utorok, 7 decembra, 2021

Holokaust nebol?

Posledné články

Holokaust nebol? Niektorí naši občania majú na to iný názor.

Holokaust nebol?
Holokaust nebol?

Holokaust nebol?

Čo raz častejšie sa stretávame s názormi o tom, že Hitlerov „holokaust nebol“. Takéto názory sa šíria na webstránkach a facebook skupinách, ktoré popierajú základné ľudské práva a hodnoty. Týmto článkom sa nesnažíme očierňovať žiadnu z politických strán na Slovensku!
Práve naopak, nechceme ani podniecovať k takzvanej „židoveskej otázke“. Len treba paoukázať na to, že tu máme dosť prívržencov názoru, ktorý je do určitej miery zkreslený a aj protizákonný.
No vo svete je popieranie holokaust na vyšej úrovni ako u nás.

 

Fred Leuchter
Fred Leuchter

Jedným z najznámejší popieračov holokaust je práve Fred Leuchter, ktorý vo svojích tvrdení zachádzal skutočne ďaleko. Až ho napokon ho v roku 1991 vyhostili z Veľkej Británie.
Tvrdil, že v Osvienčime (Oświęcim – Auschwitz [aušvic]) neboli žiadne plynové komory. A nič podobné sa tam vraj v skutočnosti nedialo. Všetko to bola podľa neho veľká svetová fraška. No na svoje tvrdenie nemal žiadnú kvalifikáciu. Ale aj tak sa okolo neho vedelo zhromaždiť dostatok prívržencov a dokázal zaujať a zároveň pobúriť verejnosť svojimi výrokmi.

Ursula Haverbeck
Ursula Haverbeck

Aby táto téma neostala čisto pánska záležitosť dovolil som si pridať, aj ženu z menom Ursula Haverbeck.
Táto postaršia žena aj napriek svojmu dosť vysokému veku (82) bol riaditeľka zakázanej ultra-pravicovej organizácie Coillegium Humanum. Svoje názori o tom, že holokaust nebol prezentovala aj na školách. Za čo dostala 6 messačný trest a pokutu za propagandu, ale aj popieranie holokaustu.
Táto pani bola ženou Wernera Georga Haverbecka, ktorý bol členom vedenia NSDAP počas Tretej ríše.

 

Takže, jej konanie má určité opodstatnenie.
No prečo píšem o popieračov holokaustu v zahraničí, keď ich máme aj na Slovensku?
Ako som povedal, týmto článkom nechceme poukázať na žiadné politické strany na Slovensku a ani v Európe. No máme tu dosť veľký nárast nevedomosti o holokauste práve u naších detí a študentov. Ktorý čím častejšie veria o tom, že žiadne vraženie židov sa nekonalo.

Ale fakty môžu byť iné?

Taktiež chápem názory rôznych historikov a popieračov o tom, že všetko čo sa učíme nemusí byť na 100% správe. Určité okolnosti a dejiny sa počasť chaotických čias mohli nechtial alebo aj zámerne upraviť. A taktež netreba zabúdať na fakt, že históriu píšu výťazi. 

Preto chápem, že rôzne čísla nemusia sedieť a taktiež aj okolnosti. Sme dosť často svedkami toho, že sa na západe hovorí o tom že 2. svetovú vojnu vyhrali USA a jeho spojenci. My avšak dobre vieme, že tomu tak nebolo. Ak by neexistovala červená armáda tak dnes by sme sa učili úplne iné dejiny.

Po prípade mnohí z nás by nemali ani tie dejiny. No netreba zabúdať na to, že nám náš názor nikto nemôže zobrať. Máme tu slobodu slova a môžeme si povedať čo len chceme. Len berme na vedomie čo sa stane potom čo otvoríme ústa.

Aj mladý majú svoj názor?

Na internete koluje video zo židovskej synagógy, kde sa každý rok pripomína holokaust. Mladý gymnázista spochybňuje to, že holokaust niekedy bol. No dáva si pozor na to čo povie, keďže vie ako to je so zákonmi o popieraní holokaustu.

Jeden z členov, ktorí organizovali túto spomienkovú akciu v synagóge sa maldíka spýtal:

„Čo by bol pre teba dôkaz, že boli koncentračné tábory?“

Mladík odpovedal:

„Keby tá pani povedala, že videla na vlastné oči ako ich splyňujú a napríklad ukážte mi jednú funkčnú schému, ako by tá plynová komora mala naozaj fungovať“.

Mladý pán opiera svoje tvrdenie o štúdie, avšak nevie či sú pravdivé. Ďalej tvrdí, že videl šaty, topánky a vlasy, ale údajne to nie je dôkaz.
Pán v synagóge mu kladie otázku o tom kde sa tieto veci vzali. No mladík tvrdí, že sa šírili vši a tak údajne preto boli tieto obete, vezni oholený. Musíme mu dať za pravdu. Nakoľko vezňom boli holené vlasy. Čo potvrdzujú a známi historici na holokaust, ale aj dobové fotografie.

Tento študent taktiež spochybňuje číslo obetí v počte šesť miliónov. Opäť dnešný historici si kladú za otázku či mohli pece z tej doby spláliť toľko tiel. A tým pádom sa spochybňuje tak ohromne veľké číslo. No aj tak spochybňovanie samostnej udalosti je scestné.

Rozhovor so študentom pokračuje ďalej no stále nedokáže argumentovať.

Síce sa vo videu spomína aj nemenovaná politická strana. No pani poukazuje na časy holokaustu a propagandy. Ale aj jej osobné skúsenosti.
Stále na Slovensku ako aj v Čechách máme niekoľko občanov, ktorý zažili tieto časy. A skutočne sú to silné príbehy.

 

Holokaust nebol?

Milí čitatelia nenechajte sa vtiahnúť do propagandy, ktorá útočí na holokaust a vyvracia ho. Uvedomenie a pochopenie holokaustu a zverstiev nacizmu a fašizmu nie je popieranie politcikého názoru nemenovanej politickej strany. Týmto článkom rozhodne neútočíme na voličov alebo členov danej politickej strany.

Len prehlbujeme povedomie o tom čo sa v skutočnosti dialo a ako sú dnešný mladí občania ale aj voliči manipulovaný. Nezabúdajme na to čo sa stalo. Keďže nejlepším učiteľom sú práve dejiny.

 


https://cs.wikipedia.org/wiki/David_Duke
http://www.delet.sk/jewfun/jewish-top-10/10-najznamejsich-popieracov-holokaustu
https://sk.wikipedia.org/wiki/Popieranie_holokaustu
https://sk.wikipedia.org/wiki/Osvien%C4%8Dim

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články