Svet

Hercovi nestačí registrované partnertsvo chce si s priateľom osvojiť aj dieťa

Jána Cinu poznajú predovšetkým v Českej republike ako známeho účinkujúceho Tvoja tvár znie povedome. Hercovi nestačí registrované partnertsvo chce si s priateľom osvojiť...

Napísal Andrej · 1 min read >
Cina bojuje za dalšie požiadavky

Jána Cinu poznajú predovšetkým v Českej republike ako známeho účinkujúceho Tvoja tvár znie povedome.

Cina bojuje za dalšie požiadavky
Cina bojuje za dalšie požiadavky

Hercovi nestačí registrované partnertsvo chce si s priateľom osvojiť aj dieťa

Hrdo sa hlasy ku Gay komunite. Je veľkým obhajcom práv homosexuálov a v budúcnosti je jeho veľkým snom je vstúpiť do manželstva. Práve registrované partnerstvo, ktoré prijala Češka republika v roku 2006 je pre neho a jeho partnera málo. Česká republika sa rozhodla k tomuto činu aby zmiernili vysoký tlak a požiadavky LGBTI komunity.

Aj keď jedno splnili LGBTI páry naďalej požadujú ďalšie a ďalšie požiadavky. Práve herec a spevák Ján Cina si s priateľom chce v budúcnosti osvojiť aj dieťa. Pre zvýšenie LGBTI komunity sa v Českej republike vytvárajú rôzne kampane, ktoré poukazujú že manželstvo medzi mužom a mužom je celkom v poriadku, pretože láska je len jedna. Tu je pár základných viet kampane Jsme Fér!:

 „Myslíme si, že nastal čas otevřít debatu o manželství pro všechny Čechy a Češky bez rozdílu. Láska je to totiž jen jedna,“ hlásají organizátoři a partneři (Prague Pride, Logos, Mezipatra, Amnesty International). A nejsou v tom sami. Ve státech, které umožňují uzavírat manželství osobám stejného pohlaví, žije více než jedna miliarda lidí. A nedávno se k nim přidalo Německo.
Praha patří k nejliberálnějším regionům Evropy, každoročně hostí festival Prague Pride. Přesto i zde se najde řada kritiků a odpůrců homosexuálních sňatků. I s nimi se autoři chtějí potkat. Cílem kampaně je především dialog. V žádné zemi, kde došlo ke změně potřebných zákonů, nedošlo k rozpadu společnosti.
Cílem kampaně je rozvířit debatu, která v České republice ustrnula před jedenácti lety. Tedy v době, kdy zákonodárci legalizovali institut registrovaného partnerství. Jenže ten má k manželství daleko.
Partneři například nenabývají společné jmění, v případě smrti partnera nemá partner zesnulého nárok na vdovský nebo vdovecký důchod. Pokud společně partneři vychovávali dítě, nevzniká mu nárok na sirotčí důchod.

 
 

Zdroj : https://zemavek.sk/s-priatelom-chceme-vstupit-do-manzelstva-registrovane-partnerstvo-je-, https://slobodnyvysielac.sk/2018/05/04/s-priatelom-chceme-vstupit-do-manzelstva-registrovane-partnerstvo-je-malo/,https://www.seznamzpravy.cz/clanek/registrovat-se-nebudu-chci-svatbu-herec-jan-cina-zive-na-seznamu-45306

 

 

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *