utorok, 30 mája, 2023

Je Andrej Kiska vzorom pre Davida Straku?

Posledné články

Je Andrej Kiska vzorom pre Davida Straku?

Je Andrej Kiska vzorom pre Davida Straku?
Je Andrej Kiska vzorom pre Davida Straku?

Ohavný čin je stále nepotrestaný

Smrť Jána Kuciaka a jeho družky sa zapísali do dejín Slovenskej republiky ako ohavný čin, ktorý sa jednoznačne, čo v najrýchlejšom čase musí vyriešiť polícia. Na druhej strane sme sa po smrti Jána Kuciaka a jeho priateľky stretli s medializovanou “partiou” mladých ľudí, ktorí chcú zmeniť Slovenskú republiku. Dovtedy im pravdepodobne nevadili jednotlivé kauzy, minimálna mzda, zdravotníctvo či školstvo. Všetko zmenila smrť mladého novinára a jeho priateľky. Prišiel ostrý medializovaný boj proti vládnucej koalícii, ktorá sa postupne rozsypávala na čoraz menšie a menšie časti.

Nové tváre zo školských lavíc

Svetlo sveta uzreli aj 2 mená túžiac e po zmene a volajúc e akoby po novodobej mierovej revolúcii pomocou medializovaných pochodov. Slušné Slovensko chceli už odrazu aj voliči Fica, Danka či Bugára pri čom im vôbec nevadilo, že ich sami zvolili. Všetko to začalo nevinným rozhovorom s dvomi študentami. Prvá bola okuliarnatá a útla študentská Farská a bradatý kolega Straka. Títo dvaja sa mali medializovane postarať o novodobú mierovú revolúciu a pád stredoľavej koalície pod vedením tria Fico, Bugár a Janko. Po amaterizme, ktorý preukázal Fico, kedy vytiahol bankovky na stôl prišla ešte zásadnejšia motivácia, aby Fico odstúpil.

Stredoľavý populizmus?

Ved netreba si dávať ružové okuliare pred stredoľavou koalíciou, ktorá je čoraz škodnejšia pre Slovensko a predovšetkým ešte viac populistickejšia. Základy však ostali. Zmenila sa len fasáda a koalícia funguje aj naďalej. Fico je radovým poslancom a Pellegríni je novým premiérom. Odišli aj zvučné mená ako Kaliňák či Madarič. Jediný sám “náčelník” Fico ostáva a snaží sa komentovať všetko, čo sa dá. Na druhej strane počúvať názor človeka, ktorý je majster v populizme je, ako hádzať hrach na stenu.

Masívna medializácia

Treba však zhodnotiť aj prácu medializácie dvoch študentov. Farská sa pripojila k Slušnému Slovensku, lebo povedzme si to na rovinu. Bola viac kreatívnejšia a rečnícky talentovaná ako jej kolega. Na druhej strane kolega Straka nevedel úprimne skoro nič o kauze Gorila ( nachytaný novinárkou). Straka sa aj priznal, že rád pozerá na prejavy Andreja Kisku. Zabíja tak hodiny svojho času.

https://www.youtube.com/watch?v=AaV73r9q2ok

Je Andrej Kiska vzorom pre Davida Straku?

Je však pre Straku Kiska vzorom? Paradoxom však je, že takýto človek, ako je Straka dostane viac mediálneho priestoru ako ľudia, ktorý si to niekedy zaslúži viac.

„Rád si pozerám prejavy prezidenta Andreja Kisku a zabijem tak hodiny“ David Straka

O Straku v súčastnosti médiá už ani nezakopnú. O kolegyňu Farskú je však záujem veľký a stala sa už aj členkou Slušného Slovenska. Názor a kritika je najdôležitejším faktorom, čo môže človek mať, a tak isto môže za neho bojovať.

Za, čo však skutočne bojoval Straka?

Je Andrej Kiska vzorom pre Davida Straku?

zdroj: https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-roku-2017/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články