Slovensko

Hrnko si podal Andreja Kisku! Neuveríte, k čomu prirovnal “Kiskové praktiky”

Hrnko si podal Andreja Kisku! Neuveríte, k čomu prirovnal “Kiskové praktiky” Anton Hrnko patrí medzi najznámejších kritikov exprezidenta Andreja Kisku, ktorý je...

Napísal Andrej · >

Hrnko si podal Andreja Kisku! Neuveríte, k čomu prirovnal “Kiskové praktiky”

Anton Hrnko patrí medzi najznámejších kritikov exprezidenta Andreja Kisku, ktorý je súčasným lídrom strany Za Ľudí. Hrnko na sociálnej sieti Facebook jasne upozornil na Kiskové burcovanie časti obyvateľstva. Kiska sa pri antifašistických protestoch postavil na čelo rómskych aktivistov.
Hrnko na sociálnej sieti Facebook upozornil na podobnú situáciu, ktorá vznikla v Nemecku.
Celý status poslanca Hrnka na sociálnej sieti Facebook.

 

Hrnko si podal Andreja Kisku! Neuveríte, k čomu prirovnal “Kiskové praktiky”

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kiska'
Zdroj: Reuters/Shannon Stapleton

ZAVEDIE NÁM TU “VAJDA” KISKA POLITICKÉ BOJE, AKÉ BOLI ZNÁME VO WEIMARSKEJ REPUBLIKE?
Nemecko po prehratej prvej svetovej vojne sa ponorilo do chaosu, v ktorom sa v politických zápasoch viac ako sila argumentu používala sila päste. Začali to ľavičiari s rôznymi “Rotfrontami”, ale postupne prevzali hlavnú iniciatívu Hitlerove SA.

 

 
 

Ich cieľom bolo rozbíjanie politických zhromaždení konkurujúcich politických strán a zastrašovanie politických protivníkov a ich podporovateľov. Na konci 20. rokov minulého storočia bolo už Nemecko týmito “bojovkami” tak rozvrátené, až bolo ľuďom úplne jedno, kto sa dostane k moci, len aby sa už konečne nastolil poriadok.

 

HSP/Foto: HS/Screenshot: video Facebook

Ako to dopadlo, vie hádam každé malé dieťa!
Na túto situáciu som si spomenul, keď som videl A. Kisku ako vajdu masy osadníkov, ktorí rozbíjali zhromaždenie inej politickej strany (mne vôbec nie sympatickej, ale je to riadne registrovaná politická strana). Z tohto prípadu a z mnohých ďalších je jasné, že tí tzv. noví politici nemajú absolútnu zodpovednosť za to, čo stvárajú. Neuvedomujú si, že ak sa určité procesy spustia, môžu sa obrátiť proti ich iniciátorom a nakoniec na to doplatíme ako Weimarská republika.
V dnešnej tzv. novej opozícii sú ľudia ochotní urobiť hocičo, len aby získali moc. Bez ohľadu na historické skúsenosti s týmto typom politickej “aktivity” sú ochotní používať metódy, ktoré voviedli ľudstvo do závozu a ohromnej kataklizmy.

 

Ako som už povedal v relácii v TA 3, správnou odpoveďou na extrémizmus (či už liberálny alebo pravicový) je silná stredová politika, zakotvená v slovenskej politickej tradícii, ktorá nás vždy viedla k správnemu výberu. Extrémizmus nás vždy doviedol do pekla, či už to je ten, ktorý obhajuje zvrátené ideológie genderizmu, výmenu európskeho obyvateľstva za Afričanov a Aziatov, alebo ten, ktorý by najradšej obul vysoké čižmy celému národu a vyslal ho na pochod do neznáma!
Apropo. Z vyjadrenia niektorých osadníkov bolo jasné, že prišli z pomerne veľkých vzdialeností. Poznajúc ich letoru určite tan nedošli na vlastné náklady. Som zvedavý, či ich vajda vykáže náklady na dopravu a určite aj nejaký ten honorár vo výdavkoch na volebnú kampaň. Alebo žeby išiel v starých šľapajách ako vo voľbách prezidentských?

 

Niekto by sa na to určite mal pozrieť!

 

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *