Prečo Mikuláš Dzurinda behá?

FórumCategory: DzurindaPrečo Mikuláš Dzurinda behá?
Prečo Mikuláš Dzurinda behá? 1Andrej Staff asked 1 rok ago

Prečo Mikuláš Dzurinda behá?

Mikuláš Dzurinda je dlhodobo stálicou slovenskej politiky. Jeho najväčší politický úspech bol stať sa predsedom vlády Slovenskej republiky v rokoch 1998 a 2002. V súčasnosti Dzurinda zastáva post člena Zahraničného výboru NR SR a stálej delegácie NR SR v parlamentom zhromaždení Rady Európy.

Prečo Mikuláš Dzurinda behá ?
Prečo Mikuláš Dzurinda behá?

Začiatkom júna v roku 2014 Dzurinda vystúpil zo strany SDKU-DS. Paradoxom je, že silno orientovaná pravicová strana po odchode Dzurindu a Mikloša stratila lídra strany. V súčasnosti je strana Sdkú-DS politicky mŕtva. Dzurinda a Mikloš stál zvažujú obrovský comeback. Otázkou by bolo či by ešte stále našli ľudí na to aby ich niekto aj reálne volil. Polemizujúcou bola aj otázka spojenia dvojice s Andrejom Kiskom.

 

Prečo Mikuláš Dzurinda behá?

Mikuláš Dzurinda sa dlhodobo hlási k zdravému životnému štýlu. Jeho životný duch začal už v mladosti a jeho koníček prerástol skoro na profesionálnu záľubu. Vo voľnom čase Dzurindu nájdete hrať tenis, stolný tenis, futbal a predovšetkým jeho najobľúbenejšiu športovú aktivitu vytrvalostný beh.

 
 

 

Fico kľukuje a Dzurinda behá

Bolo by zaujimavé sledovať súboj týchto dvoj športovcov. Zvlášť,ked sú neustále proti sebe v politickom živote. Bol by to menší súboj ľavice vs pravice.

Dokonca samotný Dzurinda vydal motivačnú knihu, ktorej dal názov kde je vôľa tam je cesta. Práve Dzurinda poukazuje ako sa 2 odlišné veci môžu skĺbiť do kopy a ešte k tomu aj fungovať. Dzurinda si športom získal množstvo svojích priaznivcov. Práve on poukázal na zdravý životný štýl a k tomu sa stal pro-europskym politikom. Perfektná kombinácia inteligentného politika, ktorý ma v krvi šport. Priam „dokonalý“ Európan.

Dzurinda tak porazil Vladimíra Mečiara aj pre svoj imidž, kde poukazoval svoju veľkú vytrvalosť. Dzurindové bežecké „srdcovky“ sú Bratislava, Trenčianske Teplice či Košický maratón, kde samotný Dzurinda je členom diamantového klubu. Dzurinda absolvoval množstvo Maratónov a na konte je ich viac ako 20. Prvý zabehnutý Maraton Dzurinda absolvoval v Košiciach. Najsilnejší dojem v ňom zanechala dvojica maratónov v New Yorku a Londýne.

„Prvýkrát som behal mimo Slovenska a nikdy nezabudnem na tú atmosféru. Bol to emotívne veľmi silný zážitok.”

Stravuje sa Dzurinda zdravo ?

Mikuláš Dzurinda je aktívnym človekom a je samozrejmosťou, že takýto človek na stravu dbá. Dbá samozrejme aj na tréningy ktoré sú zväčša od 8 až do 14 kilometrov.

 

“Jeden týždeň zabehnem bez problémov 40 kilometrov, inokedy ani 10. Závisí od povinností,” priznáva motivovaný Dzurinda.

Dzurinda sa snaží nepočúvať lekárov a viac sa orientovať na maratónsky bežcov. Každá nová informácie o behu a nových bežeckých praktikách ho motivuje neustále sa zlepšovať a držať sa v kondícii. Dzurinda začína intenzívny tréning asi 40 dní pred Maratónom.

 

“Vtedy je nevyhnutná prísna diéta.” Pred maratónom má dokonca zvláštny stravovací rituál. “Večer si dá cestoviny a ráno pred behom kuraciu polievku a kurča s ryžou,”

prezrádza žena Mikuláša Dzurindu.

Po dobre odbehnutom maratóne sa Mikuláš Dzurinda odmení vychladeným pivom. Podľa Dzurindu je pivo zdravé a obsahuje vitamín B.

Osobný rekord Mikuláša Dzurindu je 2 hodiny, 54 minút a 7 sekúnd. Tnto rekord sa mu podaril na Malokarpatskom maratóne. V súčasnosti sa Dzurinda snaží absolvovať celý maraton nehľadí však na čas (predsa už má nejaký vek)

V súčasnosti sa Dzurinda pripravuje na ďalší maratón. 95. ročník Košického maratónu bude ďalšou výzvou pre 63 ročného bývalého predsedu vlády Slovenskej republiky. Dzurinda Košický Maratón miluje a zúčastni sa ho po 25 krát už s postu člena Diamantového klubu.

Tak či onak s politikou Mikuláša Dzurindu by sa naozaj dalo niekedy polemizovať na druhej strane je Dzurinda ukážkou životného štýlu, ktorý trvá po celý život.

 

Dzurinda sa však riadi jednoduchým ale pravdivým pravidlom: V zdravom tele, zdravý duch.

Zdroj: https://kosice.dnes24,sk/expremier-dzurinda-sa-stane-clenom-diamantoveho-klubu-medzinarodneho-maratona-mieru-310485,
https://korzar.sme,sk/c/4568052/pre-maraton-premier-dzurinda-hladuje-a-beha-stovky-kilometrov.html,
https://sk.wikipedia,org/wiki/Mikul%C3%A1%C5%A1_Dzurinda, https://osobnost.aktuality.sk/mikulas-dzurinda

1 Answers
Prečo Mikuláš Dzurinda behá? 2Frusinko answered 1 rok ago

Beha,lebo trenuje aby utiekol ked pridu k moci ty pravi ludia a zidaci ako dzurinda budu koncit v madovych hroboch