utorok, 18 januára, 2022

Jalal Suleiman: Dnes nadránom útočili iránske rakety.. Mier v oblasti bude iba vtedy..

Posledné články

Jalal Suleiman: Dnes nadránom útočili iránske rakety.. Mier v oblasti bude iba vtedy..
Ing. Jalal Suleiman, PhD. je slovenský prekladateľ a politik, súčasný podpredseda Komunistickej strany Slovenska (Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR – strana práce) pre zahraničnú spoluprácu.
Síce Suleiman nie je v parlamente no stále sa on a jeho straníci aktívne účastnia diskusií a verejne vystupujú v politickom dianí.
Kto nepozná predsedu strany KSS Suleimana, tak ide o emigranta zo Sýrie, ktorý tu pricestoval so svojou rodinou. Ako väčšina občanov blízkeho východu aj on zastáva zdravý patriotizmus a národne hodnoty, ktoré sa opierajú o konzervatizmus.

 

Dnes nadránom útočili iránske rakety

Jalal Suleiman dnes uverejnil na sociálnej sieti Facebook:

Dnes nadránom útočili iránske rakety na dve americké základne v severnom Iraku v regióne s kurdskou samosprávou. Išlo o 12 rakiet, ktoré zabili a zranili viac než 30 príslušníkov americkej armády, ktorá v Iraku od minulého týždňa stratila legitimitu, keďže iracká Národná rada odmietla ich prítomnosť na území Iraku. Táto iránska odpoveď na americkú vraždu iránskeho generála Solejmáního, má jednoznačný cieľ a to vyhnanie Spojených štátov amerických nielen z Iraku, ale aj z celého Blízkeho východu.

Dnes je frontová línia na Blízkom východe jasnejšia ako nikdy predtým. Oficiálny Irak je už súčasťou krajín odporu. Osa odporu sa skladá z Jemenu, Iraku, Sýrie a Iránu. Údernejšie sily tejto osi sú iránske revolučne gardy, libanonský Hizballáh, iracké ľudové milície, jemenské revolučne milície- Húsíovci , palestínske národnooslobodzovacie sily a syrská armáda.

Situácia na Blízkom východe po atentáte na generála Solejmáního je úplne iná ako pred atentátom. Mier v oblasti bude iba vtedy, keď americká armáda dobrovoľne odíde. Odchod Američanov a príchod Rusov do oblasti je proces, ktorý sa začal v roku 2015. Vražda Solejmáního ho len urýchlila. Toto musia pochopiť predstavitelia Ministerstva zahraničných veci a Ministerstva obrany SR. Treba si uvedomiť, že náš takzvaný partner v NATO prestal byť veľmocou a dlhodobo sa správa ako darebácky štát.
Reakcia SR ako člena medzinárodného spoločenstva by mala byt minimálne v tom, že zastaví nákup lietadiel od USA.
Svet sa mení rýchlejšie než vládny činitelia SR dôkazu myslieť.

 

Podotýkame, že ďalšie zdroje uvádzajú 22 dopadnutých raktier a približne 80 zranených a zabitých. Takýto kroj je jasnou odpoveďou teroristov z USA. Avšak teraz je krok na strane USA. Čo spraví americká idministratíva? Odíjde z regiónu alebo bude bojovať v kradnutí ropy a nerastných surovín?


Zdroj: https://www.facebook.com/jalal.suleiman.33
Foto: https://static01.nyt,com/images/2020/01/06/world/06Iran-briefing1-promo/06Iran-briefing1-promo-superJumbo-v2.jpg
Foto: zemavek,sk/wp-content/uploads/2017/07/1740780617-1500×1000.jpg

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články