">Naša Slovenská armáda | PICUS Capital - FÓRUM

Naša Slovenská armáda

FórumNaša Slovenská armáda
Daniel Staff asked 8 mesiacov ago

Naša Slovenská armáda

Naša Slovenská armáda
Naša Slovenská armáda
 
 
 
 

 

Téma sama o sebe po tom čo sa naša vláda rozhodla nakúpiť stíhačky. Tie stíhačky, ktoré padajú po celom svete, sú nemodernizované a predražené. Ave našej vláde.

 
 

Naša Slovenská armáda

Otázka, ale spočíva v tom či je Slovensku potrebná armáda? Je nám k niečomu ak nás Rusko dokáže zobrať za pár hodín a NATO alebo USA do pár dní? Nebolo by teda rozumnejšie hľadať alternatívu našej obrany alebo stať sa skutočne nezávyslím štátom štátom, ktorý bude plne neutrálny ako napríklad Švajčiarsko?

 

Neutralita Švajčiarska?

Švajčiarko je plne neutrálny štát, ktorý si vybudoval rešpekt na západe a dohodu na východe. Ale prečo sa nikto neodvážil zaútočiť na švajčiarsko. Prečo oni môžu mať neutralitu a my sme vazalmi NATO za cenu každoročných nákupov armádnej techniky?

Švajčiarsko dokázalo uzavrieť dohodu s Ruskom, ale výhoda nazval by som to eso v rukáve je najme to že Švajčiarské banky dokážu viac než iné banky.
Dokým bude tento štát držať banky vo svojích rukách a Švajčiarsko ich drží pevne. Tak sa nikto neodváži anektovať jeho územie. Nikto nechce čeliť úpadku meny alebo aktív zo strany Švajčiarska.

 

Obranný pakt V4?

Bolo by to asi najrozumnejšie riešenie ak by sme sa ako V4 spojili a utvorili spoločnú armádu. Nechem týmto deliť armádu štyroch krajín alebo ich nejako zlepovať pod jedno velenie. To rozhodne nie.
Avšak v prípade porušenia zmlúv zo strany západu ale východu alebo nekceptovania OSN svetovým agresorom. By sme sa mohli brániť ako celok.

Štyri krajiny, ktoré sa spoja a dokážu sa obrániť agresii. Niektoré zo štátov majú najmodernejšie štíhačky, delá, prepravné vozidlá a obrnené transportéry. Je podľa mňa rozumnejšie úžšie spolupracovať ako je tomu dnes.

Česko sa jemne a nenápadne odvracia od politiky Maďarska, ale práve Maďarsko našlo jednotnú reč s Poľskom. Kiska samozreje vrazil klin do V4 čo mu Zeman prekne zrátal.

Nechcem tu filozofovať, alebo polemizovať ale jedná aj druhá možnosť je správna.

 

Prečítajte si tento článok o tom ako sme na tom v armáde, článok Slovenská armáda..

podpor nás
podpor nás