pondelok, 6 decembra, 2021

Ján Sýkora: „Môj cieľ je jednoduchý a to rovnaká mzda za rovnakú prácu“

Posledné články

Ján Sýkora: „Môj cieľ je jednoduchý, a to rovnaká mzda za rovnakú prácu“. Naša redakcia oslovila 38 relevantných strán (strana TIP a Strana zelených neexistuje), ktoré majú skúsenosti, rozsah, osobnosti ale najme program. Konkrétne sme oslovili aj konzervatívnych, ale aj liberálnych predstaviteľov politického spektra. Z konzervatívnej strany je to Ján Sýkora, ktorý sa rozhodol kandidovať v strane VLASŤ, ktorá sa uchádza o voliča pod číslom sedemnásť (17).  Ján Sýkora je na kandidátke na čísle stoštyridsaťštyri (144). Čo, ale vieme o tomto kandidátovi?

 

Ján Sýkora kandidát strany VLASŤ pod  číslom144

Moja kariéra.

Celý svoj profesný život som sa venoval popri pracovným povinnostiam aj zastupovaniu zamestnancov voči zamestnávateľovi s cieľom vyrovnať rozdiely medzi odmeňovaním na Slovensku a v porovnateľných podnikoch na západ od nás. Samozrejme, že rovnako dôležitá bola pre mňa oblasť zvyšovania ochrany pracovného prostredia a ďalšie sociálne benefity pre pracujúcich.

Pred tromi rokmi sme pre tieto dôvody založili nezávislé opozičné odborové združenie a dnes zastupujeme zamestnancov v troch firmách, za ktorými stoja alebo v minulosti stáli silní muži oligarchie. Môj cieľ je jednoduchý, a to rovnaká mzda za rovnakú prácu v hospodárskych porovnateľných podnikoch na Slovensku a vo vyspelej Európe.

Myslím, že len rastom priemernej mzdy na Slovensku, vieme vyliečiť všetky sociálne, zdravotné a dôchodkové nefungujúce systémy. Samozrejme, že finančné skupiny nechcú prísť o svoje zisky, ktoré odlievajú po dlhé roky do daňových rajov a tým okrádajú naďalej nás všetkých obyvateľov Slovenska. Dosiahnuť tento cieľ bude ťažkou úlohou, ale myslím si že viem, ktoré zákony treba zmeniť, ako systém vyčistiť tak, aby začal konečne fungovať v prospech pracujúcich obyvateľov na Slovensku.

Prečo som vstúpil do politiky?

Keďže dnes poznám, ako systém udržiavania nízkeho mzdového ohodnotenia na Slovensku funguje, neviem ho zmeniť zdola, ale je potrebné ho zmeniť zhora. Postaviť všetky procesy z hlavy na nohy. Myslím si, že vstupom do politického života dokážem ovplyvniť tvorbu zákonov, ktoré v prvom rade budú prinášať sociálne spravodlivejšie Slovensko.

Že dokážem nastaviť systém v prospech pracujúcich zamestnancov a živnostníkov tak, aby sa konečne začala zvyšovať životná úroveň obyvateľov našej vlasti.
Tak, aby sme sa reálnymi mzdami, začali približovať vyspelej Európe.

Ján Sýkora
Ján Sýkora

 

Prečo práve strana VLASŤ?

Strana VLASŤ ma oslovila predovšetkým hodnotovým smerovaním, ktoré je založené na konzervatívnom pohľade na tradičnú slovenskú rodinu, na silnom sociálnom programe podpory rodín a zvyšovania demografie a, čo sa týka geopolitiky na dialógu s Ruskou federáciou a udržiavaní nezávislosti a hrdosti voči všetkým partnerom na všetky svetové strany.

Nepochybne aj kariérne skúsenosti nášho lídra pána Štefana Harabina a ďalších kandidátov budú zárukou kvalitných legislatívnych návrhov, ktoré prinesú právo poriadok a spravodlivosť do všetkých oblasti života obyvateľov. Strana VLASŤ nie je len strana protestného hlasu, ale strana skutočných profesných riešení pre každú oblasť života na Slovensku. Pre stranu VLASŤ som sa rozhodol aj hlavne, preto lebo je jedinou stranou, ktorá môže zamedziť pripravovanému scenáru pravicovo liberálnej vlády.

Politika a ja?

V politike som sa nikdy neangažoval, aj keď som ju po celý život sledoval z druhej strany obrazovky. V strane VLASŤ sme sa stretli všetko noví ľudia, ktorí sa v politike nikdy neangažovali, ale máme silné príbehy z nášho profesného života. Je medzi nami skúsená staršia generácia, ale aj mladší ľudia plní elánu priniesť pozitívny výsledok pre Slovensko.

Jednoducho, keď vidím, ako sa donekonečna rozkráda naša vlasť finančnými skupinami, ich politickými nominantami a obyčajným ľuďom sa životná úroveň nezlepšuje, sme si povedali dosť, chceme to zmeniť..

Prečítajte si:

‎Ján Sýkora o tom “AKO mať strach z Harabina” Chcú nás vytlačiť z mediálneho priestoru

 

Ktorým oblastiam života sa venujem?

Oblasti, v ktorých chcem strane VLASŤ ponúknuť moje skúsenosti sú samozrejme pracovnoprávny priestor a rast priemerných miezd, ochrana zamestnancov a sociálne slabších skupín. Takže verím, že riešenia, ktoré budem ponúkať, pomôžu napraviť všetky sociálne, zdravotné a dôchodkové systémy v prospech občanov Slovenska. Pre toto poslanie som pripravený pracovať v expertných tímoch strany VLASŤ pre tieto oblasti, pod kuratelou pána Romana Micheľka a Igora Čombora.

Moje hodnotové nastavenie.

Aj napriek tomu, že vo viacerých sociálnych oblastiach mám svoj pohľad na riešenia viac v ľavo, v prípade pohľadu na tradičnú rodinu, kresťanské tradície a ochranu našich slovenských národných záujmov zastávam konzervatívny postoj. Myslím národne a konám sociálne, tak aby podpora viacdetných rodín bola základným pilierom zachovania slovenskej štátnosti.

Rovnako si myslím, že len Európa silných národných štátov môže prežiť zvrátenú vlnu neoliberalizmu, ktorú nám ponúkajú nadnárodné korporácie a mimovládne organizácie nimi platené.

Čím chcem osloviť voliča?

Voličom ponúkam moje úprimné presvedčenie, že v tom o čo sa snažím po celý svoj život, budem pokračovať aj, ako ich zástupca v parlamente, že budem ochrancom ich sociálnych istôt a životnej úrovne. Že spoločne vrátime ľudskú dôstojnosť a úctu k sebe samým.

Čo ponúkam vstupom do politiky?

Verím, že vstupom do politiky dokážem voličom, že sa dá politika robiť predovšetkým profesionálne, slušne a hlavne, že im politika začne prinášať osoh, nie ako do teraz, len rôzne spravodajské hry a vzájomné osočovania, kedy je volič dôležitý iba pred voľbami.

Vrátime sociálnu spravodlivosť na Slovensko.

Ján Sýkora

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články