Magazín

Jelcin “Tri dni pil” a potom sa snažil utiecť na Americké veľvyslanectvo.

Jeľcin “Tri dni pil” a potom sa snažil utiecť na Americké veľvyslanectvo. Prví Ruska prezident Boris Jeľcin sa počas štátneho pre výnimočné...

Napísal Daniel · >
Boris Nikolajevič Jeľcin Bývalý Prezident Ruskej federácie

Jeľcin “Tri dni pil” a potom sa snažil utiecť na Americké veľvyslanectvo.

Prví Ruska prezident Boris Jeľcin sa počas štátneho pre výnimočné situácie (v roku 1991) tri dni pil a následne sa snažil utiecť na Americké veľvyslanectvo. Povedal Alexander Ruckoj, bývali viceprezident Ruska.

Bývalí zástupca hlavy štátu odpovedal na takzvané hrdinstvo Borisa Nikolajeviča Jeľcina počas puču:
„Odkiaľ máte túto informáciu? Ako dokážete nazvať výnimočným hrdinstvom trojdňové pitie s opakovaným pokusom o útek na Americké veľvyslanectvo?”povedal Ruckoj.
Ruckoj taktiež podotkol že po porážke Štátneho výboru pre výnimočné stavy išiel Jeľcin oslavovať víťazstvo. Ruckoj taktiež ľutuje svojho politického rozhodnutia počas tohto puču.

„Kajam sa hlboko a ľutujem, že som skočil na úprimný a drzí podvod, ako budeme spoločne hájiť záujmy Ruska a ako budeme budovať ekonomicky rozvinutý a sociálne orientovaný štát”

Ruckoj taktiež prezradil že počas týchto troch dní spal približne päť až šesť hodín. taktiež povedal že napísal žiadosť o odvolanie, Jeľcin mu to však nedovolil. Tieto udalostí prebiehali od 18 do 21.augusta.1991. Príslušníci a podporovatelia ale najme účastníci tohto pokusu o prevrat boli obvinení o snahu prevziať moc nad štátom protiústavne.

Síce Jeľcin vo svojej autobiografii tvrdí niečo iné.
Vraj bola varianta s Američanmi najľahšia a najspoľahlivejšia. No taktiež toto svoje tvrdenie popiera.
Podľa Jeľcina boli správy o bezpečnosti 100% avšak správy o politickej situácií boli problém.
Čo je pravda o tomto skorumpovanom  prezidentovi, ktorý bol vraj cvičení a riadený z USA?

Boris Nikolajevič Jeľcin Bývalý Prezident Ruskej federácie
Boris Nikolajevič Jeľcin
Bývalý Prezident Ruskej federácie

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201808207921676-rusko-jelcin-puc-srpen/

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *