utorok, 18 januára, 2022

Goebbelsovi vlastnia 50% automobilky BMW. Sú miliardári!

Posledné články

Goebbelsovi vlastnia 50% automobilky BMW.
Druhá svetová vojna priniesla zo sebou neľahké časy neistoty, časy smrti, vyhladzovania no nie každému. Určité kruhy vyvolených mali prístup k hojnosti a prepichu. No najme k vládnym špičkám a straníkom, ktorí disponovali obrovskou mocou a obohacovali sa na úkor obetí 2 sv. vojny. Výnimkou nie je ani vtedajšia rodina Josepha Goebbelsa a Günthera Quandta.

Goebbelsovi vlastnia 50% automobilky BMW
Goebbelsovi vlastnia 50% automobilky BMW

 

Paul Joseph Goebbels bol nemecký politik a člen nemeckej nacistickej strany NSDAP (Národnosocialistická nemecká robotnícka strana) ako ríšsky minister pre ľudovú osvetu a propagandu. Jednalo sa o blízkeho spolupracovníka Adolfa Hitlera, ale najme vojnového zločinca. Hitler Goebbels-ovi umožnil ovládnuť propagandu na štátnej úrovni za pomoci, tlače, rozhlasu a filmu.

Goebbels vytvoril kult nacistikej ríši za pomoci propagandy i za pomoci už dosť známych gést, mimiky, zaujať obrázkami a údernými heslami. Ale najme mašinériou vojenských prostrietkov, tankov, lietadiel a iných vymožeností. No najznámejšie je pálenie kníh k symbolickému aktu na námestiach za pomoci aj študentov, ktorí samí nahlasovali nevhodnú tlač a za pomoci Nemeckej študentskej únie. Túto udalosť dobre zaznamenal film Zlodejka kníh.

2 sv. pálenie kníh
2 sv. pálenie kníh – Goebbelsovi vlastnia automobilku BMW

Ale nemôžeme zabudnúť na Oympijské hry, ktoré mali dokázať svetu germánsku rasovú nadradenosť. Ale aj jeho prejav z 18.2.1943 (nem. „Totaler Krieg – Kürzester Krieg„), kedy vyhlásil „totálnu vojnu“ v športovom paláci.
Jeho oddanosť a služba strane a vlasti, ale najme Führer-ovi (vodca – Adolf Hitler). Sa mu postarala aj o finančné zaistenie, ktoré nebolo vôbec malé.

 

Goebbelsovi vlastnia 50% automobilky BMW

The Jerusalem Post píše o nevlastnom synovi ministra propagandy Nemecka, za čias 2 sv. vojny.
Jedná sa o Haralda Quandta (Harald Quandt), ktorý sa stal dedicom spolu s jeho bratom a to obrovského majetku. Ktorí jeho rodina vlastní dodnes.

Harald Quandt mal 23 rokov a bol pilotom nemeckého letectva. Nuž zajali ho v roku 1945 a skončil v zajateckom tábore v Benghází (mesto v Líbyi). Údajne tam dostal poštu v ktorej sa dozvedel od svojej matky Magdi Goebbelsovej (za slobodna Quandtová), že sa rodina ocitla v situácií, ktorá ma len jedno čestné riešenie. Zrejme tým myslela samovraždu seba s svojích šietích malích detí.

Goebbelsova rodina
Goebbelsova rodina – Goebbelsovi vlastnia 50% automobilky BMW

Prešli dve roky a Harald Quandt sa dostal na slobodu. Po ôsmich rokoch z nevlastným bratom Herbertom zdedil spomínaný majetok. Išlo o priemyslové impérium a to nebolo vôbec malé. Do dedictva patrili najme firmy ako BMW a Daimler (Mercedes). Konkrétne sa jedná takmer o polovicu akcií firmy BMW (Bayerische Motoren Werke AG).
Po smrti tíchto bratov ostala najväčším akcionárom vdova po Herbertovi Johanna (86r.) a ich deti. Pričom Haraldové deti sa držia v ústrani.

História ich rodiny?

Majetok rodiny Quandtovích získali po predkoch od 19. storočia textilný podnik. Günther šikovne využil situácie za vojny a začal vyrábať uniformy pre nemeckú armádu. Avšak vojna sa skončila a biznis nefungoval tak ako predtým. No rozhodol sa investovať do výroby batérií a neskôr, však získal firmu zo zameraní na šiajcie stroje.

Günther Quandt
Günther Quandt – Goebbelsovi vlastnia 50% automobilky BMW

Jeho prvá žena umerla na špenielskú chríbku v roku 1918. Po tomto manželstve mu zostali deti Herbert a Hellmut († 1927). O tri rok neskôr si vzal Magdu Ritschelovoú (neskôr Goebbelsová) s ktorou splodil syna Haralda (dedic). Toto manželstvo vydržalo iba dva roky a magra si za muža neskôr zobrala Goebbelsa.

 

Günther bol členom nacistickej strany a dodával zbrane armáde.
No s Goebbelsom sa nemali príliš v láske. Günther to nemal veľmi ľahké, nakoľko bol členom významnej podnikateľskej skupiny, ktorá bola označovaná za problémy zo zásobovaním ríše.
Günther cez svoje podniky dodával protilietadlové strely a batérie do aút a ponoriek. Podľa historika sa jednalo o kľúčového dodávateľa.
Jeho továrne fungovali najme za 2 sv vojny od roku 1940 až 1945 pričom v nej pracovalo viac než 50 000 nútených vojenských väzňov a židov z koncentračných táborov.

Vo vedeckej štúdií vedca Scholtyse sa píše, že tento podnikateľ (Günther) si privlastnil majetok aj židovskej komunity.

Ako sme už písali, keď bol Harald (syn, dedic) zajatý, tak mu jeho matka napísala:

 

„HERALD, drahý syn, chcem ti odovzdať to, čo som sa v živote naučila. Buď verný sebe, národu a vlasti,“

No to nebol jediný list, ktorý dostal. Napísal mu aj Goebbels:

„Pravdepodobne budeš jediný, kto bude môcť pokračovať v rodinnej tradícii,“

Majetok na napokon delil

Harald to mal po príchpde do Nemecka ťažké. Bol označený za prívrženca režimu no neboli mu dokázané žiadné zločiny. Keď prevzal z bratom majetok, tak Herbert spravoval výrobu batérií a aut. Pričom Harald spravoval priemyslové podniky. V podnikaní sa im veľmi darilo, čoho dôkazom je aj expanzia na iné trhy.
Po čase získali väčší podiel vo firme Daimler a Herbert v 60. rokoch zachránil firmu BMW pred krachom. A to z nápadom prísť na trh z novými modelmi aút.

 

Magda Goebbelsová
Magda Goebbelsová

Avšak Harald umerl v roku 1967 pri leteckom nešťastí. Jeho žena Inge sa nezhodla z Herbertom a vzťahi sa v rodine rapídne zhoršili. Čo túto rodinu doviedlo k deleniu majektu. Haraldova rodina získala 4/5 z 14% podielu vo firme Daimler (dnešný Mercedes). Pričom v roku 1974 sa rozhodli svoj podiel predať kuvajtským podnikateľom za miliardu mariek.

Po smri Herberta v roku 1982 sa jeho mejetok rozdelil medzi jeho šesť detí. Ktoré boli z troch manželstiev. Pričom 46,7% podiel vo firme (ktorí stále vlastní táto rodina) pripadol do rúk Johanne, Stefanovi a Susanne.

Rodina skonštatovala, že Magda zabila sojích šesť detí v Hitlerovom bukru. Čo bola veľká rana pre rodinu ako jej zničenie dedicov.

 

 

No Stefan to videl inak:

„Smutnou pravdou, že v podnikoch QUANDT umierali nútene nasadení“

Johanna Quandt
Johanna Quandt – Goebbelsovi vlastnia 50% automobilky BMW

Günther Quandt sa nakoniec oženil s Johanna Quandt. Dnes 85 ročná podnkateľa, ktorá sa zriedka obavuje na verejnosti. Je treťou manželkou Herberta Quanta. Dnes sa jej ohromne darí, keďže je považovaná za druhú najbohatšiu Nemku. Podľa Forbes má na účte 7,2 miliardy eur.

 


Zdroj: 
https://sk.wikipedia,org/wiki/Joseph_Goebbels,
https://www.jpost,com/International/?id=301361,
https://cs.wikipedia,org/wiki/Magda_Goebbelsová,
https://www.idnes,cz/zpravy/zahranicni/goebbels-dedicove-bmw.A130131_162428_zahranicni_pul
Goebbelsovi vlastnia 50% automobilky BMW

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Ježišikriste, nauč sa slovenčinu!!!!
    Absolútne ťa nezaujíma, kde sa píše i a kde y, veľakrát opakované slovo v tomto texte – „najmä“ píšeš najme, prídavné mená v mn. č. píšeš s y na konci…gramatika NULA bodov!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články