Je Merkelová židovka?

FórumCategory: MerkelovaJe Merkelová židovka?
Je Merkelová židovka? 1Andrej Staff asked 1 rok ago

Je Merkelová židovka?

Merkelová
Merkelová

Angela Merkelová je osobnosť, ktorú s určitosťou každý pozná.

Je dlhodobou líderkou Nemecka a v súčasnosti patrí medzi politikou, ktorej vo veľkej miere klesá popularita. Vdaka ilegálnej imigrácii sa Nemecko a celá Európska únia premenila na 2 obrovské tábory. Tábor za imigráciu a tábor proti imigrácii. Merkelová však stále ostáva Nemeckou líderkou. Kancelárka je však zaujímavou osobnosťou.

Nikdy neštudovala žiadne politické ani diplomatické vedy by sa stala významnou političkou. Merkelová je Fyzička, ktorá mala talent na matematiku a fyziku. Merkelová sa zapíše do histórie Nemecka ako prvá ženská kancelárka a taktiež je spolutvorcom niektorých princípov Európskej únie. Jej politické začiatky siahali už od roku 1989 po páde Berlínskeho múra. Najskôr bola súčasťou kabinetu Helmuta Kohla ako ministerka pre ženy a mládež.

 
 

Postupom času si Merkelová vyskúšala rôzne ministerské kreslá ako ministerka ochrany, prírody a bezpečnosti jadrových reaktorov. Od roku 2005 je Merkelová hlavou a silou Nemeckej ekonomiky. Vyučená fyzička je hlavou Nemecka viac ako 13 rokov. Ostrá kritika však ukáže či to nie sú jej posledné roky vládnutia.

Je alebo nie je Merkelová židovka ?

Ide opäť o mýtus, ktorý je možné veľmi rýchlo vyvrátiť. Merkelová nemôže byť židovkou, pretože jej hodnoty sú kresťanskodemokratické. Sama aj predsedá Kresťanskodemokratickej únii. Merkelová je virovyznaním luteránka. Luteránstvo je kresťanským hnutím alebo smerom, ktorý za svoje východisko považuje teoriu Martina Luthera a jeho následovníkov ( Martin Luther King). Ide o protestanský smer, ktorý vznikol v 16 storočí. Podkladom viery a učenia je biblia. Ide  tak o další mýtus, ktorý koluje internetom. Merkelová tak právom je dlhoročnou líderkou Kresťanskodemokratickej strany.

Merkelova spolu s Macronom vytvárajú obrovské chyby, ktoré vôbec nepomáhajú jednotlivým vzťahom únie. Na druhej strane je Merkelová osobnosťou na ktorú by ste naozaj nepovedali, že je vyučená fyzička a taktiež luteránka a určite nie, že už 13 rokov lídruje Nemecku. Merkelová je však osobnosť tisícich tvári .

zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Luteranizmus_(n%C3%A1bo%C5%BEenstvo), https://sk.wikipedia.org/wiki/Angela_Merkelov%C3%A1,