utorok, 18 januára, 2022

Kam smeruje SMER? Bude Pellegrini novým lídrom strany?

Posledné články

Kam smeruje SMER? Bude Pellegrini novým lídrom Smeru?

Kam smeruje SMER? Bude Pellegrini novým lídrom Smeru?
Kam smeruje SMER? Bude Pellegrini novým lídrom Smeru?

Po tom, čo denník Pravda informoval o tom, že Róbert Fico je v Izraeli sa začalo špekulovať, čo ďalej a kam smeruje najsilnejšia ľavicová strana SMER-SD. Po smrti Jána Kuciaka sa na SMER-SD začala valiť ešte významnejšia vlna kritiky. Odstúpil Kaliňák, a tak isto aj Fico. Dnes je premiérom Peter Pellegrini, ktorý sa pravdepodobne bude snažiť momentálne stále najsilnejšiu stranu reformovať. Najzásadnejším problémom strany je predovšetkým postupná nedôvera voličov, ktorí jednoducho stratili nádej na lepšiu budúcnosť so SMEROM. Preto mnohí voliči sa postupne bezhlavo pridávajú na stranu novej vlny a novej nádeje, ktorá je momentálne čoraz viac slepá.

Slovensko sa tak dostáva do liberálneho trendu, ktorý chce vládnuť v nasledujúcich rokoch. Zatiaľ, čo Progresívne Slovensko rastie SMER-SD sa postupne potápa a stráca percentá čoraz viac a viac. V strane panuje určitá schizofrénia, ktorá absolútne ničomu nepomáha. Blaha bojuje proti liberálom. Pellegrini zas pozýva ZOMRI na úrad vlády a Fico bojuje o alternatívnych voličov prostredníctvom videí na youtube. Strana neprináša dlhodobo obsah. Logicky je jasné, že pokiaľ strana neprejde reformou môže stratiť významné percentá. Stále sa však nevie, čo a, ako bude strana pokračovať. K téme sa vyjadril aj politológ a novinár Roman Michelko, ktorý podrobne opísal situáciu v strane SMER-SD. Pod videom adresoval pár slov na súčasnú situáciu v strane.

Kam smeruje SMER? Bude Pellegrini novým lídrom Smeru?

„Hrozí v Smere prevrat? Výsledky volieb do EP posilnili mandát Beňovej, chce sa spojiť s V4 (Pellegríny, Glvač, Kažimír a Žiga) a urobiť vnútrostranícky prevrat. Akú to má šancu na úspech, aký by to malo zmysel? Opozícia jednoznačne vyhlasuje, že Smer s Ficom, či bez Fica má u nej nulový koaličný potenciál, prečo to teda robia? Kedy nastal bod obratu alebo strata sebareflexie? Opozícia neumožnila Ficovi dôstojný odchod a tak v podstate proti svojej vôli ostáva v politike. Bodom zlomu bolo rozkrytie Kaliňákovho ekonomického pozadia a neschopnosť racionálne to spracovať, Maďaričov pokus o sebareflexiu nevyšiel, vtedy to mohlo mať úspech. Nástup getoidnej psychológie, neustúpime im ani o piaď, nech to stojí čo to stojí, dnes sa žnú plody tejto politiky, Resumé, Fico boj o vedenie strany ustojí, cena však bude veľmi veľká. Je možná aj dohoda, ale zatiaľ je to nepravdepodobné. Každopádne Smer čakajú ťažké a turbulentné časy.“ Opísal situáciu Roman Michelko

celé video tu

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=QqDZnI_S6Dc

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články