich na Slovensku bude za rok 2019 okolo 700 miliónov eur. Preto chce hovoriť o zvýšení bankového odvodu v nasledujúcom roku.

Bankový odvod by mal v roku 2020 priniest do štátnej pokladnice okolo 130 milionov eur. Práve touto témou sa má zaoberat vláda SR.

„Podľa súčasných podmienok je sadzba 0,2 % zo základu pre výpočet odvodu s tým, že sadzba mala byť zachovaná aj v budúcom roku a v roku 2021 už mal byť odvod zrušený.

„My chceme sadzbu v budúcom roku zvýšiť na 0,4 %, a teda od roku 2021 sa odvod zruší,“ vysvetlil Fico. Dodal, že zvýšenie odvodu pre banky podľa neho prejde Národnou radou „s ľahkosťou“.

Na tlačovke Fico stále nepriznal kde býva. Podla Fica sú novinári slabučký investigatívci, pretože by to mali už dávno vediet. Fico si však na túto tému necháva praví čas.

„Len nejako si nevšímate veci. Keby ste boli lepší investigatívni novinári, tak už to dávno viete. Keď bude na to čas, tak vám poviem, kde bývam. Pôjdem znovu do prenájmu,“ vysvetlil.

Zdroj:https://www.hlavnespravy.sk/zacina-vojnu-bankami-fico-planuje-zdvojnasobit-odvod-buduci-rok-zdieraju-ludi-nehoraznymi-poplatkami/1943375

https://slovensko.hnonline.sk/2035965-priamy-prenos-fico-hovori-o-vyssom-odvode-pre-banky,https://e.dennikn.sk/1641737/fico-zase-kope-do-bank-jeho-cisla-celkom-nesedia/,

foto: Robert FicoFoto: SITA / Marko Erd

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Populistický Fico si asi neuvedomuje , že keď zvýši bankám odvody tak banky to dajú na oplátku vyžrať nám, bežným ľudom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články