streda, 1 decembra, 2021

Každé piate dieťa vo Veľkej Británii nemá dosatok jedla

Posledné články

Každé piate dieťa vo Veľkej Británii nemá dosatok jedla

Každé piate dieťa vo Veľkej Británii nemá dosatok jedla
Každé piate dieťa vo Veľkej Británii nemá dosatok jedla

 

Spravodajský portál Independent uverejnil správu o tom, že každé piate dieťa žije v rodine, ktorá si nemôže dovoliť plnohodnotné stravovanie. Pričom sa Independent odkazuje na správu výboru na ochranu životného prostredia Parlamentu Veľkej Británie.

Všetky média a politici nás zaplavujú informáciami o tom, ako sa v zahraničí žije dobe. Údajne sa máme od západu čo učiť a nasledovať ich politické rozhodnutia a ak sa nám v tom bude dariť tak sa budeme mať tak dobre ako sa majú na západe (slová politikov po nežnej revolúcií). No je to v tom zásadný problém. Nemôžeme ako malý štát, kopírovať kroky veľkých lídrov, ale najme sme každý štát odlišný a v niečom vínimočný.

 

Podstatným faktom, ale stále zostáva že obyvatelia západu sa nemajú až tak dobre, nakoľko ich politici robia dosť fatálne rozhodnutia. Príkaldom môže byť aj Nemeko, kde kancelárka Merkelova vpustila do svojho štátu tisíci imigrantov, ktorých všetci živíme, ale najme prispievajú k tresným činom: znásilnenie, ublíženia na zdravý či smrti.

Ďalším podstatným príkladom je aj protest žltých viest vo Francúzku. Kde ľudia pochodovali a robili výtržnosti kvôli tomu, že si nemohli dovoliť pohonné látky do svojích áut. A tým pádom občania Francúzka vo vidieku si nemohli dovoliť nakúpiť jedlo.
S jedlom je to zrejme podobne aj vo Veľkej Británií kde každé piate dieťa nie je dostatočne potravinovo zabezpečené.

 

Každé piate dieťa vo Veľkej Británii nemá dosatok jedla

Independent tvrdí že každé piaté dieťa v Británií je potravinovo nezabezpečené. To vyplýva najme zo zvýšených životných nákladov, stagnovania mrzdy ale aj zavedenia nového sociálneho vyplácania dávok v Británií. Čo vedie mnohých občanov do potravinovej neistoty. Independent tvrdí najme to, že vláda neprejavila žiadné úsilie, aby situáciu napravidla.

Poslanci samozrejme neostali ticho a obvinili vládu z toho že nekoná. Navrhli taktiež novú štátnu funkciu a to „minister hladu“. Ktorého úlohov bude sledovať tento problém a jeho vyriešenie.
Podľa štatistiky si až 2,2 milóna Britov nemôže dovoliť plnohodnotné stravovanie. Ide o najvyššie číslo v Európe! Čo je vzhľadom na Bristkú ekonomiku fatálny príklad fungovania štátu. Mnohí vedci tento stav v krajine označili za hanbu.

 

Riaditeľka organizácie TheTrussell Trust Emma Revie oznámila že problémy sa „prehlbujú“. Uviedla že neschopnosť bojovať proti chudobe, zapríčiňuje nárast potreby občanov pre potravinárske fondy. Revie taktiež uvádza že v minulom roku jej organizácia vydala 1,3 milióna potravinárskych balíčkov.

Revie:

„To, že v tejto krajine niekto hladuje, nie je správne a je možné tomu zabrániť. Vláda by už mala prijať konkrétne kroky, aby sa Veľká Británia stala krajinou, kde každému občanovi budú stačiť peniaze na jedlo, „.

Ako sami vidíte v Európe je dostatok štátov z ktorých si v určitých oblastiach nemusíme a ani by sme si nemali brať príklad.
Veľka Británia, ale najme jej občania pociťujú stagnáciu ekonomiky spôsobenú odchodom veľkých firiem a nárast nezamesnanosti. Tento odchod firiem bol spôsobený odchodom Británie z . Síce k skutočnému odchodu ešte nedošlo no firmy, už pre rokmi odišli a zanechali za sebou len obyvateľov vo finančnej kríze.

 


Zdroj:
https://cz.sputniknews,com/svet/201901118911692-velka-britanie-deti-potraviny-jidlo-vlada/
https://www.independent,co,uk/news/uk/home-news/hunger-food-poverty-insecurity-uk-significant-growing-ministers-mps-dwp-environmental-audit-a8719176.html
Každé piate dieťa vo Veľkej Británii nemá dosatok jedla

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články