Slovensko

Jožo Ráž: Šok v priamom prenose

Jožo Ráž: Šok v priamom prenose V dneškom mediálnom svete je už dávno všetkým známe a stáva sa pravidlom, že všetko, čo...

Written by Andrej · 1 min read >
Jožo Ráž: Šok v priamom prenose

Jožo Ráž: Šok v priamom prenose

Jožo Ráž: Šok v priamom prenose
Jožo Ráž: Šok v priamom prenose

V dneškom mediálnom svete je už dávno všetkým známe a stáva sa pravidlom, že všetko, čo pochádza zo západu je to najlepšie a východ je to, čo spôsobuje zlo a nerovnováhu vo svete. Západná mocnosť USA je svetlého sveta a Rusko je zlo, ktoré treba zničiť. Média sa čoraz viac snažia vytvárať do mienku, že USA je mocnou a suverénnou krajinou, ktorá háji záujmy celého sveta. Ak má človek odlišný názor na vec stáva sa v očiach “Slušného Slovenska” akýsi grobian, šialenec, rasista, fašista či hoaxer.

Žijeme v dobe liberálnej demokracie, ktorá smutne prináša jednu a pravdivú pravdu. Sme západom a ním aj ostaneme. Na druhej strane existuje mnoho známych mien, ktoré svoj názor nemenia. V očiach proameričanov sú odlišné názory ako zlý Satan, ktorý chce ničiť prvky západnej demokracie. Asi sme zabudli, že hlavným cieľom kritického myslenia je predovšetkým rozvíjať debatu. Práve demokracia je súhrn názorov a myšlienok. Ak budeme mať iba jednu pravdu a jeden názor je choré hovoriť o akejsi demokracii.

Svoj názor hovoria aj ľudia, ktorí sa neboja povedať to, čo si skutočne myslia. Medzi nich patrí napríklad aj Adela Vinczová či frontman kapely Elán Jožo Raz. Práve Jožo Raz bol hosťom v show Karla Šípa, ktorého skutočne prekvapil. Raz sa otvorene vyjadril k téme USA. Na otázku Šípa či skutočne Ráz nemých rád Američanov spevák odpovedá.

Je to pravda. Mne vadí to, že majú obrovskú spotrebu robia neuveriteľné množstvo špiny, smogu a žijú na úkor celého sveta. Moderátor a zabávač Karol Šíp ostal v nemom úžase a spevák pokračoval ďalej.

Keby takto žili Číňania tak zem vydrží 3 týždne. Američania sa vozia na veľkých autách, veľa jedia, veľa pijú proste všetkého veľa. A nakoniec svetu dajú málo. Oni proste žijú na úkor celého sveta. Keď niečo potrebujú tak tam vyvolajú hádku a vezmú im to. Napríklad naftu. Povedal otvorene spevák

Ráž za mladá
Keď som bol mladý veril som, že tam je demokracia. Všetko sa mi tam páčilo. Ale, keď som tam prišiel pochopil som, že tam žiadna demokracia nieje. Šťastného človeka v USA nenájdeš. Všetci pozerajú iba do zeme a stále sú v strese. Stále len naháňajú nejaké peniaze a sú zúfalé. Nemôžeš si tam ani zapáliť, pretože hneď je 200 dolárov pokuta a všetci žijú podľa pravidiel.

Video nájdete tu

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=tH005f68q9I

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

5 Replies to “Jožo Ráž: Šok v priamom prenose”

  1. [* Shield plugin marked this comment as “0”. Reason: Human SPAM filter found “_user” in “url” *]
    Jožo je náš. My ho máme radi lebo je ČLOVEK z ktorého ČLOVEČINA vonia či hovorí či spieva!

  2. kto je ešte “blbejší jako jste si myslel”? jožo ráž? a presne o tomto hovoríme. nemáš názor ako ja, tak si fašista, nacionalista a teraz navyše “ješte blbjejší”. toto je tá liberálna demokracia? pochybujem. toto je liberálny fašizmus. máš vlastný názor a tak hybaj do plynu.

  3. Jožo je jednička – nemá plné gatě strachu a říká,jak to vidí ! Bravo !

  4. No je to pravda… USA sa stará o dobro sveta… no kontraproduktívne… líder nie je USA… ale Rusko… a nám sú bližšie Slovania…ako debili z Ameriky…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *