streda, 1 decembra, 2021

HLADOMOR Najhorší zločin komunizmu?

Posledné články

HOLADOMOR Najhorší zločin komunizmu?

 HOLODOMOR Najhorší zločin komunizmu?

HOLADOMOR Najhorší zločin komunizmu?

Ukrajinsko-Ruské vzťahy

Súčasný stav Ukrajinsko-Ruských vzťahov sa už nedá nazvať vôbec ako priateľský vzťah. V minulosti jeden z najväčších finančných partnerov Ukrajiny sa premieňa na protivníka. Ruská Federácia už v žiadnom prípade nemá žiadne priateľské vzťahy s Ukrajinou. Práve Ukrajina na čele s Porošenkom súhlasila zrušiť priateľské vzťahy s Ruskom. Na západe Ukrajiny sa zakazuje všetko čo má spoločné s Ruskom. Hudba, knihy či Ruské plagáty sú postupne odstránené. Mediálne hry sú proti Rusku. Súčasná západná orientácia priam Ukrajinu riadi aby ich „imidž“ proti Rusku ešte silnejší. Práve tento odkaz je obsiahnutý v reklamách, správach či dokumentoch. Západná Ukrajina je dlhodobo proti-Ruská aj pred konfliktami na Donbase či Kryme

HOLODOMOR Najhorší zločin komunizmu?

V žalúdku im leží najhorší počin komunizmu HOLODOMOR. Ukrajinci na tento Stalinovský zločin nikdy nezabudnú a preto je na západe Ukrajiny doteraz jasné, že Rusko v žiadnom prípade nie je priateľ ani bratská krajina. Ukrajinci pravdepodobne nikdy neodpustia takéto spravanie, ktoré Ukrajinu stáli podľa odhadov 7 až 10 miliónov ľudí a to len vdaka „Ruskému zákonu piatich kláskov“.

Hlad a beznádej
Hlad a beznádej

Ako to všetko začalo?

Všetko to spustilo zákonom piatich kláskov. Práve tento zákon zakázal akýkoľvek obchod v roľníckych oblastiach. Zastavilo sa aj zásobovanie obci a miest základnými potravinami. Ľudia, ktorý neposlúchli a snažili sa obchodovať aby aspoň niečo zarobili boli jednoducho potrestaný. Trestalo sa Gulagom, 10 rokmi vezenia alebo razantné a agresívne zastrelenie. Tak isto sa trestali ľudia, ktorí nesplnili plány, ktoré si vyžadoval nový zákon piatich kláskov. Taktiež fungoval systém naturálnych pokút. Netreba zabúdať, že kvalita černozeme bola a je priam neuveriteľná. Práve obilie z Ukrajiny tvorilo skoro viac ako tretinu sovietskej produkcie. Ukrajina dokonca prevyšovala oblasti ako Severní Kavkaz, Kazachstan, Maskevskou oblasť aj keby sme tieto oblasti spojili. Stále by ich Ukrajinské obilie prevyšovalo. Paradoxom bol však hlad, chudoba a beznádej v oblastiach. Všetky obilniny, ktoré boli vyprodukované boli skonfiškované. Nemohol sa predať čo i len klások. A politický komisári dohliadali na obmedzenie prístupu potravín pre ukrajinských roľníkov. Všetko čo mali roľníci nakoniec museli odovzdať ďalším chudobným regiónom.

Mrtvé telá na uliciach
Mrtvé telá na uliciach

Cielená politika Jozefa Stalina

Veľa historikov sa schádza k jednému zásadnému menu. Na druhej strane netrpela len Ukrajina. Tento umelovytvorený hladomor bol aj v niektorých oblastiach južného Ruska a taktiež hladomor trpel aj Kazachstan. Najviac však hladomorom trpela Ukrajina.

Masívny počet obetí

Hladomor na Ukrajine trval rok. V roku 1932 za začala šialena genocída pri ktorej za rok podľa ukrajinských odhadov zomrelo 7 až 10 miliónov obyvateľov.

Ukrajina a 2 svetová vojna

Tento fakt doteraz drží Ukrajincov, ktorý nemôžu jednoducho odpustiť Rusku takýto zločin. Aj druhá svetová vojna poukázala, že Ukrajinci v žiadnom prípade s Ruskom držať nebude. Tento masívne genocídny čin v Ukrajincoch vyvolal vlnu nervozity. Tým pádom boli viac odporcovia ako priatelia ZSSR. Ked Nemci vstúpili na Ukrajinské územie boli prekvapený. Ukrajinci proti Nemcom nebojovali. Práve naopak. Boli nadšený a vítali ich.

Pamätnik obetiam hladomoru na Ukrajine
Pamätnik obetiam hladomoru na Ukrajine

zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajine, https://cs.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajin%C4%9B

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články