utorok, 18 januára, 2022

Kandidát na Europoslanca Jalal Suleiman: Dnešná Eú slúži kapitálu a Nadnárodným korporáciám!

Posledné články

Kandidát na Europoslanca Jalal Suleiman: Dnešná Eú slúži kapitálu a Nadnárodným korporáciám!

Kandidát na Europoslanca Jalal Suleiman: Dnešná Eú slúži kapitálu a Nadnárodným korporáciám!
Kandidát na Europoslanca Jalal Suleiman: Dnešná Eú slúži kapitálu a Nadnárodným korporáciám!

Kandidát na Europoslanca Jalal Suleiman

Na interview pre PICUSCAPITAL si našiel čas aj súčasný podpredseda KSS Jalal Suleiman, ktorý kandiduje za Europoslanca

Kandidát na Europoslanca Jalal Suleiman: Dnešná Eú slúži kapitálu a Nadnárodným korporáciám!

1.Prečo ste sa rozhodli kandidovať za europoslanca?

Zrejme nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že takmer nikto z vás ešte nepočul, že by nejaký slovenský europoslanec vystúpil s nejakým zásadným návrhom, alebo ostro vystúpil proti nejakému nezmyslu, ktorý sa chystal europarlament odhlasovať. V podstate ani neviete, že tam nejakých slovenských europoslancov máme. Ja taký nebudem.

Myšlienka mierovej a sociálnej Európy vždy bola jedným z hlavných pilierov zahraničnej stratégie Komunistickej strany Slovenska za ktorej kandidujem do EP.

Slovenská republika vstúpila do EÚ na základe právoplatného referenda ako jedného z mála platných referend na Slovensku. Výsledok všeľudového hlasovania jednoznačne odzrkadlil záujem slovenských občanov byť súčasťou EÚ. Avšak táto skutočnosť je len polovicou pravdy. Celá pravda je taká, že po podpise Lisabonskej zmluvy sme sa ocitli v inej EÚ než v tej, do ktorej sme vstupovali roku 2004.

Pôvodná Európa založená na báze suverénnych štátov sa násilne, krok za krokom, menila v inštitúciu s federatívnymi prvkami usporiadania. Toto odmietame, a v takej EÚ zostávať je riskantné. Preto tvrdíme, že po takých veľkých zmenách žiadame referendum o zotrvaní, či nezotrvaní v EU.

Dnešná EÚ je iná, chceme sa o nej vyjadriť v referende.

  1. Čo by ste najradšej zmenili v Európskej únii?

Pohyb osôb v EÚ je jednou z hodnôt, na ktorých trváme. Upozorňujeme však na skutočnosť, že i po pätnásťročnom integrovaní sú stále príjmy obyvateľov štátov mimo pôvodných zakladajúcich štátov, neporovnateľné s príjmami obyvateľov pôvodných pätnástich štátov. Teda je pokrytectvom požadovať rovnakú lojálnosť k takzvanému „spoločnému domu.“ Ak dôchodca na Slovensku dostáva cca 300 EUR, tak dokáže voľne vycestovať s týmto dôchodkom raz do Bruselu a späť, kým jeho rovesník v Bruseli so svojim dôchodkom môže vycestovať do Bratislavy štrnásťkrát mesačne. Aj v tomto ohľade je ekonomická politika únie diskriminačná.

Chceme minimálnu mzdu rovnakú vo všetkých štátoch EÚ.

Investor z Nemecka, ktorý podniká na Slovensku, kupuje do výrobného procesu všetko za rovnaké ceny ako u seba doma, okrem jednej jedinej veci, ktorú kupuje za maximálne nízke ceny. A to je cena pracovnej sily. Takáto únia dnes nie je úniou pre ľudí, ale pre nadnárodné spoločnosti. Tie v absolútnej väčšine pochádzajú z krajín bývalej pätnástky. Úniu pánov a žobrákov nechceme!
Odmietame federatívne prvky EÚ, sme za maximálnu decentralizáciu. Sme za úniu založenú na fungovaní suverénnych štátov, úniu vytvorenú v prospech ľudí. Toto by bolo najdôležitejšie v procese zlepšovania EÚ, ak má táto inštitúcia žiť.

  1. Myslíte viac národne alebo európsky?

Na Slovensku ma najviac ovplyvnil životopis Gustáva Husáka, ktorý spojil otázky vlastenectva a národovectva so socializmom. Myslím si, že to bol práve on, ktorý mal ten vplyv na to, aby som praktický vstúpil do KSS. Smelo tvrdím, že nebol nik národnejšie než komunisti. Za socializmus sme nemali obecné, mestské čí krajské úrady, ale národné výbory. Nemali sme tu US Steel, ale východoslovenské železiarne. Všetko bolo slovenské formálne i obsahovo. Prostredníctvom socialistickej meny sa na jednej z jej súčastí zobrazila i tvár kodifikátora slovenského jazyka, Ľudovíta Štúra.

  1. Podporili by ste možné spájania nacionálnych síl v Europarlamente?

V EP fungujú frakcie. Nám tento model vôbec neprekáža. Dokonca takýto model vyhovuje aj menším štátom, teda nie je na úkor národných záujmov. Národné záujmy treba v prvom rade hájiť v Rade, ktorá má pravo legislatívnej iniciatívy. Jedno z našich hesiel v týchto voľbách znie: Bránime ľudí a chránime Slovensko. Keď hovoríme, že bránime ľudí – tak všetkých ľudí v štátoch EÚ a frakcie nám tento zámer umožňujú.
Volať po väčších právomociach Európskeho parlamentu ostro kontrastuje s volaním po decentralizácii EÚ. Veríme, že zvrchované štáty prostredníctvom ich zástupcov v Európskej komisii, postačia k udržaniu EÚ ako spolku suverénnych štátov s rovnakými právomocami.

  1. Čo si myslíte o súčasnom vedení v Európskej únii?

Sú to žoldnieri nadnárodných korporácii. Dnešná EÚ slúži kapitálu a nadnárodných korporácii. Dnešná EÚ je vazalom spojených štátov amerických. My to chceme zmeniť. Chceme úniu pre ľudí a zvrchovaných národných štátov.

 

  1. Schvaľujete masívnu migráciu?

Migračná politika EÚ má, prinajmenšom, diskutabilnú kvalitu. Takmer všetci doterajší poslanci v Európskom parlamente, ktorí sa doň dostali vďaka dnešnému politickému systému na Slovensku, hlasovali vo veci migračných kvót proti záujmov SR. Myslíme si, že otázky prijímania či neprijímania migrantov sú striktne v kompetencii členských štátov. Akým spôsobom chcú krajiny pomôcť utečencom je plne v právomociach členských štátov. Domnievame sa, že spôsob pomoci, ku ktorej sa uchýlili v Bruseli prostredníctvom kvót je neslýchaný, kontraproduktívny a priečiaci sa zdravému rozumu. Trúfam si povedať, že hranice schengenského priestoru nie sú korzo. Štáty EÚ, majúce záujem o migrantov, si ich mali možnosť prevziať z krajín pôvodu utečencov. Zotrvávam v presvedčení, že násilné nútenie migrácie spôsobilo nárast neofašistických tendencií u veľkej časti obyvateľstva, z čoho je zodpovedná terajšia elita v EÚ. Európska únia by mala byť aktívnejšia v otázkach mieru a zastavenia vojen, v dôsledku čoho je tato kríza stále aktuálna. Zastaviť predaj zbraní do krajín tretieho sveta bez výnimiek. Byť nápomocní pri riešení migračných kríz v krajinách pôvodu.

 

  1. Aký je váš názor na Ruské sankcie?

Odmietame sankcie a nenávisť voči Rusku. Mier je bez pochýb nadčasovou hodnotou, do ktorej bežná politika nesmie zasahovať. Dnešné Rusko je krajinou, ktorá v minulosti oslobodila väčšiu časť Európy a bola rozhodujúcim prvkom víťazstva nad tyraniou nacizmu a fašizmu. KSS kandiduje do európskeho parlamentu s týmto vedomím. Ide o historickú pravdu, na ktorej trváme. Uvaliť sankcie na základe diktátu USA a neoliberálnych agresívnych síl v EÚ striktne odmietame. Mierová EÚ odmieta v princípe prijať také podmienky, ako od nich požadujú Spojené štáty americké. Europoslanci za KSS budú hlasovať proti sankciám a budú atakovať akékoľvek snahy vytvoriť v štátoch únie atmosféru strachu a nenávisti voči Ruskej federácie a národom v nej žijúcim.

Pomätená proti ruská ofenzíva, snažiaca sa zmazať historickú pravdu, nebude môcť zvíťaziť. Oslobodenie Európy a sveta nemožno nikdy oddeliť od historickej úlohy prvého socialistického štátu sveta, jeho obyvateľov a miliónov rusov, ktorí obetovali svoje životy a rozhodným spôsobom prispeli k porážke nacizmu a fašizmu.

 

  1. Je podľa vás Ruská Federácia dôležitým partnerom pre Slovensko a celkovo pre Eú?

Netajíme sa skutočnosťou, že naša strana vníma Európu ako celok hlavne v geografickej forme, súčasťou ktorej by sme radi videli aj zvyšok Európy na Východ, vrátane Ruskej federácie. Náš nekompromisný postoj voči NATO pramení aj z tohto uhla pohľadu, pretože agresívny pakt, ktorý mal byt zrušený zánikom Varšavskej zmluvy je vážnou prekážkou užšej spolupráce medzi západnou a východnou časťou Európy. Ruska federácia je nesmierne dôležitým partnerom pre SR.

 

  1. Aký je váš názor na súčasný pravicový trend? Myslíte si, že je možné, aby liberáli vládli na Slovensku?

Na budúci rok nás čakajú parlamentné voľby, no nebudú to voľby obyčajné. Pravdepodobne sa budú podobať veľkému boju, prichádzajúcemu v rôznych formách raz za desiatky rokov. Právom môže mať táto bitka pomenovanie Slovenský Armageddon. Pripravme sa na ňu, priatelia.

Rozbroj v slovenskej spoločnosti trvá už nejaký ten čas, avšak intenzita tohto konfliktu v poslednom období narastá. Je potrebné veľmi citlivo vnímať prvý čin novozvolenej prezidentky Slovenskej republiky. Tesne po vyhlásení predbežných výsledkoch, o druhej v noci nadránom, išla vzdať úctu k symbolu tzv. Slušného Slovenska na námestí SNP v Bratislave. Týmto dala najavo, že nezhody v spoločnosti pokračujú a pokus o prevrat, spustený začiatkom roku 2018, môže pokračovať.

Agresívno- progresívni neoliberáli nie sú sami v mozaike antiľudových a antislovenských síl. Jeden z neúspešných kandidátov prvého kola prezidentských volieb, František Mikloško, “prekvapil” konzervatívnu časť politického života priamou podporou nominantky neoliberalného prúdu, a tým dal jasne najavo, že niektorí bývalí aktéri novembrového prevratu s “kresťanským myslením” majú jasne postavenie v uvedenej mozaike. František Mikloško si zrejme nevšimol, že značná časť veriacich s jeho názorom vôbec nesúhlasí, a zdravé kresťanské jadro je úplne inde v boji o charakter štátu a štátnych pilierov. Staré neoliberálne sily okolo Strany SaS a Oľano sú destabilizované príchodom ostrejších neoliberálov z prosorosovských a esetovských rozmaznaných žoldnierov. Nemalé vrásky na čele im robí avizovaný politický subjekt dosluhujúceho prezidenta Andreja Kisku.

Mozaika druhého tábora slovenského armageddonu je veľmi pestrá. Žiaľ táto škála síl a osobností je maximálne izolovaná médiami hlavného prúdu a roztrieštená do takej miery, že samotná kooperácia medzi danými silami si požaduje, povedzme si to priamo, menší zázrak. Ide o “ zdravé” jadro Strany Smer -SD a SNS, ktoré za posledných 10 rokov rámci kontroly slovenských oligarchov nad nedôslednou kvázi ľavicovou a pronárodnou politikou týchto strán bola hnaná do kúta a mnohí z jej radov rezignovali a dnes končia svoju službu v laviciach NR SR. Ozajstné ľavicové strany, medzi ktorými patríme i my, slovenskí komunisti, sú pochovávaného zeme, zatlačenej tridsaťročnou antikomunistickom kampaňou. Dobrá správa však je, že sme sa dokázali za posledných 20 rokov udržať a etablovať naše štruktúry v celej republike. Teda v avizovanej bitke budeme nesmierne potrební, tak ako sme boli v posledných prezidentských voľbách v rámci zabezpečovania volebnej kampane kandidáta Štefana Harabína. Vlastenecké a pronárodne sily dokázali motivovať v prvom, ako aj v druhom kole prezidentských volieb značnú časť obyvateľstva. Ďalší vývoj týchto síl bude závisieť od možnosti naklonenia si občanov, uznávajúcich nadčasové kresťanské hodnoty na našu stranu.

K spravodlivej bitke o charakter sociálneho a národného štátu sa približujeme rýchlo. Odvaha, presvedčenie a obetavosť budú kľúčovými parametrami, ktoré určia výsledok budúcich parlamentných volieb. V hre je veľa. Osud Slovenska a životné istoty jeho obyvateľov. Možno dokonca taktiež mier na celej Zemi.

Voľby do Európskeho parlamentu sú prvou a poslednou zastávkou pred slovenským armageddonom. Ak však dokážeme presvedčiť slovenských voličov, aby odmietli kandidátov parlamentných strán. Keď budeme schopní zvoliť niekoľko zástupcov z radu socialistických, vlasteneckých a pronárodných síl, ktorí v prvom, ako aj v druhom kole prezidentských volieb nezlyhali, vedzte, že k slovenskému armageddonu sa v marci roku 2020 priblížime silnejší a odvážnejší.

Dať dohromady ľavicové, vlastenecké a pronárodne sily a pripraviť ich k nevyhnutnej bitke naozaj vyžaduje veľké úsilie a menší zázrak.

 

  1. Bude podľa vás Zuzana Čaputová lepšie reprezentovať Slovensko ako Andrej Kiska?

V prezidentskom paláci tak vystrieda Kisku ďalší porušovateľ zákona. Čaputová sa sama priznala, že takúto nelegálnu činnosť vykonávala v rokoch 2005 až 2010. Začo dostala aj odmenu vo forme ceny od nadácie Goldmanovcov. Na rozdiel od jej predchodcu Kisku, je jej nezákonne konanie známe už teraz. Organy činné v trestnom konaní by sa tak mali vecou zaoberať okamžite, kým ešte nemá imunitu a kým nedôjde k premlčaniu skutku.

Prezident má byť morálnou autoritou a osobnosťou, ktorá už má niečo za sebou a v politike niečo dokázala v prospech svojej krajiny. Na Slovensku je to v poslednej dobe naopak. Prezidentmi sa stávajú ľudia, ktorí svoju politickú kariéru v úrade prezidenta iba začínajú. Kiska robí hanbu aj po odchode z funkcie. Miesto toho aby sa správal ako bývalý prezident a prezentoval sa na fórach, ktoré bývalým hlavám štátov náležia, ide zakladať politickú stranu a preberať moc, aby sa uchránil pred trestným stíhaním. Teraz nám do úradu nastúpi ďalšia porušovateľka zákona, štyridsiatnička, ktorá okrem služby v Sorošovej mimovládke Via Iuris ešte nič pre svoju krajinu neurobila a z funkcie prezidentky pôjde tiež v Kiskových šľapajách naspäť do straníckej politiky.

Bývalým prezidentom Schusterovi a Gašparovičovi tak želám čo najpevnejšie zdravie, lebo Slovensko v najbližších rokoch na rôznych medzinárodných stretnutiach s účasťou bývalých štátnikov už nebude mať kto zastupovať.

  1. Čo by ste najradšej zmenili na Slovensku?

Systém! Kapitalizmus je zločinný systém, ktorý tu bol po prevrate v roku 1989 reštaurovaný proti vôle obyvateľstva.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články