piatok, 21 januára, 2022

Je rozhodnuté? Matovič trvá na pritvrdení v doterajšom blackoute: „Musíme pritvrdiť, prepáčte“

Posledné články

Je rozhodnuté? Matovič trvá na pritvrdení v doterajšom blackoute: „Musíme pritvrdiť, prepáčte“.
Premiér Matovič pred pár dňami upozornil na Ústrednom krízovom štábe vo veci prísnejších pravidiel a regulácií pohybu práve cez veľkonočné sviatky. Na sociálnej sieti opäť smeroval k téme backoutu. No sú slovenskí občania a jeho ekonomika pripravená na povestný blackout?

Hovorilo sa o tom, že Slovenská republika nie je pripravená na koronavírus. No realita ukázala iné výsledky. Slovensko je dnes treťou najlepšou krajinou, ktorá odoláva koronavírusu. Zatiaľ sú to práve opatrenia bývalej vlády na čele s Petrom Pellegrínim. No svoje opratrena zavádza aj terajšia Matovičova vláda.

 

Igor Matovič na sociálnej sieti zverejnil.

„Musíme ešte pritvrdiť, prepáčte.
Opatrenia, ktoré sme spustili, nás posunuli na tretie miesto na svete v ochrane ľudí pred coronou. Preto, ak nepoľavíme a pritvrdíme ešte viac v našom doterajšom ´blackoute´, t.j. vypínaní/spomalení Slovenska … hnusobu porazíme. Áno, zoberie nám to zo slobody, budú slzy a strádanie … ale zachránime stovky či tisíce životov našich blízkych“

 

No môže si Slovensko dovoliť takzvaný blackout? Je naša ekonomika dostatočne pripravená na tri týždne „vypnutia“? Bude veľmi zaujímavé sledovať či sa vláda rozhodne prijať blackout a ako sa k tomu nakoniec postaví.

Avšak COVID-19 ukázalo, že Slovensko je dostatočné pripravené na to, aby vedelo spolu zvládnuť pndémiu. No zatiaľ len v zárodku.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články