Kde je Miloš Zeman?

FórumCategory: ZemanKde je Miloš Zeman?
Kde je Miloš Zeman? 1Andrej Staff asked 1 rok ago

Kde je Miloš Zeman? Miloš Zeman je určite meno, ktoré širokej verejnosti netreba predstavovať. Je ekonóm, prognostik a český politik.

Kde je Miloš Zeman
Kde je Miloš Zeman

 

Kde je Miloš Zeman?

Po druhý krát bol zvolený prezidentom Českej republiky, kde jasne zvíťazil proti svojmu kandidátovi Drahošovi, ktorého skúsenosti v politike, ekonomike boli priam nulové. Miloš Zeman je osobnosť, ktorú si ľahko zapamätáte. Zeman je často spájaný s alkoholickými nápojmi. Pivom a Slivovicou. Paradoxom je, že množstvo ľudí okrem alkoholu na Zemanovi nič nevidí. Kde je Miloš Zeman?

 

Zeman rozpráva plynule dvomi svetovými jazykmi (Anglický, Ruský). Perfektne ovláda históriu a ako ešte lepšie rozumie globálnej ekonomike. Zeman nie je žiadne slniečko a snaží sa byť stále silným a ozajstným patriotom pre krajinu v ktorej žije a v ktorej zomrie.

 
 

Kde je Miloš Zeman

Veľa ľudí si kladie otázku, kde najradšej Zeman trávi svoj voľný čas ?

Miloš Zeman sa dlhodobo chválil ( ešte pred prvými prezidentskými voľbami), že žije iba zo 14 tisícového dôchodku ( kč ). A väčšinou svojho času žije a trávi svoj voľný čas v chalúpke na Vysočine presne v Novém Veselí.

Chalupa prezidenta Zemana
Chalupa prezidenta Zemana – Kde je Miloš Zeman

 

Kde je Miloš Zeman?

V Novém Veselí prezident Zeman vlastní svoju chalupu od roku 1989. Ide o nádhernú historickú stavbu z 15 storočia. Pôvodne sa mala stavba orientovať na mlyn. V 16 storočí sa však bývalí majiteľ stavby rozhodol stavbu prestavať na renesančný zámok.

Stavba však absolútne nepripomína žiadny druh zámku. Dokonca ani tvar stavby sa vôbec nepodobá na zámok. Miestny ľudia si však dlhodobo pamätajú túto stavbu a odpradávna sa Zemanovej chalupe rozpráva„Zameček“.

Zeman si užíva pokoj na Vysočine
Zeman si užíva pokoj na Vysočine

Zeman miluje život „na vesnici“ a okrem chalupy a bytu v Prahe vlastní Zeman pozemky na stredných Čechách.

Zeman sa rád vo volnom čase venuje aktívnemu pohybu
Zeman sa rád vo volnom čase venuje aktívnemu pohybu

V súčasnosti však Zeman žije na Pražskom hrade. Pražský hrad patrí medzi najväčšie hradné komplexy v Európe. Bol sídlom panovníka a postupne aj prezidentov. Pražský hrad je obrovským skvostom a patrí medzi dominantu Prahy. Krásna historická architektúra je sprevádzaná dokonalými záhradami. Zeman si môže užívať výhľad na Prahu.

Miloš Zeman je politik rôznych tvári. Je milovaný a neznášaný. Je niekedy arogantný a niekedy úsmevný. Zeman je proste Zeman. Miloš Zeman  sa však stále a vždy vracia na miesto, kde ho to najviac ťahá. Práve Vysočina je jeho skutočným domovom. Kde je Miloš Zeman? …


Zdroj:
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/prezidentske-volby/duchodce-z-vysociny-zeman-mluvi-o-chalupe-ale-obyva-krasnou-tvrz.html#g_369137, http://www.praguecityline.cz/prazsky-hrad, http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/prezidentske-volby/duchodce-z-vysociny-zeman-mluvi-o-chalupe-ale-obyva-krasnou-tvrz.html#g_369137.. Kde je Miloš Zeman?