Slovensko

Jožo Ráž otvorene o Slovensku!

Jožo Ráž otvorene o Slovensku! Spevák legendárnej kapely Jožo Ráž je skutočným rebelom a na nikoho sa nehrá. Jedni ho obdivujú a...

Napísal Andrej · >
Jožo Ráž otvorene o Slovensku!

Jožo Ráž otvorene o Slovensku!

Jožo Ráž otvorene o Slovensku!
Jožo Ráž otvorene o Slovensku!

Spevák legendárnej kapely Jožo Ráž je skutočným rebelom a na nikoho sa nehrá. Jedni ho obdivujú a milujú ďalší ho neznášajú a odsudzujú. Ide predovšetkým o jeho názory na súčasnú politiku, svet a taktiež aj Slovensko. Prikláňa sa viac ku komunizmu ako kapitalizmu. Nemých rád Američanov a viac sa prikláňa k Ruskej Federácii. Ráž sa pre Nový Čas vyjadril aj o Slovenskej republike. Aký bol pre neho November 1989 až po súčasnosť. Ráž si opäť servítku pred ústa nebral a odpovedal pod príslovím, čo na srdci to na jazyku.

Na otázku, ako spevák prežíval november 1989 Raz priznáva, že v búrlivom období zahorel nádejou k lepším časom. Priznáva, že tak isto bol zvoniť kľúčmi na námestí.

 

Podľa speváka je Komunizmus spravodlivejší ako Kapitalizmus

“Osobne si myslím, že socializmus je spravodlivejší systém. No nedá sa nič robiť, tretiu svetovú vyhráva kapitalizmus. A my žijeme to, čo nám je súdené. Sme malí, slabí, o ničom nerozhodujeme a robíme to, čo nám tí silní kapitalisti diktujú. Našťastie, Slovensko sa celkom dobre drží, je bohovský úspech, že máme svoj vlastný štát a pomerne silný priemysel… Na druhej strane sme stratili schopnosť sami sa uživiť, potraviny musíme dovážať, a keď západné štáty prestanú od nás odoberať to, čo vyrábame pre automobilový priemysel, tak nebudeme mať čo jesť”

 
 

V komunizme všetci mali prácu, hoci nemali peniaze. Ale mali istý priebeh života, vedeli, odkiaľ idú a ako skončia. A bolo postarané o všetko, o zdravotníctvo, školstvo… Akurát ľudia nemali prachy a nemohli cestovať. V kapitalizme môže každý robiť, čo chce, a aj si robí, čo chce, ale o nikoho nie je postarané. Je väčšia zodpovednosť jedinca za seba, je menej práce. A je ťažké fungovať v kapitalizme, lebo v kapitalizme je ten najväčší šéf ten najväčší odr****č.  povedal otvorene spevák.

 

Tu majú peniaze iba tí, čo nakradli. Normálni ľudia  ani učitelia, ani robotníci, ani muzikanti – nemajú prachy”  Vyjadril sa Novému Času frontman legendárnej Rockovej kapely Jožo Ráž.

zdroj: https://www.cas.sk/clanok/299443/jozo-raz-otvorene-na-slovensku-maju-peniaze-iba-ti-co-nakradli/

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *