pondelok, 6 decembra, 2021

Filan prehovoril do DUŠE Slovákom: „Proti našej HLÚPOSTI nám dokáže pomôcť iba…“

Posledné články

Filan prehovoril do DUŠE Slovákom:
„Proti našej hlúposti nám dokáže pomôcť iba…“

Jeden z najuznávanejších spisovateľov Boris Filan sa vyjadril k aktuálnej situácii ohľadom pandémie COVID-19. Spisovateľ pridal naozaj pozoruhodný názor, ktorý stojí skutočne za prečítanie.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Filan to zobral s úplne odlišnej strany.

Celé vyjadrenie Borisa Filana

“Počúvajte, ale čo ak toto nie je choroba, ale uzdravovanie? A epidémia bolo to šialenstvo, obžerstvo a nenásytnosť roky predtým? Narazili sme na múr výkonu počítačov, cestovania, rozkoší, bohatstva a nenásytnosti.

Cesty plné obrovských áut, v ktorých sa vezie jeden človek, planéta upchaná plastovými taškami a fľašami. Nákupné centrá, ktoré praskajú od zbytočného tovaru, tony antibiotikami krmených kureniec a nadopovaného dobytka. Ľudské kontakty vymenené za sebaukájanie na sociálnych sieťach. Zrušené národné armády, zrušené hranice, nevšímavosť k starým a slabým.

Foto: tv markíza

Nebola náhodou to tá epidémia šialenstva, ktorá sa dá zastaviť iba bolesťou a strachom? Od nástupu pandémie sa čistia moria aj obloha, ale väčšina tovarovodov ďalej chŕli svoje zbytočné produkty. Nepochybujem, že COVID-19 prežijeme, natočia sa o ňom úspešné filmy, ktoré si ľudia s rúškami na tvári pozrú a zaspomínajú, že až tak zle zas nebolo.

A celý ten spotrebný cirkus sa začne odznova, lebo my nechceme pochopiť, že na striedačke už sedia pripravení COVID-20, 21 až COVID-100, každý silnejší a nemilosrdnejší ako ten predošlý. Až kým nepochopíme, čo nám chce povedať. Že peniaze sa jesť, piť a dýchať nedajú.

Svet sa zastavil a zemeguľa sa začala otáčať opačným smerom. Sibírski, mexickí aj polynézski šamani vedia, že prechod na inú úroveň sa vždy odohráva cez ťažkú chorobu alebo úraz. Proti našej hlúposti nám dokáže pomôcť iba niečo silnejšie ako dobro.”

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Mohol by mi NIEKTO povedať PREČO s niečím podobným nevystúpi zástupca Biskupskej konferenciue Slovenska, ktorá by nemala podporovať „konzumný sposob života“???

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články