Magazín

Je Martin Daňo skutočný novinár? Kto je vlastne dnes skutočný novinár ?

    Mediálny svet sa rozdeľuje na novinárov a ľudí „hrajúcich“ sa na novinárov . Ten pravý novinár, ktorý píše v bulvárnych plátkoch ako...

Napísal Andrej · >
Je Daňo skutočný novinár?
Je Daňo skutočný novinár?
Je Daňo skutočný novinár?

   

Mediálny svet sa rozdeľuje na novinárov a ľudí „hrajúcich“ sa na novinárov . Ten pravý novinár, ktorý píše v bulvárnych plátkoch ako je Dennik N či Nový Čas opovrhuje tými, ktorí píšu nezávisle alebo si jednoducho servítku pred ústa nedávajú .

 

Práve jeden z nich je Martin Daňo. Východniar, ktorého ste si mohli všimnúť vo viacerých videách. Jeho typickým znakom je kamerový systém skoro na celej časti tela. Od reproduktora, kamery či telefónu je Daňo každodenne „ozbrojený a pripravený“ ukázať verejnosti ako skutočne pracujú úrady, polícia či súdnictvo. Poukazuje aj na nekalosť a ne-objektivitu pravicových strán, ktoré pred ním utekajú a považujú ho za blázna.

 

 
 

Základným faktorom opodstatneného strachu od Martina Daňa sú priame otázky, ktoré niekedy šokujú známe tváre pravicových a ľavicových politikov

Množstvo jeho fanúšikov ho prestalo sledovať za výrok na Igora Matoviča, ktorého ostro kritizoval za tlačovky zabitého Jána Kuciaka. Základným kameňom úspešnosti Martina Daňa sú reportáže, ktoré naozaj skutočne bavia oko diváka a poukazujú na skutočné problémy obyvateľstva. Za základ úpadku mediálnych novín považujem ne-objektivitu. Mainstream si často vyberá obete, ktoré rozoberá týždne, mesiace či roky.

Média zatemňujú mozgy obyvateľstvu natoľko, že vybraní ľudia sú pre nich len zlo, ktoré je potrebné zničiť . Harabin, Fico, Kotleba či Kočner sú médiami deň za dňom označovaný ako najväčšie zlo ľudstva.

 Je Martin Daňo skutočný novinár? Kto je vlastne dnes skutočný novinár ? 3

Matovič sa pustil do Martina Daňa

 

 Opakujem, že nie som žiadnym fanúšikom Smeru-SD a ani naša stránka sa už vôbec neprikláňam sa k vládnutiu Róberta Fica.

 

Na druhej strane si však myslím, že je priam neobjektívne kritizovať Fica, Kaliňáka, Kotlebu či Harabina deň za dňom . Netreba zabúdať, že aj pravicovo orientovaný politici nie sú svätý a taktiež by sa malo poukazovať na ich minulosť či prítomnosť. Skúste si pozrieť čo i len jednu kritickú správu o Igorovi Matovičovi či Kiskovi.

 

Nenájdete ju. Prečo? Pretože mainstream pozná iba jednu pravdu.

 Pravica nám má priniesť niečo lepšie .

 Argumentácia, ktorá stačí médiam. Mená ako Korda, Todová či Simečka každodenne vytvárajú články k nenávisti jednotlivcov .

Základom novinárčiny je podľa mňa objektivita

Podľa médií je to však : Jeden Smer, jedna pravda a jediná cesta

 

Martin Daňo vytvára objektivitu a poukazuje na problémy nielen ľudské ( úrady, polícia, nelegálne skládky, problematika chodníkov pre slepcov) ale nezabúda na  výber „pikantných“ politických tém. Ako jeden z mála poukázal na nezákonnosti prezidenta Andreja Kisku.

Venuje sa aj pravicovým politikom a poukazuje na fakt, že to nie je také „pravé orechové“ Sleduje aj rozpadnuté súdnictvo. Popritom spolu s Rudolfom Vaským stíha aj komediálno-satirickú reláciu Takže-Tak.

 

Je Martin Daňo skutočný novinár? Kto je vlastne dnes skutočný novinár ? 4

Satirická relácia Takže-Tak, ktorej hosťom bola modelka Silvia Kucherenko

 

Daňo je pre rôznych novinárov a politikov „ kliešťom v oku „ .

 

Nenávisť politikov či novinárov k Daňovi je dobrým znamením, že tento človek robí veci odlišne ako 99 % všetkých.

Myslím si, že ak by všetci novinári vložili do práce svoj celý čas a silu ako Daňo vtedy by sa mohli skutočne nafukovať a byť na seba pyšný. Momentálne však nemajú vôbec prečo.

 

Martin Daňo patrí medzi slušných a inteligentných ľudí. Nikdy v jeho príspevkoch som nepočul hanlivé slová či urážky. Základom jeho výbušnej povahy je nespravodlivosť voči nemu a jeho objektivite. Poukázať na fakty pravice či ľavice sa v dnešnom svete jednoducho nenosia.

 

Dnes si buď za jedného alebo za druhého. 

 

Takto to robia aj samotné média, ktoré hrajú objektivitu ( ale iba z jednej strany… tá, ktorá im pasuje).

Stačí si predstaviť Eugena Kordu spolu s Todovou ako behajú po úradoch či pomáhajú poukazovať na problémy chodníku pre slepcov. Dosť čudná predstava nemyslíte 🙂  

 

Nenávidený a milovaný Martin Daňo je podľa mňa jeden z mála, ktorý sa skutočne môže nazývať Novinárom.

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

4 Replies to “Je Martin Daňo skutočný novinár? Kto je vlastne dnes skutočný novinár ?”

  1. Ako Martin dano je nestranny? Ved 50% jeho tvorby je kritika opozicie a Kisku. Zvysnych 50% je riesenie jeho osobnych sporov. 0% je kritika dnesnej koalicie Fico a spol. A 0% je kritika Kotlebu ku ktoremu sa uz parkrat vyjadril ze uz z principu nechce ist proti nemu.

    Toto je podla vas objektivnost? Sa zobudte!

    1. A keď mal súd s Počiatkom, či ho napadli Gašparovičove gorily, resp. utekal pred ním Kažimír s Imreczem? Treba si pozrieť celú jeho prácu.

  2. Daňo je len blázon, nie novinár. Vôbec by ma neprekvapilo, keby toto písal on.

    Čo sa týka pána prezidenta, tam súhlasím, že sa o jeho prešľapoch hovorí len veľmi málo, a celkom nechápem prečo, keď pravdepodobne ani nebude kandidovať v žiadnych voľbách o.O

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *