Image default

Kam sa stratil Ján Počiatek?

Počiatek ? kde sa stratil ?
Počiatek ? kde sa stratil ?

Keď sa povie meno Ján Počiatek automaticky si každý pripomenie „nagelovaného a strapatého“ Ministra Financií, ktorý dlhodobo patril medzi najznámejšie tváre SMERU-SD. Dokonca sa Počiatek objavil aj na pár predvolebných „bilbordoch“. Počiatek sa s politiky záhadne vyparil a ihned aj ukončil politickú kariéru, keď sa v roku 2016 sám od seba vzdal poslaneckej stoličky. Dnes si Počiatek užíva život bez politiky a bez „ministrovania“.

Kde vlastne je a prečo zmizol Ján Počiatek ?  

Tak nečakaný a rýchli odchod u Počiatka naozaj nikto nečakal. Práve bývali Minister bol známi svojim ironickým a cinickým humorom a nebál sa žiadnych novinárov. V krátkosti však svoje rozhodnutie nikomu nekomentoval a poslaneckej lavičky vstal a jednoducho odišiel. Dnes sa na problematiku odchodu pozerá trošku z nadhľadom a pre rozhovor pre plus7dní Počiatek novinárov upozorňuje, že aj keby mu ponúkali ďalšie Ministerské kreslo politika u neho už dávno skončila.

„Aj keby som dostal ponuku na ministerské kreslo, skončil by som. Už dávno predtým som bol rozhodnutý,“ povedal šťastný bez politiky ex Minister Počiatek

Počiatek na politiku postupne zabúda
Počiatek na politiku postupne zabúda
Počiatek sa rozhodol ukončiť politiku hlavne z dôvodu, že chcel s veľkou pravdepodobnosťou zachrániť manželskú krízu ?

V kuloároch sa šepká, že Ján Počiatek a manželka Ivana dlhodobo prechádzajú manželskou krízou, ktorá mohla vyvrcholiť až k rozvodu. Počiatek sa však dlhodobo vyjadruje k manželstvu ako o bezproblémovom a milujúcom zväzku muža a ženy.

Ex-Minister trávi viac času s rodinou
Ex-Minister trávi viac času s rodinou
Málo času s rodinou vdaka politike ?

Počiatek dlhodobo upozorňuje, že manželstvo neprechádza žiadnou krízou. Vdaka ukončeniu politického života si ex-Smerák môže užívať život plnými dúškami aj s milovanou rodinou.

„Absolútne žiadna kríza sa nekoná, práve naopak, tento rok sme strávili spoločne neporovnateľne viac času ako počas mojich rokov v politike,“  „A to bol aj hlavný dôvod, prečo som v politike skončil.“ Povedal Ján Počiatek v rozhovore pre Plus 7 dní.

Ked bol ešte Počiatek v politike

Čo teda robí s toľkým voľným časom Počiatek ?

„Samozrejme oddychujem a cestujem. Mám teraz priestor na aktivity, na ktoré som nemal v minulosti dostatok času, napríklad vzdelávanie v oblastiach, ktoré podľa mňa budú v budúcnosti dôležité. Pracovne sa venujem START-upom, ktoré majú potenciál pôsobiť bez teritoriálnych obmedzení. Existuje veľa dobrých nápadov, vynálezov, ktoré sa nerozvinuli do rozsahu svojho potenciálu, a to často iba z banálnych dôvodov. Dôležité je, aby takéto nápady boli chránené, a to najlepšie na úrovni patentu,“ ozrejmil Počiatek.

Počiatek priznáva, že Gastronomický Biznis je náročný

Spolu s Robertom Kaliňákom založili sieť reštaurácii Steam & Coffee. V súčasnosti však priznáva, že biznis v Gastronomii je čoraz menej atraktívny a postupne čoraz menej ziskový sektor. Preto sa v súčasnosti Počiatek viac zaujíma o Startupové projekty.

„Gastronómia je u nás veľmi komplikovaný a dnes už pomerne málo ziskový sektor. Nechce sa mi míňať ani štipku energie v tejto oblasti. Neplánujem sa venovať ničomu, čo je obmedzené len na konkrétne miesto či krajinu.“  Ozrejmil Biznis Počiatek

 Bývalí politický kolegovia a biznis partneri

Bývalí politický kolegovia a biznis partneri
Vzťahy medzi bývalými kolegami SMERU-SD sú minimálne

Počiatek začal novú životnú kapitolu. Uzavrel politickú kariéru a odškrtol si pôsobenie v politike. V súčasnosti sa najviac venuje rodine a START-upom. Dnes je v kontakte už len s niektorými. Na druhej strane priznáva, že stretávania sú v podstate menšej miere ako kedysi.

zdroj: https://plus7dni.pluska.sk/ludia/strateny-pociatek-jeho-manzelstvo-vraj-prechadza-krizou-co-to-povedal, https://plus7dni.pluska.sk/ludia/exkluzivne-exminister-pociatek-otvorene-tom-kam-zmizol-co-tam-robi, https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Po%C4%8Diatek

Súvisiace články

Monika Beňová: Zaskočila ma kritika liberálov ku blahorečeniu Anny Kolesárovej, nekritizujme cirkev za akciu, ktorá v princípe nikomu neubližuje

Daniel

Šeliga a Fárska: V RTVS prebieha normalizácia, ktorá sa nápadne podobá tej komunistickej.

Andrej

Havranové perly

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..